Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DIY drukarka 3d - THE Printrbot

Vantage87 17 Lut 2012 23:02 20439 12
  • DIY drukarka 3d - THE Printrbot

Więcej zdjęć pod tym linkiem:
    Link

Tym razem dodaję projekt wykonania własnej drukarki 3d THE Printrbot

Pliki z częściami do wydrukowania (drukarka_3d.zip)

Strona z projektem : Link

Bezpośredni link do autora (pytania można zadawać po zarejestrowaniu): Link

Info (english version)

This is the real deal, no derivatives here. These are the real Printrbot in it's current version. I have a bunch of these printing all day, every day.... it works. It is expandable to larger widths and heights easier than any other reprap out there. Period. Its the most inexpensive bot out there being mass produced. And, its now yours to print, build, improve, change.... whatever you like. I can't wait to see what you do with it. I will post pics of all the various forms it takes, news, etc at printrbot.com

Instructions

Here is a very basic part list:

PRINTED PARTS
    2 Bases
    1 X Motor
    1 X Idler
    1 X Carriage
    1 Xtruder Mount
    4 Y BarEnds
    2 Belt Clips
    1 Y Bearing Guide

OTHER PRINTED PARTS
    2 Z Couplers
    2 Belt Pulleys
    1 Extruder/hot end assembly

OTHER PARTS / HARDWARE
    4 heat bed clips
    6 smooth rods
    6 threaded rod
    10 bearings LM8UU’s
    1 power supply
    1 lasercut print bed
    1 heatbed with cable
    1 thermistor
    1 extruder power cable
    1 extruder thermistor cable
    1 micro SD CARD
    1 electronics package
    3.5 ft. of belt
    5 Nema 17 Motors
    8 zip ties
    2 1.25” springs
    2 fender washers
    1 5/16-18 1“ bolt
    6 608ZZ bearings
    4 1/4” washers
    4 6-32 1.25” bolts
    8 6-32 1” bolts
    4 6-32 .5” bolts
    4 6-32 .75” bolts
    16 6-32 nuts
    22 5/16” nuts
    2 M3 16mm bolts
    13 M3 8mm bolt

DIY drukarka 3d - THE Printrbot DIY drukarka 3d - THE Printrbot

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 18 Lut 2012 19:17
    szymon122
    Poziom 37  

Z góry przepraszam ta takie pytanie ale czym i jak to "klei" ?

• #3 18 Lut 2012 19:57
    slavo666
    Poziom 17  

Głównie ABS w postaci zwojów 3mm, warstwa po warstwie. Włókno przechodzi przez dyszę i jest stapiane jak w pistoletach do klejenia na gorąco. Wpisz sobie na YouTube RepRap, to zobaczysz dokładnie, o co chodzi.
    W ogóle idea takich samoreplikujących się drukarek jest bardzo ciekawa. Sam od dłuższego czasu zabieram się za budowę RepRapa. Problem jest w tym, że na pierwszą sztukę najlepiej jest kupić zestaw części plastikowych, płytę grzejną i dyszę, co stanowi już spory koszt. A efekty są bardzo różne, trzeba poświęcić sporo wolnego czasu i z tego, co widziałem już w internecie, możliwości tego typu drukarek są adekwatne do ich ceny. To samo z zastosowaniem komercyjnym - głównie małe elementy, gdzie wysoka dokładność nie jest krytyczna czyli prototypy, elementy modelarskie, jakieś figurki. Większość po prostu składa RepRapa i sprzedaje części do następnych RepRap'ów, które sami wytworzyli. Dla mnie to trochę mało.

• #4 19 Lut 2012 16:56
    zackass1
    Poziom 16  

Czy możliwe by było zastosowanie granulatu z tworzywa zamiast żyłki/drutu? Myślę, że granulat jest o wiele łatwiej kupić a co za tym idzie taniej.

• #5 20 Lut 2012 10:52
    myrcioch
    Poziom 18  

zackass1 napisał:
    Czy możliwe by było zastosowanie granulatu z tworzywa zamiast żyłki/drutu? Myślę, że granulat jest o wiele łatwiej kupić a co za tym idzie taniej.

Wątpliwe, musiałby zostać w jakiś sposób rozwiązany problem dozowania.
    Drut jest podawany silnikiem krokowym, dzięki czemu dokładnie wiadomo jaka objętość przetopionego materiału trafi na stół.

• #6 23 Lut 2012 19:14
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 23 Lut 2012 19:49
    myrcioch
    Poziom 18  

mil30pal napisał:
    Witam
    Może ktoś ma foto takiej dyszy i grzałki która topi materiał.

Poszukaj hasła "reprap extruder", np:
    Wade's extruder

• #8 25 Lut 2012 15:44
    zackass1
    Poziom 16  

Grzałka to często mosiężny klocek z otworami w których umieszczane są rezystory mocy, całość jest nakręcana na dyszę.

• #9 05 Kwi 2012 00:58
    kamilekaaaaa
    Poziom 23  

Nie wiem czy da się odświeżyć ten temat, ale mam pytanie odnośnie dyszy. Skoro dysza ma średnicę 0,5mm i nakładanie warstwa po warstwie czy powierzchnia nie wygląda chropowato? Jaki program obsługuje taka drukarkę?

• #10 05 Kwi 2012 06:19
    Freddy
    Poziom 43  

Vantage87 napisał:

...

Tym razem dodaję projekt wykonania własnej drukarki 3d THE Printrbot
    Pliki z częściami do wydrukowania (drukarka_3d.zip)
    Strona z projektem : Link
    Bezpośredni link do autora (pytania można zadawać po zarejestrowaniu): Link
    ...

Kolego pokaż mi z łaski swojej Twoja pracę. Co tutaj przetłumaczyłeś ?
    Jak zauważyłeś, to dział DIY Zagranica i samo podanie linków, to nie jest nic !
    W takim stanie temat nadaje się jedynie do usunięcia.

• #11 28 Maj 2013 17:40
    powder-phun
    Poziom 10  

mam pytanko: czy tym można drukować projekty wykonane w google sketch-up?

• #12 22 Cze 2013 12:46
    gregoorr
    Poziom 17  

Polacy nie gęsi i swoją drukarkę też mają.
    Promujmy swoje pomysły.
    Link
    Mam nadzieję, że nie długo stanie taka u mnie w domu i nie będzie kosztowała tyle co mały samochód.

• #13 23 Sty 2014 09:31
    pawlik722
    Poziom 21  

Po pierwsze to gdzie tu jest cos tłumaczu przetłumaczone.
    Po drugie mam pytanie do wszystkich innych userów czy znacie jakieś forum tematyczne lub bloga poświęconego właśnie drukarką 3d? Nurtuje mnie kilka zagadnień i muszę rozwiać wątpliwości. A najlepiej czerpać informację od ludzi którzy składają takie maszyny.
    I mam takie pytanie ogólne, jaką temperaturę trzeba osiągnąć aby spoiwo się topiło ale i nie rozlewało i dało dokładnie taką ilość po wyjściu z dyszy jak była zamierzona?
    Czy nie występują problemy z "ciągnięciem" się materiału przy zmianie miejsca druku? Na filmikach w sieci tego w większości nie widać ale tam sa dopracowane maszyny, na pewno ma to związek z temperaturą grzałki, i kolenja jak na razie chyba dla mnie najważniejsza sprawa, czy grzałka 20W będzie wystarczająca i czy nie będzie zbytnio stygnąć podczas ciągłej pracy? Dyszę i grzałkę chce zrobić Sam.