Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder DTMF - poprawność schematu.

Manadrake 18 Lut 2012 01:40 1523 5
  • #1 18 Lut 2012 01:40
    Manadrake
    Poziom 11  

Witam! Przygodę z elektroniką zaczałem niedawno, ale bawienie się diodami mam już za sobą. Postanowiłem się zabrać za coś jak dla mnie bardziej ambitnego. Oto schemat zrobiony przeze mnie ( pierwszy schemat, więc sorki za jakość wykonania). Mógłbym prosić o pomoc w dobraniu brakujących wartości? Korzystam z słuchawki bluetooth, która na maksymalnym podgłoszeniu daje 20Ma. Ponieważ nie chce uwalić słuchawki, zwracam się z prośbą do was, o dobranie wartości i ogólne sprawdzenie poprawności schematu. Nie rysowałem resetu i lini do programowania, ponieważ wiem, że działają prawidłowo. Z góry dzięki, pozdrawiam!

Widzę, że wkradł się błąd, STD miało być podciągnięte do PD3 a nie PB3.

0 5
  • #2 18 Lut 2012 01:46
    63404
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Lut 2012 01:58
    Manadrake
    Poziom 11  

Sorki za błąd, literówka. A o pomoc proszę ponieważ to dopiero mój drugi projekt, a nie chciałbym spalić słuchawki..

0
  • #4 18 Lut 2012 02:46
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

A jak to ma działałać ? Pomijając błędne podłączenie mikrofonu, to gdzie ten zdekodowany DMTF wychodzi? Do czego ? Do wyświetlacza ? A gdzie on ? Ejże, coś tu nie tak.......

0
  • #5 18 Lut 2012 19:07
    Manadrake
    Poziom 11  

Witam, pominąłem podłączenie programatora, resetu i diód, żeby schemat był bardziej przejrzysty. Całość ma działać tak, że mt8870 po zdekodowaniu dtmf, ustawia na nóżkach q1-q4 stan niski lub wysoki, np 1111,0101 itp. a atmega zczytuje jakie porty mają stan niski i wysoki. Mógłbyś mnie nakierować, co jest źle w podłączeniu mikrofonu? Robiłem wszystko na podstawie datasheeta, może po prostu coś pomyliłem. Z góry dzięki za pomoc

Dodano po 5 [godziny] 18 [minuty]:

Przeczytałem datasheeta i nie mogę znaleźć co jest źle w tym podłączeniu głośnika.. Proszę o podpowiedź.

Dodano po 2 [godziny] 37 [minuty]:

Przepraszam, że odświeżam, ale bardzo bym prosił o pomoc co jest źle, bo się boje tego podłączać jeśli rzeczywiście jest coś nie tak.

0
  • #6 20 Lut 2012 23:17
    Manadrake
    Poziom 11  

@Krzysztofie Kamienski, mógłbyś napisać co jest źle w podłączeniu mikrofonu? Bardzo bym prosił.

0