Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiator KT610 i dokręcenie do masy

agent.orange 18 Lut 2012 14:48 1543 9
  • #1 18 Lut 2012 14:48
    agent.orange
    Poziom 15  

Jaki potencjał ma na śrubce/radiatorze KT610? Można go dokręcić do radiatora który jest na masie? Nie mogę nic znaleźć w sieci, wyskakują informacje o telefonie kom., który nazywa się tak samo jak tranzystor. :/

0 9
  • #2 18 Lut 2012 15:25
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

Tak trudno zmierzyć połączenia elektrod tranzystora ze śrubką :D .

0
  • #3 18 Lut 2012 15:28
    agent.orange
    Poziom 15  

Czekam na przesyłkę z tranzystorem - na razie projektuję obudowę i płytkę więc nie mam jak zmierzyć. Nie mierz innych swoją miarą :D

0
  • #4 18 Lut 2012 15:51
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

A to ja wróżką jestem i wiem że nie masz go w rękach?

0
  • #5 18 Lut 2012 16:11
    agent.orange
    Poziom 15  

kriss51 napisał:
    agent.orange napisał:
    kriss51 napisał:
    Tak trudno zmierzyć połączenia elektrod tranzystora ze śrubką :D .

Czekam na przesyłkę z tranzystorem - na razie projektuję obudowę i płytkę więc nie mam jak zmierzyć. Nie mierz innych swoją miarą :D

A to ja wróżką jestem i wiem że nie masz go w rękach?

Stara i prosta zasada: jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz. :) Chyba, że uważasz wszystkich ludzi za debili, którzy nie wpadną na pomiar miernikiem...

Moderowany przez c2h5oh:

3.1.9. (4, 10.8, 10.4) Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    Pracujesz na ostrzeżenie?

0
  • Pomocny post
    #6 18 Lut 2012 16:23
    sp5wcx
    Poziom 33  

Wpisz w Gooogle KT610A a nie KT610
    Żeby było ciekawiej, pierwszy znaleziony wynik przez Gooogle to dyskusja na Elektrodzie o tym tranzystorze.

0
  • Pomocny post
    #7 18 Lut 2012 17:11
    marekzi
    Poziom 38  

A najlepiej wpisać KT610A i w wyszukiwaniu zaawansowanym ustawić język rosyjski.
    Piąty link - pdf:
    http://www.transistor.by/i/pdf/kt610.pdf
    Śruba nie jest określona jako wyprowadzenie, więc wniosek z tego, ze jest odizolowana.
    Tyle, że podły ten datasheet, bo rys. jest ale rozmiaru gwintu nie podano, w tabeli są numery wyprowadzeń - a na rys nie....
    Tu jest lepszy; http://radioelectronic.tk/kt610a-b/

0
  • #8 18 Lut 2012 18:11
    agent.orange
    Poziom 15  

Dzięki - właśnie o to chodziło. W podstawowych datasheetach jest tylko lista wszystkich tranzystorów z podstawowymi parametrami.

Składam wzmacniacz DL2EWN i w konstrukcji autora tranzystor jest zamocowany śrubką do góry:

Radiator KT610 i dokręcenie do masy

mimo, że mógłby zostać wkręcony w radiator. Nie wiem czy z powodu estetycznych tak jest czy elektrycznych.

0
  • #9 18 Lut 2012 18:45
    marekzi
    Poziom 38  

hehe, on wywiercił otwór w PCB, w który wpuścił łeb tranzystora, aby przylegał ceramiką do radiatora. Troszkę bez sensu, patrząc na wielkość radiatora, i na zdolność rozpraszania ciepła przez "łeb" tego tranzystora.
    Tyle, że być może on wcale nie musi wymagać chłodzenia?, poczytaj opis.
    I zawsze przed montażem możesz sprawdzić omomierzem czy rzeczywiście śruba KT610 nie jest połączona z jakąś elektrodą - a jeśli tak - możesz go odwrócić, bo przy tym PCB i otworze, oraz wyprowadzeniach tranzystora to banalne jest (2 wyprowadzenia emitera - symetrycznie) - wtedy dasz śrubę na radiator - ale musisz dać otwór przelotowy i nakrętkę od strony radiatora.
    Nie wiem, czy na radiatorze jest masa - zwróć uwagę że do niego przykręcono dwa pozostałe tranzystory - też przez otwory w PCB - a nie chce mi się sprawdzać co one maja na korpusie.

0
  • #10 18 Lut 2012 19:12
    agent.orange
    Poziom 15  

Tranzystor mocy to jakiś mosfet Mitsubishi i radiator jego jest na potencjale masy (i potencjale duralowej płyty, do której jest PCB przykręcona; PCB ma masę po drugiej stronie ścieżek). Tam jeszcze jeden tranzystor (BD-cośtam) jako źródło prądowe do punktu pracy, ale on jest przez podkładkę mikową przykręcony a obudowa jest z plastiku, więc łeb śruby nie zwiera części metalowej do masy. A łeb KT610 jest ceramiczny, więc dużo nie odda ciepło.
    Opis jest tylko po niemiecku, więc tłumaczenie idzie mi z trudem.

0