Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny New MildTon 80 modyfikacje

Mithgar 18 Feb 2012 20:02 7266 14
    Mithgar
    Level 12  
    Witam,
    dostałem ostatnio kolumny new mildton 80. W chwili obecnej są już całe zdemontowane. Wszystkie głośniczki w kolumnie będą nowe, czyli średni GDM 10/60, niski GDN 20/60 (mocniejszy niż oryginalny). Zamiast oryginalnego wysokiego GDWK 7/50, chce powiększyć otwór i wstawić GDWK 9/80/1. I teraz moje pytanie, jaką pod taki zestaw zastosować zwrotnicę? Oryginalna która była w tych kolumnach, nadaje się tylko na śmieci. Zwrotnicę chciałbym zrobić sam, zastanawiałem się nad taką, która była w Altusach 70, ale nie wiem czy będzie odpowiednia. Drugie pytanie czy zmiana na GDWK 9 nie zmieni właściwości kolumny?
    Proszę o pomoc osoby które wiedzą więcej na ten temat.
    Pozdrawiam.
    pawel_aa
    Level 25  
    Mithgar wrote:
    Drugie pytanie czy zmiana na GDWK 9 nie zmieni właściwości kolumny?

Pytasz o GDWK, a dlaczego nie zapytasz o GDN? Przecież także masz zamiar w stawić inny niż był w oryginale. To nie ma wg. Ciebie znaczenia jeśli chodzi o "właściwości kolumny"?

Odtwórz kolumny tak jak były w oryginale. Z "czegośtam" bata nie ukręcisz.
    Mithgar
    Level 12  
    GDN ma tylko większą moc. GDWK 9/80 nie występował w tym zestawie, tylko GDWK7/50, który już nie jest w sprzedaży (dzwoniłem do Tonsila).
    pawel_aa
    Level 25  
    Zaraz zaraz, przecież to nie jest Mildton 80 :D
    W Mildtonach 80 są głośniki GDN-25/60, GDM-12/60/2 oraz GDWK9/80/6.

Domyślam się co to za kolumny, ale nie będę psuł koledze zabawy z szukaniem co to za model ;)
    Mithgar
    Level 12  
    Spójrz na zdjęcie i powiedz co widzisz. To są kolumny NEW MildTone 80.
    Quote:
    Seria New Mildton

Nowe wcielenie serii Mildton. W porównaniu do poprzedniej podwyższono moc każdego z zestawów o średnio 10W oraz zmieniono nazewnictwo (teraz jako nazwa jest podana moc muzyczna a nie znamionowa). Zlikwidowano również regulację tonów niskich oraz wysokich.

Dodano również nowy model - New Mildton 80, który zasadniczo jest zestawem typu Space.

pawel_aa
    Level 25  
    Faktycznie, to już wersja bez przełączników i z mocą muzyczną, mój błąd.

Tak czy inaczej, jestem zadania że nie ma co tuningować tych kolumn, odrestauruj i ciesz się dźwiękiem ;)
    Mithgar
    Level 12  
    Ale GDWK 7/50 niema już w sprzedaży, więc w pełni jej nie odrestauruje.
    pawel_aa
    Level 25  
    Mithgar wrote:
    Ale GDWK 7/50 niema już w sprzedaży

A to -> Link ?
    W Tonsilu pytałeś? Link
    Mithgar
    Level 12  
    W tonsilu pytałem, niby u nich na stronie nadal on widnieje, ale jak na razie jego produkcja jest wstrzymana, chciałbym żeby wszystkie głośniki były nowe, dlatego piszę czy GDWK 9/80 będzie dobry, ponieważ takie akurat mam na stanie. Jeśli tak, to też jaką zwrotnice do tego dobrać, ponieważ jak pisałem stare to po prostu złom.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Mithgar wrote:
    ale jak na razie jego produkcja jest wstrzymana
    I raczej już nie ruszy...
    Mithgar wrote:
    chciałbym żeby wszystkie głośniki były nowe
    Czemu ? Gwarancji na spalenie i tak nie dają.
    Mithgar wrote:
    dlatego piszę czy GDWK 9/80 będzie dobry,
    Nie, nie będzie. Zupełnie inne parametry.
    Mithgar wrote:
    która była w Altusach 70,
    Nie znam takich kolumn.

