Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migomat Sherman DualMIG200 - brak napięcia głównego

mirek grygiel 18 Feb 2012 10:37 4628 6
 • #1
  mirek grygiel
  Level 10  
  Tak jak w tytule-nie mam napięcia wtórnego z transformatora głównego.Nigdy nie zajmowałem się tak ciężkim sprzętem,ale zostałem zmuszony przez sąsiada. Wydaje mi się że mam przerwę na uzwojeniu pierwotnym (tym z odczepami).Chodzi mi po głowie "ominięcie" przerwy poprzez zwarcie jednego(wadliwego) odczepu -czy mogę tak zrobić? Jednak przed tym chciałbym sprawdzić przełącznik 9-cio pozycyjny. Czy ktoś z użytkowników tego forum dysponuje schematem do tego cudeńka.
 • #2
  blaszczok
  Level 13  
  Witam. Kolego sprawdź miernikiem Podłączając jedną końcówkę do początku uzwojenia, a drugą do poszczególnych odczepów. Jeśli gdzieś stwierdzisz przerwę możesz go pominąć. Nic się złego nie stanie. Przewód zasilający mam rozumieć sprawdziłeś. Pozdrawiam.
 • #3
  mirek grygiel
  Level 10  
  Już jestem po tych pomiarach - mam przerwę -jednak po pominięciu jej (przerwy) nadal nic, dlatego proszę o schemat ponieważ podejrzewam przełącznik.
 • #4
  grzegorzbr2
  Level 14  
  A termik kolega sprawdzał?
 • #5
  mirek grygiel
  Level 10  
  Termik O.K. Ponawiam prośbę o schemat!
 • #6
  mirek grygiel
  Level 10  
  Mogę poinformować szanownych obserwujących ten temat o sukcesie. Migomat działa! Mimo braku schematu - po analizie układu, odnalazłem przerwany rezystor (1 ohm). Po wlutowaniu tego rezystora spawarka ożyła! Pojawiło się napięcie "główne"- ok.24V - w momencie włączenia styku w rączce, dwa niebieskie przekażniki zamykają uzwojenie pierwotne transformatora. Spawarka już chodziła, jednak nie wysuwała drutu.Przyczyną tej usterki okazał się tranzystor -S8050. Obydwa elementy zaznaczyłem na załączonym zdjęciu.
  Dzięki Darekx311 za fotkę.
  Moje przemyślenia po naprawie: nic tak nie wpływa na samokształcenie jak fachowców milczenie!
  Migomat Sherman DualMIG200 - brak napięcia głównego