Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dziwne działanie wentylatora w laptopie po wymianie

Szymooo 18 Lut 2012 18:36 2261 7
  • #1 18 Lut 2012 18:36
    Szymooo
    Poziom 9  

Witam. Ostatnio nawalał mi w hp pavilionie dv6-1220 wentylator. Mianowicie buczał, chyba łożyska mu się wyrobiły. Pojechałem do serwisu pogwarancyjnego laptopów hp i za 250zł wymienili mi sam wiatraczek. Problem w tym, że stary wiatraczek chodził sobie cichutko cały czas na wolnych obrotach a jak wzrastało obciążenie to przyspieszał sobie ile mu było trzeba. Teraz wiatraczek bez obciążenia nie chodzi(chyba - nie słychać go w ogóle) a przy wzroście temperatury zaskakuje od razu na maksymalne obroty! Jest to strasznie denerwujące, bo zazwyczaj mam na laptopie sporo rzeczy uruchomionych i albo pracuję w okropnym huku wentylatora, albo na 10 sekund jest cisza, potem się załącza i 10 sek. hałasu, i tak na zmianę. Wentylator chodzi jakby miał tylko jeden bieg, taki szybki. Modyfikacja w BIOSie na Fan always on sprawia że wiatraczek chodzi cały czas ale na tych ogromnych obrotach.

Dzwoniłem z tym do tego serwisu, że mi się to nie podoba, a oni na to że laptopy z hp są wyżyłowane i tak ma być, ale przecież wcześniej tak nie było! Gwarancja na usługę 3 miesiące. Czy wentylator aby na pewno jest odpowiedni? Czy może jakiś słabszy wsadzili? jak patrzyłem na ceny całego zespołu chłodzącego to właśnie ok. 250 zł ale oni wymienili sam wiatraczek, który jest znacznie tańszy. Nie wiem czy rozkręcać lapka, żeby zobaczyć co tam wsadzili, czy mam jechać tam i walnąć im laptopa na stół i "delikatnie" spytać co to do cholery jest. Stary wiatraczek mi oddali.

0 7
  • #2 18 Lut 2012 21:24
    Kasek21
    Poziom 43  

Sam wentylator i jego wymiana 250zł?!

Wentylator ma działać płynnie tak jak wcześniej - zawoź do nich niech zrobią tak jak być powinno.

0
  • #3 18 Lut 2012 21:37
    Szymooo
    Poziom 9  

No niestety 250 zł. Myślałem że ta cena obejmie wymianę całego chłodzenia bo tyle chodzi, a nie wiedziałem, że można sam wiatraczek, który jest dużo tańszy, a sam potrafiłbym nawet go wymienić. W poniedziałek pojadę wybadać sytuację w serwisie (mam po drodze) i jak się z nimi ugadam (mam nadzieję), to dostarczę im lapka.

0
  • #4 19 Lut 2012 12:24
    daavid117
    Poziom 42  

Może to kwestia ustawień BIOS? W serwisie zawsze robią upgrade BIOS i mogły się włączyć jakieś dziwne opcje. Zajrzyj najpierw tam. Opcja "Fan always ON" - przełącz na enabled.

250zł za wymianę wentylatora to ździerstwo nawet w tym kraju rzadko spotykane.

0
  • #5 19 Lut 2012 12:29
    Szymooo
    Poziom 9  

Niestety w BIOSie wszystko ok. Sam miałem takie podejrzenia i zaktualizowałem go od razu po naprawie do najnowszej wersji, ale nic to nie pomogło. Teraz zdaję sobie sprawę ze swojej głupoty ile pieniędzy zmarnowałem, bo mogłem sam sobie wymienić łożyska w wiatraczku, bo to nie jest jakaś sztuka. Ale jadąc do serwisu miałem nadzieję że dostanę laptopa takiego za jaki płaciłem. Niestety nie stało się tak. Jutro odwiedzam serwis żeby zdać im relację. Napiszę tutaj jaka będzie ich reakcja

0
  • #6 20 Lut 2012 14:27
    Szymooo
    Poziom 9  

Byłem w serwisie, mam dostarczyć lapka, ale Pan z serwisu mówi, że to komputer steruje obrotami, a nie wentylator:/ Tylko tak wcześniej nie było a ja wymagam komfortu pracy. Zobaczymy co tam znajdą jak go obejrzą ale obawiam się że będą mnie chcieli zbyć tekstami "tak ma być" itp

0
  • Pomocny post
    #7 20 Lut 2012 14:57
    _haker_1
    Poziom 32  

Szymooo napisał:
    Byłem w serwisie, mam dostarczyć lapka, ale Pan z serwisu mówi, że to komputer steruje obrotami, a nie wentylator:/ Tylko tak wcześniej nie było a ja wymagam komfortu pracy. Zobaczymy co tam znajdą jak go obejrzą ale obawiam się że będą mnie chcieli zbyć tekstami "tak ma być" itp

Ściema! Komputer steruje obrotami, owszem, ale wentylator ma swoja elektronikę. Jesli wsadzili troche inny model co na pewno zrobili to taki jest efekt. Powiedz im, że ma działac plynnie, tak jak dzialalo. Jesli tego nie zrobia to zadaj zwrotu pieniedzy z tytulu rekojmi/gwarancji na wykonana usluge.
    Koniec kropka.
    Zrobili zle i sie tlumacza jak moga - tylko od Ciebie zalezy czy im odpuscisz i starcisz 250zl czy dociagniesz sprawe do konca.

250zl za wymiane wentylatora nawet w autoryzowanym serwisie to kpina.

0
  • #8 27 Lut 2012 17:01
    Szymooo
    Poziom 9  

No i git majonez. W wielkich bólach wymienili znowu na taki jak ma być i od razu działa jak powinno. Dobrze że już tak się skończyło. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów