Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termostaty HERZ , Złe ustawienie

18 Lut 2012 10:49 5724 2
  • Poziom 12  
    Witam. Jakiś rok temu kupiłem termostaty Herz do domu . Założyłem ich i pojawił się problem ponieważ od 4-6 przepuszcza ciepło a poniżej nic ciepło nie idzie. Nie martwiłem sie tym była to jesień , przyszły mrozy i musiałem cały czas mieć na 6 a co za tym idzie gorące grzejniki. Teraz chciałbym to jakos ustawić tylko nie mam pojęcia jak. Jeden znajomy ekspert od instalacji grzewczych powiedział mi że takie termostaty nie będą u mnie działac. Mam wyłączoną pompkę od CO. Sciągałem głowice ale tam nie ma nic do regulacji , żadnych pierścieni ani nic ... Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Zawór termostatyczny w większości wykonań wprowadza bardzo duże opory w instalacji, stąd są specjalne wykonania do instalacji grawitacyjnych z dużym przelotem. Włącz pompę.

"Sciągałem głowice ale tam nie ma nic do regulacji , żadnych pierścieni ani nic ..."

Kupiłeś prawdopodobnie tańsze zawory typu TS, bez nastawy wstępnej. A szkoda, miałbyś czym pokręcić.

Trzeba tez pamiętać, że przy dużym mrozie to grzejniki maja być gorące.
  • Poziom 12  
    Wpadłem na nieco inny sposób , dokręciłem delikatnie tylko głowice. Jest tam taka nakrętka ktora sie dokręca i delikatnie w palcach skręciłem , teraz grzeje na prawie wszystkcih oprocz 1 i 0 . Ale to chyba nie tak jak ma byc :). Ja wiem ze przy mrozie maja byc gorące ale bez przesady ... musze ładować do pieca non stop 60-80 a jest do ogrzania około 20 grzejników. Piec 20kw