Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta ciao 2 wylacza cwu

18 Lut 2012 09:13 4342 28
  • Poziom 10  
    Znajdzie się na forum może ktoś z doswiadczeniem z ciao 2. Piec jest z wymiennikiem bitermicznym. Problem jest taki ze c.o. dziala normalnie ale cwu pracuje tylko równolegle z c.o. Kiedy termostat rozłancza grzanie i piec przestygnie puszczam ciepla wode piec odpala,grzeje przez 15-2
    sek i się blokuje( pali sie czerwona dioda). Piec byl odkamieniony w zeszlym roku i wymienilem czujnik na c.o. Mam go 6 lat
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    Sprawdź drogę wylotu spalin.

Moderowany przez mirrzo:

Proszę zmienić podpis

• Poziom 10  
    Ostatnio jak sciągalem rurę spalinową to czuc bylo wyraźny cug. Jednak znowu to sprawdzę. Ale czy wtedy nie szwankowalby również na c.o.?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Sonda ntc lub źle wyregulowany zawór gazowy.
  • Poziom 10  
    Sonda ntc na cwu,tak? Bo na c.o. już wymienilem. W instrukcji pisze ze przy wadliwej pracy sondy cwu piec powinien dzialac ale bez stabilnej temperatury i sygnalizuje to pomaranczową diodą. Co do regulacji do bez wizyty serwisanta sie nie obejdzie. Jesli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to bardzo prosze o rady. Do przyjazdu serwisu wyeliminuje niektóre rzeczy,moze mniej skasują
  • Poziom 23  
    darwil7 napisał:
    Sonda ntc na cwu,tak? Bo na c.o. już wymienilem. W instrukcji pisze ze przy wadliwej pracy sondy cwu piec powinien dzialac ale bez stabilnej temperatury i sygnalizuje to pomaranczową diodą. Co do regulacji do bez wizyty serwisanta sie nie obejdzie. Jesli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie to bardzo prosze o rady. Do przyjazdu serwisu wyeliminuje niektóre rzeczy,moze mniej skasują

Najważniejsza jest ... instrukcja.
    Co napisane jest w instrukcji na temat tej czerwonej diodki?

Jakiego koloru plastik mają te sondy NTC?
  • Poziom 10  
    Instrukcja wskazuje na blok palnika, interwecje termostatu spalin,czujnik ntc na c.o. , alarm awari elektroniki,presostat wody. Czujniki ntc. są czerwone. Zauwazylem ze wszystko dziala przy otwartym panelu sterowania. Zamykam panel i piec szaleje
    Może jakieś luty na płycie, może wtyczka sie jakas poluzowała, okablowanie może.
  • Poziom 10  
    Piotr77777 napisał:
    Może jakieś luty na płycie, może wtyczka sie jakas poluzowała, okablowanie może.
    Właśnie z tym walczę. Jestem elektrykiem wiec mam niejakie o tym pojęcie. Tylko to spora wiązka przewodów. Jesli to elektronika to będzie porazka finansowa. Gdyby piec mial ponad 10 lat to bym się z nim nie piescił
    Jeszcze sie nie spotkałem aby padła płyta w tym modelu.
    Sprawdź wtyczkę do sondy NTC na CO przy sondzie, tam lubią sie luzować kabelki.
  • Poziom 10  
    I to już wskazówka. Dziś już dam rodzinie się wyspac ale jutro będę działal dalej. Wielkie dzięki za radę.
  • Poziom 23  
    Jeśli czerwone NTC - niestety robią numery.
    Chociaż ja stawiałbym na presostat ( czujnik ciśnienia).
    Sprawdź jakie masz ciśnienie w kotle. Dolej troszeczkę i na czas próby połącz metalicznie te dwa przewody a do wejść presostatu podłącz omomierz.
    Testuj, a następnie przywróć fabryczne połączenia.
  • Poziom 10  
    No tak panowie,nie powinno się grzebac przy piecu o tej porze. Pękla rurka od termohydrometru i teraz sika zdrowo. Spuszcza wodę i sprobuje zaślepic zeby uruchomic piec bo noc nie za ciepla. Muszę go wymienic jutro. Ile to moze kosztowac?
    ok 130 zeta
  • Poziom 10  
    No to pech. Pewnie pękla od częstego otwierania panelu. Trudno. Udalo mi sie zaslepic krociec przy pompie,dopuścilem wody na tyle by uslyszec przestawienie presostatu i piec smiga. Ciekawe tylko jak dlugo. Nie udalo mi sie ustalic przyczyny wylączen ale przy okazji wymiany termohydrometru wyczyszczę jeszcze te sitko na cwu przy wymienniku bo maksymalnie piec daje na cwu 4 l/min. Troche za słabo chyba
  • Poziom 10  
    Był serwisant. Piec byl rozgrzany więc chodził normalnie. Po opisanych objawach wymienik czujnik cwu i stwierdzil ze piec trzeba wyczyscic. Poszedl,piec ostygl i dalej robi swoje. Na cwu po zamknieciu wody palnik nie gaśnie czasami od razu ale po 2-3 sekundach. Rok temu bylo to samo ale jakoś zniklo samoistnie
    Wymiana czujnika na c.w.u. nic nie daje. Ten kocioł może pracować nawet bez tego czujnika, nie ma prawa włączyć się czerwona dioda z powodu awarii czujnika c.w.u. Obstawiałbym sondę ntc na c.o.
    Skoro już masz nową sondę na c.w.u. Jeśli potrafisz to zrobić, możesz zamienić sondy c.o. z c.w.u.. Oczywiście jeśli naprawdę POTRAFISZ to zrobić bez ryzyka zalania wszystkiego :)
  • Poziom 10  
    Sonda na c.o wymieniona w piątek dziś na cwu. Reakcja ta sama. Zastanawia mnie dlaczego palnik nie gaśnie w momencie zamknięcia kranu. Gaśnie po paru sekundach i zapala się awaria. Przy wylączonym c.o oczywiscie.
    Moze zawiesza się czujnik przepływu.
  • Poziom 23  
    Piotr77777 napisał:
    Moze zawiesza się czujnik przepływu.

