Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Siemens Siwamat XL 961 - zatrzymuje się podczas pracy - ROZWIĄZANY

18 Lut 2012 13:10 2606 2
  • Poziom 9  
    Pralka zatrzymuje się podczas pracy. Nie zaobserwowałem żadnej prawidłowości aby działo się to na jakimś szczególnym programie. Czasami nie stanie ani razu, czasami 1 raz a czasami 10 razy w ciągu prania.

Jak pralka stanie na określonym programie wtedy miga lampka przy danym programie. Naciśnięcie przycisku Start powoduje wystartowanie aktualnego programu od nowa.

Może jakaś sugestia co można sprawdzić?
    Dysponuję może nie wybitną ale zawsze jakąś wiedzą o działaniu wszelkich urządzeń na prąd więc pewnie co nieco mógłbym sam przy pralce podłubać... ;)
  • Poziom 19  
    Może przede wszystkim dokładnie sprawdż zasilanie :gniazdko ,wtyczkaczy nie nadpalona, przedłużacz ,jeżeli jest ,dalej filtr przeciwzakłóceniowy.Może to błachostki ,ale się zdarza. Ściągnij i obejrzyj wszystkie połączenia na płycie ,grzałce ,silniku....
  • Poziom 9  
    Zrobiłem małą próbę. Podczas normalnej pracy wyłączyłem "S-kę" (zabezpieczenie obwodu) a potem ją załączyłem. W efekcie pralka rozpoczęła samoczynnie od nowa program, który był w trakcie wyłączenia zasilania. Próbę tę zrobiłem a-konto ewentualnych przerw w zasilaniu.

Wygląda na to, że PROBLEM ROZWIĄZANY!
    Oczywiście popisałem się niedomiarem inteligencji i nie wpadłem na to, że przyczyną mogą być zapchane sitka dopływu wody. Powodowało to zbyt mały przepływ wody i błąd programatora.
    No cóż jestem bogatszy o kolejne doświadczenie i biedniejszy o kilkadziesiąt złotych ;). Może ktoś inny w potrzebie przeczyta ten wątek i zaoszczędzi sporo nerwów.