Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz przepływowy |Polecane modele|

username 18 Lut 2012 12:52 3687 12
  • #1 18 Lut 2012 12:52
    username
    Poziom 15  

Szukam czegoś co pozwoli uwolnić mi się z sideł SM. Obecnie za wodę płacę 12zł i za podgrzanie 22zł. Mało to nie jest tym bardziej, ze woda w cyrkulacji jest poza normami i trzeba dużo jej spuścić by miała parametry. Droczyć z idio.. niekompetentnymi osobami w SM nie mam już ochoty wiec myślę o zakupie podgrzewacza przepływowego (elektryczny) do łazienki i ubikacji (dwie umywali i wanna). Może ktoś polecić jakieś modele o wysokiej skuteczności i raczej na jedna faze, choc jak by to faktycznie było opłacalne to mogę podciągnąć kolejne żyły i zmienić umowę z energetyką.

0 12
  • #2 18 Lut 2012 13:25
    duddy
    Poziom 21  

Jeśli już to tylko i wyłącznie trójfazowe. Jednak przeliczając sobie koszty hmm bo ja wiem czy się opłaci. No chyba że naprawdę spuszczając ta wodę w celu uzyskania ciepłej musisz litrów przelać.

0
  • #3 18 Lut 2012 13:26
    zybie
    Poziom 30  

Jeżeli już to koniecznie 3fazowe, przy jednej fazie moc podgrzewacza wystarczy jedynie do mycia rąk w umywalce i to może być problematyczne przy bardzo niskich temperaturach co bardzo obniża temperaturę zimnej wody. Przy zakupie sprawdż wydajność podgrzewacza [ilość litrów] przy możliwości podniesienia temperatury.

0
  • #4 18 Lut 2012 18:04
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Trzeba zwrócić uwagę na to, czy instalacja elektryczna jest dostosowana do takiego obciążenia. Podgrzewacz elektryczny, by zapewniał komfortowe korzystanie z ciepłej wody (a więc zastąpił "Junkersa") musiałby mieć przynajmniej 18kW mocy, a wiadomo, jakie to będą natężenia prądu. Poza tym ogrzewanie prądem (także wody) jest drogie. Jeśli w budynku jest gaz oraz ciąg spalinowy (musi być oddzielny spalinowy oraz wentylacyjny) w łazience, kupić podgrzewacz gazowy Junkers. A propos, czy to podgrzanie wody w cenie 22 zł. dotyczy 1m3? Jeśli tak, to ciepła woda uzyskana za pomoca piecyka gazowego wyjdzie przeszło 2-krotnie taniej.

0
  • #5 19 Lut 2012 15:33
    azertaker
    Poziom 11  

username napisał:
    ...choc jak by to faktycznie było opłacalne to mogę podciągnąć kolejne żyły i zmienić umowę z energetyką.

Witam
    Sorry, że nie do końca na temat, ale chciałem zapytać jaki byłby orientacyjny(zupełnie nie wiem ile się spodziewać) koszt zrobienia dodatkowej fazy w mieszkaniu w bloku? Sam mam stary podgrzewacz gazowy, który już pada i zastanawiam się nad kupnem nowego lub przejściu na elektryczny właśnie.

0
  • #6 19 Lut 2012 15:36
    duddy
    Poziom 21  

Jeśli już to nie dodatkowej fazy a doprowadzenie siły. Koszt ciężko z kosmosu obliczyć bo zależy od technicznych warunków doprowadzenia.

0
  • #7 19 Lut 2012 15:56
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

azertaker napisał:
    username napisał:
    ...choc jak by to faktycznie było opłacalne to mogę podciągnąć kolejne żyły i zmienić umowę z energetyką.

Witam
    Sorry, że nie do końca na temat, ale chciałem zapytać jaki byłby orientacyjny(zupełnie nie wiem ile się spodziewać) koszt zrobienia dodatkowej fazy w mieszkaniu w bloku? Sam mam stary podgrzewacz gazowy, który już pada i zastanawiam się nad kupnem nowego lub przejściu na elektryczny właśnie.

Kupić nowy gazowy - najlepiej Junkers, gdyż jest bardzo oszczędny. Koszt podgrzewania wody prądem będzie conajmniej 2-krotnie większy a poza tym - dla uzyskania jako-takiego komfortu - musiałby to być podgrzewacz o takiej mocy, że KONIECZNE JEST DOPROWADZENIE PRĄDU 3-FAZOWEGO, czyli - mówiąc w żargonie elektryków - siły. Elektryczne podgrzewacze przepływowe 1-fazowe (moc 3,5kW - największa, jaką mozna podłączyć do zwykłego gniazdka) dają bardzo mały strumień słabo podgrzanej wody (właściwie letniej, a jeśli zimna woda w okresie dużych mrozów byłaby wręcz lodowata - to ta podgrzania woda może być mniej niż letnia).

