Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323BF 1.3 '89 - Gaźnik, druga gardziel nie reaguje

rumcajs25 19 Lut 2012 02:36 1889 9
  • #1 19 Lut 2012 02:36
    rumcajs25
    Poziom 9  

Witam,mam problem z gaźnikiem walczę z nim już jakiś czas,miałem problem z zaworem iglicowym który przepuszczał ale jakoś sobie z tym poradziłem,przy okazji wyczyściłem gaźnik,po założeniu na silnik okazało się że,samoistnie nie reaguje druga gardziel,gdy ręcznie przekręcam przysłone przepustnicy to jest ok.podciśnienie zasysa paliwko,wygląda to tak jak gdyby nastawnik który reguluje przysłoną nie miał siły jej przekręcić dodam że jest sterowany podciśnieniem(tak mi się wydaje)z kolektora ssącego
    Mazda 323BF 1.3 '89 - Gaźnik, druga gardziel nie reaguje

0 9
  • #2 19 Lut 2012 10:28
    manta
    Poziom 39  

Jeśli sterowana jest podciśnieniem, to otworzy się dopiero przy dużym obciążeniu i właściwej prędkości obrotowej silnika. Stojąc w miejscu nie wytworzysz takich warunków pracy. Najprostszy test, zdejmij cięgno siłownika, zablokuj przepustnicę w pozycji zamkniętej i wykonaj jazdę próbną. Jeśli wystąpią różnice w mocy silnika, to przepustnica funkcjonuje prawidłowo.

0
  • #3 24 Lut 2013 11:51
    rumcajs25
    Poziom 9  

Stary temat ale problem nie został rozwiązany,kupiłem nowy gaźnik i jest ten sam problem,odłączyłem siłownik tak jak radził kolega manta i jest chyba nawet lepiej bo nie szarpie powyżej 3000tyś,ręce opadają,wszystko sprawdzone,wyczyszczone i dalej lipa,co to może być?

0
  • #4 24 Lut 2013 13:05
    manta
    Poziom 39  

Sprawdź podciśnienie ssania i rozrząd. Właściwe podciśnienie jest warunkiem otwarcia drugiej przepustnicy.

0
  • #5 24 Lut 2013 13:14
    rumcajs25
    Poziom 9  

Tylko jak sprawdzić podciśnienie ssania:)?

0
  • #7 25 Lut 2013 19:44
    rumcajs25
    Poziom 9  

Rozrząd w porządku podciśnienie ssania również.

0
  • #8 27 Lut 2013 16:04
    rumcajs25
    Poziom 9  

Brak pomysłów??

0
  • #9 27 Lut 2013 19:52
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Druga gardziel otwierana jest podciśnieniem pochodzącym z pierwszej gardzieli, nad zwężką. Ze spostrzeżeń wynika raczej, że zatkana jest dysza lub studzienka dla drugiej przepustnicy, skoro po odłączeniu chodzi lepiej. Rozebrać, oczyścić, złożyć, wyregulować, odjechać.

0
  • #10 27 Lut 2013 22:35
    rumcajs25
    Poziom 9  

Witam:),wiem w jaki sposób to działa:)oba gaźniki były rozbierane w mak wszystko jest wyczyszczone aż się świeci,membrany siłowników całe,szczeliny przepustnic itp. poustawiane według książki tego konkretnego gaźnika,podciśnienia ok.,wszystko było sprawdzane dziesiątki razy i nic:))jeśli wytworze podciśnienie w gardzieli głównej odkurzaczem:) to jest ok.siłownik otwiera drugą przepustnice z lekkim bólem ale jednak,zaczynam wątpić czy to wina gaźnika:)

0