Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik B&S 15,5 HP - rozrusznik nie może zakręcić wałem.

19 Lut 2012 08:59 17416 8
  • Poziom 12  
    Witam, mam w kosiarce silnik Briggs and Stratton 282H07-0196-E1 15,5 HP, problem z nim polega na tym że rozrusznik nie może zakręcić na tyle żeby silnik odpalił. Dodam, że rozrusznik i akumulator sprawdzane i są na pewno dobre. Kiedy świeca jest wykręcona rozrusznik obraca silnikiem normalnie, ale kiedy jest wkręcona rozrusznik nie potrafi obrócić silnikiem. Czytałem coś o odprężnikach, ale pewien fachowiec twierdzi, że te silniki go nie posiadają. Więc zwracam się do Was o pomoc, czy ten silnik rzeczywiście nie posiada odprężnika? Co może być przyczyna takiego zachowania silnika?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 27  
    Jak podniesiesz maskę i obrócisz za koło wentylatora tak by już tłok minął punkt zapłonu, to odpali czy nie ? Bo miałem w ubiegłym roku taki sam przypadek, zrobiłem i podstawiałem w nim wszystko, regulowałem zawory, wymieniałem rozruszniki, nowe akumulatory, i tylko po obróceniu wentylatorem tak by minął sprężanie, odpalał.
    Dobrałem się do silnika, tam również wszystko było ok, ale w głównym serwisie podsunęli pomysł wymiany wałka rozrządu gdyż jest możliwa wada fabryczna. No i po wymianie chodzi, ale do tej pory nie wiem na czym ta wada fabryczna polegała bo nie ma pęknięć, ukręceń, przestawień według innego wałka. Oczywiście nie twierdzę że tak drastycznie będzie u Ciebie.
    Zacznij od ustawienia luzów zaworowych. Dopiero jak to nie poskutkuje, dobieraj się do silnika. Powiedział bym klin, ale to bardzo mało prawdopodobne w traktorku.
  • Poziom 23  
    Jest w tym silniku odprężnik, posiadam taki sam model i też wymieniałem wałek rozrządu, po wymianie odpala jak nowy. Nie widać na wałku żadnych uszkodzeń mechanicznych, tylko jedna część jest tam ruchoma i to jest odprężnik, 99% jest troszkę wyrobiony. W nowym wałku, grubość odprężnika to 1,1mm, w moim niesprawnym 0,80mm i ta różnica wystarczy by sprawnie nie odpalał motor. W serwisie briggsa nowy wałek to był koszt ok.250zł
  • Poziom 12  
    Na początku mi się tak działo, że aby go odpalić musiałem obrócić koło wentylatora w lewo i wtedy silnik odpalał, ale teraz nie chce. Zawory się otwierają, więc pewnie winny jest ten wałek rozrządu. Dodam że silnik ma około 5 lat i był bardzo mało używany.
  • Poziom 15  
    Mimo wszystko, na początku proponuje sprawdzić luzy zaworowe i ewentualnie akumulator. Jest jeszcze dość zimno, rozrusznik może mieć problem z gęstym olejem w silniku.
  • Poziom 12  
    A w jaki sposób sprawdza się te luzy na zaworach? Akumulator ładowany, dodatkowo był też inny podłączony - mocniejszy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Traktorek pojechał do serwisu i tak jak pisaliście wina leżała po stronie zaworów, wystarczyło podregulować i silnik odpala bez problemu.