Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile waży skrzynia biegów w Polonezie atu plus 1.6gsi?

18 Lut 2012 23:48 3776 19
  • Poziom 11  
    Witam ile waży skrzynia biegów w Polonezie atu plus 1.6gsi . Pytam się ponieważ czeka mnie wymiana sprzęgła
  • Poziom 43  
    Dokładnie, nawet bez kanału
  • Poziom 11  
    czyli dam radę sam ją wyciągnąć jak podniosę sam przód w samochodzie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Pierwszy raz będę wymieniał sprzęgło a jak bym nie dawał rady z włożeniem i wyciągnięciem skrzyni to zawołam kolegę to mi pomoże. Co do sprzęgła to firma statim może być bo na allegro jest kompletne sprzęgło za około 160 zł z wysyłką.
  • Poziom 11  
    I na co mam jeszcze zwrócić uwagę przy wymianie sprzęgła i czy sprzęgło kompletne firmy statim będzie to dobry wybór
  • Moderator Samochody
    Pierwsze lepsze złomowisko, bądź zakład posiadający tokarkę. Bez dokładnego wycentrowania tarczy nie złoży silnika ze skrzynią.
  • Moderator Samochody
    Statim to śmieć, lepiej dać 2 razy tyle za LUK-a i normalnie jeździć.
    robokop napisał:
    Bez dokładnego wycentrowania tarczy nie złoży silnika ze skrzynią.

Przesadzasz, po bokach palcami można wymacać czy jest na środku.
  • Moderator Samochody
    ociz napisał:

Przesadzasz, po bokach palcami można wymacać czy jest na środku.

Nie, nie przesadzam - wałek w łożysko nie wlezie. Jak dokładnie ustawi?
    ±2-3mm? Tarcza ustąpi przy ściąganiu śrubami potem :)
  • Moderator Samochody
    Idź do sklepu moto, kup sobie tarczę z Kożuchowa i przestań cudować. Jakoś nie widzę trwałości kompletu tarcza+docisk+łożysko za 130 zł.
  • Poziom 11  
    Tylko się pytam bo chcę wiedzieć jak to mniej więcej wygląda
  • Poziom 43  
    Poszukaj lepiej po kolegach kanału bo praca z kanału jest bezpieczniejsza, nie masz doświadczenia i niewłaściwe zabezpieczenie podniesionego auta może skończyć się tragedią.
    Robokop ma rację, jak niedokładnie wycentruje tarcze to będzie później tarmosił skrzynią na wszystkie strony i klął jak szewc albo pojawi się temat na forum-,,skrzynia nie chce się zejść z silnikiem po wymianie sprzęgła,,
  • Poziom 11  
    Nie spadnie mi na głowę nie raz już tam robiłem coś przy samochodzie szarpałem i jeszcze nie spaadł mi na głowę. Popytam się może ktoś z kolegów ma
  • Poziom 11  
    A z czego mogę dorobić taki wałek żeby ustawić tarczę sprzęgłową. A klucz do odkręcenia korka spustowego oleju w skrzyni biegów to imbus 12 ?