Możliwe.
    Ja stawiam na zapowietrzenie odcinka instalacji cwu.
    Najprostszy sposób - omomierz przy wyłączonym kotle.
  • Poziom 10  
    No i walnęło mi także c.o. Nocke spędzilem na resetowaniu pieca. Czasami kilka razy pod rząd. Nie używalem cwu. Kiedy po restarcie nie bylo zaplonu słychac było ciche brzęczenie. Czekam na autoryzowany serwis. Mam nadzieje ze ci będą wiedziec co robią
  • Poziom 10  
    Usterka zdiagnozowana. Padł moduł zaplonowy(300zł) wpinany do płyty głównej. Na 100% bedzie wiadomo po wymianie w ciągu dwóch dni. Napiszę jeszcze czy to celny strzał. Na razie wszystkim panom dziekuje za zaangażowanie w mojej sprawie. Sporo tu sie dowiedziałem o moim piecu. Pozdrawiam
    Fakt, moduł zapłonowy często pada w tym kotle, tylko objawy które podawałeś były trochę inne niż zwykle. Dla pocieszenia powiem Ci, że w niektórych Ciao 2 moduły zapłonowe wymieniam średnio co dwa lata ;)
  • Poziom 10  
    Witam znowu. Jestem po wizycie serwisanta który wymienił moduł zapłonowy i odpalil piec który do wieczora chodzil jak zloto. A wieczorem przy używaniu wody kranowej znów awaria. Przez noc zobacze jak bedzie chodzic na c.o. Jesli sie nie wylączy, jutro ewentualnie wyczyszczę flusostat bo jest latwy do wyjęcia. Na razie za moduł i robocizne popłynąłem 350zl. Ale to jeszcze nie koniec :-(
    U mnie w mieście jest dość dużo ciao 2 i jeszcze nie miałem okazji wymieniać tego modułu :)
  • Poziom 10  
    Serwisant który byl u mnie tez mówil ze to rzadkość ale nie widzial innej możliwosci. Jeżeli jednak szwankuje cwu dlaczego piec wyłączal się na samym c.o.? W nocy na przykład. Może faktycznie usterki są dwie?
    A zobaczył jakie jest ciśnienie gazu na palniku? Może jest za wysokie i szybko przegrzewa.
  • Poziom 10  
    Tego na pewno nie sprawdzał. Ściągnę go jeszcze raz,bo regulacji sam nie zrobię
  • Poziom 10  
    Po wizycie serwisanta piec od trzech dni dziala jak trzeba. Potwierdzil ze moduł zaplonowy i płyta główna to rzadko pada w tym modelu. Ale na plycie padl przekaznik opisany w instrukcji jako przekaźnik zezwolenia na zapłon. Z kolei jego wadliwa praca przyczynila sie do uszkodzenia modulu. Wymiana modulu i przekaznika dala pomogla. A więc panowie jeszcze raz dziękuje za zainteresowanie bo temat byl dlugi