Kolega widzę zabiera się do "tuningu", a o budowie kolumn, nie ma zielonego pojęcia.
    Nie można bezkarnie wymieniać sobie głośników. Wymienia Kolega głośnik niskotonowy, bez pomyślunku. To jest kolumna zamknięta, więc powinien być tu głośnik o wysokim Qts. W oryginale był chyba GDN 20/40, który jest zupełnie innym głośnikiem niż GDN 20/60. W żadnym wypadku, nie można ich traktować jako zamienników. Twoje stwierdzenie, że ma tylko większą moc, jest błędne.
    Dobieranie GDWK, też jest bez sensu. Po co to robić, skoro można mieć głośnik oryginalny ?
    Podsumowując. Kolega chce nowe głośniki. Można je kupić u hurtowników. GDNy i GDMy, można zregenerować. Na pewno będzie taniej, niż kupno nowych przetworników i lepiej niż zastosowanie innych.
    Co do zwrotnicy. Jeśli oryginalna jest uszkodzona, należy zrobić ją od nowa. Oto schemat:
    Mithgar
    Level 12  
    telecaster1951 wrote:

Mithgar wrote:
    która była w Altusach 70,
    Nie znam takich kolumn.

Masz racje pomyliłem z Altonami 70

telecaster1951 wrote:
    Wymienia Kolega głośnik niskotonowy, bez pomyślunku. To jest kolumna zamknięta, więc powinien być tu głośnik o wysokim Qts. W oryginale był chyba GDN 20/40, który jest zupełnie innym głośnikiem niż GDN 20/60.

W GDN 20/40 Qts jest równe 0,52, a w GDN 20/60 jest równe 0,51, więc różnica nieznaczna.

telecaster1951 wrote:
    Dobieranie GDWK, też jest bez sensu. Po co to robić, skoro można mieć głośnik oryginalny ?
    Podsumowując. Kolega chce nowe głośniki. Można je kupić u hurtowników.

telecaster1951 wrote:
    Mithgar wrote:
    ale jak na razie jego produkcja jest wstrzymana
    I raczej już nie ruszy...

To jak mam dostać nowe głośniki?

Wszystko sprowadza się do tego co wsadzić za GDWK 7 co sprawdzi się w tej kolumnie?
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Mithgar wrote:

W GDN 20/40 Qts jest równe 0,52, a w GDN 20/60 jest równe 0,51, więc różnica nieznaczna.
    Ale inne parametry tak. Pasmo przenoszenia, wykres SPL(f), Z(f). To wszystko ma ogromne znaczenie.
    Mithgar wrote:

Hurtownicy je nadal posiadają. TAC, stracił prawa do używania znaku Tonsil, więc zawiesił produkcję.
    Mithgar wrote:

Wszystko sprowadza się do tego co wsadzić za GDWK 7 co sprawdzi się w tej kolumnie?
    Jeśli umiesz zaprojektować zwrotnicę, to możesz wstawić w zasadzie wszystko. Tylko to się raczej, nie opłaca. Kolega pawel_aa, podał Ci linka do GDWK 7/50, nie możesz go kupić ? Widzę że jeden GDWK masz, nie możesz go użyć ?
    Mithgar
    Level 12  
    telecaster1951 wrote:
    Mithgar wrote:

Hurtownicy je nadal posiadają. TAC, stracił prawa do używania znaku Tonsil, więc zawiesił produkcję.

Mam znajomego który prowadzi sklep, od roku nie może dostać tych głośników

telecaster1951 wrote:
    Kolega pawel_aa, podał Ci linka do GDWK 7/50, nie możesz go kupić ? Widzę że jeden GDWK masz, nie możesz go użyć ?

Użyć go nie mogę, ponieważ już wyzionął ducha. Co do GDWK 9, chce je wstawić bo po prostu takie mam, leżą u mnie już pół roku, dlatego wolał bym ich użyć.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Mithgar wrote:

Użyć go nie mogę, ponieważ już wyzionął ducha.
    Chciałem zauważyć, iż cewki w tych głośnikach, są wymienialne.
    Mithgar wrote:
    Co do GDWK 9, chce je wstawić bo po prostu takie mam, leżą u mnie już pół roku, dlatego wolał bym ich użyć.
    Najgorsze podejście z możliwych. Leżą, więc chce użyć. Bez sensu. Umiesz zaprojektować zwrotnicę ? Masz na to pieniądze ? Bo myślę, że na 100zł się nie skończy.

Mithgar wrote:
    Mam znajomego który prowadzi sklep, od roku nie może dostać tych głośników
    W podanym wyżej linku, wygląda iż głośnik jest dostępny.

Takie przeróbki, bez posiadania wymaganej wiedzy, nie przyniosą nic dobrego.
    radek_4
    Level 15  
    Ale czy muszą być nowe? Oryginalne wystarczy chwile poszukać, poprzeglądać różne ogłoszenia i na pewno coś znajdziesz