Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer TM4050 laptop nie startuje

skaczacy_ 18 Lut 2012 10:17 987 4
  • #1 18 Lut 2012 10:17
    skaczacy_
    Poziom 2  

Acer Travel Mate 4050 płyta cl51. Bardzo nagrzewa mi się element podpisany PU20.
    Na zdjęciu wykonanym przez autora zamkniętego już tematu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...rk=topic&sid=fe0ee524a755b03d8a87ebfa0cbcb478
    widać go w lewym dolnym rogu.
    Acer TM4050 laptop nie startuje
    co wykonałem:
    Diagnozując po diodach sygnalizacyjnych odpala się normalnie, nie wydaje żadnego dźwięku, nie wyświetla nic na matrycy po czym płyta jak by się zawiesza, tzn nie da się wyłączyć jej przyciskiem zasilania przytrzymanym na 5-10 sec. Przeglądnąłem płytę 4 razy i nie znalazłem żadnego elementu upalonego.

Co więcej laptop wcześniej się odpalał ale po około 20 sec wyłączał się (jak by się przegrzewał), teraz już mi się nie udaje go tak odpalić. Może ktoś poratować jakąś radą?? czy normalne jest mocne grzanie się tego elementu??

0 4
  • #2 18 Lut 2012 11:36
    boro1234567
    Spec od komputerów

Zasilacz rozumiem że jest sprawny.
    Zmierz i podaj rezystancję cewek przetwornic w stosunku do masy.
    Podaj napięcia z Max 1902 oraz MB3887 a także PQ4,PQ5 .
    Czy laptop ładuje baterię?

0
  • #3 18 Lut 2012 11:43
    skaczacy_
    Poziom 2  

generalnie ładować ładuję, ale czy prawidłowo nie wiem, diody sygnalizują ładowanie baterii po podpięciu jej do gniazda.

takiego samego zasilacza nie mam, bo oryginalny zginął podczas przeprowadzki ładuje innym z laptopa Lenovo s10.

co do pomiarów to nie wiem za bardzo gdzie znaleźć te cewki
    "Zmierz i podaj rezystancję cewek przetwornic w stosunku do masy"

a co to jest Max 1902?

0
  • #4 18 Lut 2012 11:49
    boro1234567
    Spec od komputerów

Nie wiem jakie jest twoje doświadczenie w naprawach laptopów, z treści wnioskuję że marne.
    Jeśli nie potrafisz wykonać prostych pomiarów, nie znasz budowy płyty głównej to nie poszalejemy.
    Masz to tego odpowiedni sprzęt?
    Jeśli nie to w Rzeszowie jest dużo bardzo dobrych serwisów i tam proponuję się udać.

0
  • #5 18 Lut 2012 12:08
    skaczacy_
    Poziom 2  

Wiem, jest marne, liznąłem jedynie podstawy elektroniki ze szkoły. Z pomiarami sobie pewnie nie poradzę. Myślałem że ten element po prostu jakiś specyficzny i że lubi się psuć. Ostatnio byłem już z inna płytą do tego laptopa w laboratorium elektronicznym i trochę mi teraz głupio, bo elektronik się na prawdę starał i po długich i męczących próbach, lutowaniach itp poległ. Nie chciałbym dać mu czegoś co znowu jest złomem, stąd mój post tutaj.

Zastanawiam się tylko czy wysoka temperatura tego elementu jest normalna??

Przepraszam że zamieszałem.

0
  Szukaj w 5mln produktów