Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simlock a operator.. Era...Orange...

18 Lut 2012 20:20 2722 3
  • Poziom 12  
    Witam.
    Ze wzgledu na mała wiedze na temat tel. kom. chciałbym sie dowiedzieć jak to jest z simlock-iem..? Dostałem w "spadku" tel Samsung SGH U 600 i nie wiem czy tam jest simlock, czy nie.. Włożyłem starą karte [na karte] Orange, ale tel. nie sastartował. Natomiast włozyłem inną starą "Era" [nie wiem czy na karte] i tel mogłem uruchomic.. No i teraz nie wiem, czy on ma Simlocka, czy tez nie.. Jak sprawdzić..? I jeszcze podstawowe pytanie:- Czy, jesli ściągniemy SIMLOCKA z tel., to ten telefon moze współpracować z każdą kartą, każdego innego operatora..?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Jeśli telefon ma simlocka i włożysz kartę inną niż operatora to akurat w u600 powinna pojawić się informacja blokada sieci, podaj kod itp. chyba, że ktoś dużo razy się bawił i wpisywał ten kod to będzie tylko informacja, że jest blokada. Tak czy inaczej z obcą kartą nie będzie można się dostać do głównego ekranu telefonu. Era czyli obecnie T-Mobile nie zaklada simlocków od jakiś 2 lat na swoje telefony. Jednak podejrzewam, że ten telefon może mieć simlocka. Cena ściągnięcia simlocka zależna od serwisu i waha się w granicach 20-30zł z tego modelu. Zdjęcie simlocka powoduje odblokowanie na wszystkie sieci. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Dzięki.. Wszystko zrozumiałem... :D A mam jeszcze takie pytanko.:- Ile może kosztować wymiana taśmy, ponieważ gdy otworze klawiaturę do końca, to brak jest głosu.. Początkowo myślałem, że uszk. głośnik, ale gdy trochę cofnę klapkę, to głos jest, czyli podejrzenie pada na taśmę...
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Owszem taśma, moderator i tak zaraz napisze, że tutaj nie wyceniamy i ceny zależne od serwisu, więc mogę Ci tylko powiedzieć, że kilkadziesiąt złotych. Pozdrawiam.