0
  • #8 19 Lut 2012 16:51
    azertaker
    Poziom 11  

Zbigniew Rusek napisał:

Kupić nowy gazowy - najlepiej Junkers, gdyż jest bardzo oszczędny.

Dzięki za odpowiedź
    Jaka może być różnica w zużyciu między moim 13 letnim piecykiem Opalis 10, a jakimś polecanym najnowszym(pomijając to że w nowych nie ma stale palącej się świeczki) - właśnie próbuję to sam ustalić, ale może ty wiesz?
    Ten stary właśnie wymaga naprawy za 100 zł i zastanawiam się czy nie poczekać, aż umrze śmiercią naturalną i kupić nowy. Dlatego też biorę również pod uwagę elektryczny.
    Cytat:
    (...)KONIECZNE JEST DOPROWADZENIE PRĄDU 3-FAZOWEGO, czyli - mówiąc w żargonie elektryków - siły...

Właśnie o to pytałem - nie miałem pojęcia jaki może być koszt doprowadzenia 3 fazy do mieszkania w bloku w takim celu...teraz na jakimś forum czytam, że 3-4 tyś....hmm

0
  • #9 19 Lut 2012 19:41
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Jest to niewykonalne, gdyż nie dostaniesz zgody na zainstalowanie ani termy gazowej, ani elektrycznej. Napisz pismo do SM odnośnie poprawy sytuacji, na które musisz otrzymać odpowiedź pisemną w ciągu max 30 dni.

0
  • #10 04 Mar 2012 00:38
    cezzar
    Poziom 11  

Witam
    Widzę, że nie tylko ja mam taki problem-zawyżone opłaty za podgrzanie wody. Ja płacę prawie 30 zł za podgrzanie m3. Mam 3 odbiory ciepłej wody-kuchnia i łazienka (umywalka i wanna). Gaz jest ale tylko do kuchenki, raczej nie ma szans na podgrzewacz gazowy. Pozostają elektryczne. Przerabiał już ktos temat ze spółrzielnią-przejście na indywidualne ogrzewanie elektryczne?
    Pozdrawiam

0
  • #11 16 Sie 2012 22:31
    Lobuz78
    Poziom 2  

Witam.Chcialbym dolaczyc sie do tej dyskusji.
    Sam mam dylemat jak podgrzac wode u siebie w mieszkaniu w bloku.
    Troche szczegolow:
    -mieszkanie w bloku
    -rodzina 4 osobowa(dwoje doroslych i dwoch malych lobuzow)
    -ciepla woda urzywana tylko do mycia sie rano i wieczorem,oraz do prysznica
    - w kuchni zmywarka!
    -w mieszkaniu jest pociagnieta siła
    -poprzedni wlasciciel zrezygnowal z gazu,mieszkanie przerobil tylko na prad(ciepla woda i w kuchni blat elektryczny-kuchenka)
    Obecnie wykapanie sie pod prysznicem to jest katorga,wiecej czasu spedzamy krecac galkami bezskutecznie probujac ustawic ciepla wode,a i tak raz jest lodowato zimna a raz mocno goraca(sasiedzi znaja juz chyba wszystkie przeklenstwa jakie znam ktore wypowaiadam biorac przysznic :D :|

Mam dwa wyjscia:
    -wymienic stary podgrzwacz elektryczny na nowszy.na oku mam Siemensa DE 1821515 za okolo 1300zl
    ten sposob bylby najprostszy bo wykrecam stary podgrzewacz zastepujac go tym

-podpisac umowe z dostawca gazu,kupic junkersa na oku mam model Junkers celsius plus ktory jest nie porownywalnie drozszy od w/w Siemensa
    do tego dojdzie wydanie kasy na kominiarza(protokol sprawnosci wyciagu komina czy jak to tam zwal!!)
    -prtokol szczelnosci instalacji(tez kasa)
    -zrojnowana lazienka rzeby zamontowac junkersa,pociagnac do niego gaz,no i wode(pozrywane kafelki itd itd)
    znow koszty

PYTANIE:czy jest sens bawic sie w montowanie Junkersa w takiej sytuacji??
    Biore tutaj pod uwage Ekonomiczny aspekt sprawy.

Prosze o wasze spostrzezenia i podpowiedzi
    Pozdrawiam

0
  • #12 19 Sie 2012 12:10
    szymonjasiu
    Poziom 19  

Jezeli kierujesz sie ekonomią załóż elektryczny ogrzewacz pojemnościowy ( o ile masz na niego miejsce).

0
  • #13 19 Sie 2012 13:49
    Lobuz78
    Poziom 2  

Znalazlo by sie miejsce na Bojler,ale zawsze wydawalo mi sie ze takie urządzenie
    jest naj mniej ekonomiczne!!
    Chodzilo mi o to po jakim czasie zwroci mi sie inwestycja w Junkersa+przerobka łazienki?
    Rezygnujac z elektrycznego podgrzewania wody,przechodzac na JUnkersa!

0