Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nietypowe złącza głośnikowe Heco.

18 Lut 2012 10:56 2068 5
  • Poziom 17  
    Witam. Spotkał się ktoś kiedyś z takimi złączami głośnikowymi jak na załączonym niżej zdjęciu ? Macie ktoś pomysł jak to podłączyć ?
    Kolumny mam podłączone teraz przez terminale zaciskowe na 8Ohm, a potrzebuję na 4Ohm.
    Pozdrawiam.

Nietypowe złącza głośnikowe Heco.
  • Poziom 25  
    Najlepiej jakbyś je otworzył i zerknął w jaki sposób jest połączona zwrotnica. Po bokach masz miejsca na zwory zrobione z wtyków DIN, którymi wybierasz impedancję, pewnie ich nie posiadasz.
  • Poziom 17  
    Otworzyłem kolumny, zamieniłem kabelki od wejścia 8 Ohm (zaciski) z kabelkami od tego okrągłego, niby Dinowskiego wejścia 4 Ohm i niby wszystko działa. Pod zaciskami powinienem mieć impedancję 4 Ohm.

Jest jeszcze jeden problem. W nowo zakupionym amplitunerze (Telefunken TR-350) gałka od wyboru Radia/CD nie chodzi tak jak trzeba. Mianowicie, gdy wybieram Radio, kolumny grają równo, natomiast przy przełączeniu na CD już nie. Muszę delikatnymi ruchami ustawić odpowiednią pozycję gałki, by oba kanały grały równo.
    Jest to dosyć uciążliwe, ale nie będę przecież z tego powodu odsyłał sprzętu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Przełącznik wejść przerywa. Popsikaj WD-40 styki i poprzekręcaj parę razy w tą i z powrotem.

Moderowany przez dj-MatyAS:

Może Kolega nie zauważył, ale nigdzie w zastosowaniach WD 40 nie ma ani słowa o takich zastosowaniach. I nie bez racji - to preparat pomocny w odkręcaniu zardzewiałych śrub, a nie do elektroniki. Mało tego - dla niektórych tworzyw sztucznych jest zabójczy.
    3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    Ostrzeżenie za szkodliwą poradę.

• Poziom 35  
    Może lepiej preparatem Kontakt 60.
  • Poziom 21  
    Najlepszy jest Contact Cleaner 390 ,nie wszyscy go jednak mają i znają