Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia nie przewleka nici...

Gall Anonim II 19 Lut 2012 10:05 16905 28
  • #1 19 Lut 2012 10:05
    Gall Anonim II
    Poziom 10  

Witam, posiadam maszynę do szycia taką jak na zdjęciu:

https://obrazki.elektroda.pl/5309150300_1329642186.jpg

Problem polega na tym, iż maszyna "niby szyje" tylko, że nie przewleka nitki przez materiał, robi dziurki w materiale, a nitka ciągnie się po nim...

Proszę o pomoc, gdyż jestem w tych sprawach zielony :)

-1 28
  • Pomocny post
    #2 19 Lut 2012 11:49
    axxx
    Specjalista AGD

A może należało by nawinąć nici na szpuleczkę :idea: :D

0
  • #3 19 Lut 2012 14:44
    Gall Anonim II
    Poziom 10  

Są nawinięte :P

1
  • #4 20 Lut 2012 11:40
    Gall Anonim II
    Poziom 10  

Wie może ktoś coś?

1
  • Pomocny post
    #5 20 Lut 2012 17:22
    Romulus7874
    Poziom 27  

A szyła w ogóle ta "maszyna" kiedykolwiek??
    Nawlekasz nitkę wg. schematu. (który zapewne masz)

Szpulkę dolną wkładasz tak aby odwijała się zgodnie ze wskazówkami zegarka. Koniec nitki trzymasz, tak z 10 cm i zasuwasz pokrywkę. Łapiesz teraz drugą nitkę i kręcisz kółkiem napędowym. Chwytacz łapie nić (tą którą teraz trzymasz-trzymaj) i "łapie" dolną nić. Kręcisz dalej aby igła wyszła do góry. Ciągnąc za nitkę, powinna razem wywlec się dolna nić(ta ze szpulki).
    Dolna nitka ma wychodzić z otworu w który "kłuje" igła.

Zona śmiała się z tego opisu, że prościej już nie można. :D :D

1
  • Pomocny post
    #7 25 Lut 2012 11:28
    Romulus7874
    Poziom 27  

Wygląda normalnie. Ta igła pasuje tylko w takiej pozycji? (tzn z dziurką z boku)?
    Nawlecz igłę.
    Czy działa najważniejsza funkcja---szyje?

2
  • #8 25 Lut 2012 17:32
    Gall Anonim II
    Poziom 10  

Maszyna szyje(znaczy działa), przewlekłem i co dalej? Dziurka jest z przodu...

1
  • Pomocny post
    #9 25 Lut 2012 18:17
    Romulus7874
    Poziom 27  

Jeśli szyje, to widać tak ma być. Igła ma ścięcie z jednej strony i powinna pasować tylko w jednej pozycji. W normalnych maszynach, igła zakładana jest tak, że dziurka jest od przodu(siedząc przed maszyną widzisz ją). Tego wynalazku nie wiem kto "zaprojektował".

W trakcie szycia zobaczysz co się dzieje ze ściegiem. Jeśli będzie za luźny to dokręcasz nieco pokrętło (to z dwoma talerzykami) przez które przechodzi nitka z górnej szpulki. Nie wiem jak z dolną szpulką czy tam jest regulacja naciągu nitki (powinna być jakaś "mikroskopijna" śrubka z blaszką). W skrócie powiem tyle, że łączenie ściegu powinno być w środku łączonych materiałów. Jeśli np. wywleka dolną nitkę na wierzch to albo dolna jest za luźna albo górna zbyt naciągnięta. I odwrotnie.

1
  • Pomocny post
    #10 25 Lut 2012 20:17
    wiesław67
    Poziom 21  

nie wiem czy mozna to nazwać maszyną do szycia,raczej zabawką naśladującą szycie. trzeba było porosic o radę jaką maszyne kupić zanim kupiłeś to coś. jeśli się myśli powaznie o szyciu to trzeba kupic prawdziwą maszynę a nie zabawkę. bo w przeciwnym razie wiecej jest z taką maszyną zabawy a niżeli szycia. teraz mozna kupic normalą maszyne za nieduże pieniądze która wystarczy na domowe potrzeby. biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.proponuję wywalić na śmietnik i po kłopocie,następnie kupic normalną maszynę. pozdrawiam.

1
  • Pomocny post
    #11 25 Lut 2012 20:29
    axxx
    Specjalista AGD

wiesław67 napisał:
    nie wiem czy mozna to nazwać maszyną do szycia,raczej zabawką naśladującą szycie. trzeba było porosic o radę jaką maszyne kupić zanim kupiłeś to coś. jeśli się myśli powaznie o szyciu to trzeba kupic prawdziwą maszynę a nie zabawkę. bo w przeciwnym razie wiecej jest z taką maszyną zabawy a niżeli szycia. teraz mozna kupic normalą maszyne za nieduże pieniądze która wystarczy na domowe potrzeby. biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy.proponuję wywalić na śmietnik i po kłopocie,następnie kupic normalną maszynę. pozdrawiam.

Z dzióba mi to wyjąłeś :D

0
  • Pomocny post
    #12 25 Lut 2012 20:33
    wiesław67
    Poziom 21  

axxx napisał:
    wiesław67 napisał:

Z dzióba mi to wyjąłeś :D

potrzebuję serwisowej instrukcji do domowej stębnówki ,,husqvarna viking 6570.

0
  • Pomocny post
    #14 26 Lut 2012 09:02
    wiesław67
    Poziom 21  

zanim nawlecze sie igłę to trzeba nawlec nitke do otworu prowadnika nici (otwór po lewej stronie uchwytu mocowania igły) na zdjęciu widać ze nitka idzie z podciągacza prosto do igły,natomiast minięty jest otwór prowadnika. widać że ząbki są bardzo wysoko ponad płytkę ściegową jakby można było szyć na niej bardzo grube rzeczy.

1
  • Pomocny post
    #15 26 Lut 2012 09:05
    Romulus7874
    Poziom 27  

[img]Maszyna do szycia nie przewleka nici...[/img]

3
  • #16 27 Lut 2012 20:07
    Gall Anonim II
    Poziom 10  

Spróbuje coś poszyć, odpisze jutro :)

1
  • #17 06 Mar 2012 17:57
    Gall Anonim II
    Poziom 10  

A więc tak, maszyna szyje, jednak nie przeszywa grubszego materiału, da się to jakoś poustawiać, czy nie?

0
  • Pomocny post
    #18 06 Mar 2012 18:09
    axxx
    Specjalista AGD

Maszyna szyje na tyle na ile ją stać chyba nie można wymagać od niej zbyt wiele.

0
  • #19 06 Mar 2012 18:57
    wiesław67
    Poziom 21  

ja bym cieszył ze ta maszyna wogóle szyje. proszę sprawdzić czy zabki sie chowaja poniżej poziomu płytki sciegowej gdy są w swoim najniższym położeniu. bo na zdjęciu jakoś mi sie wydaje ze są bardzo wysoko i mogą sie nie chować poniżej płytki tylko z powrotem cofać przesuniety materiał do tyłu.

0
  • #20 06 Mar 2012 20:58
    Gall Anonim II
    Poziom 10  

Chowają sie jakiś milimetr, może 2...

0
  • Pomocny post
    #21 07 Mar 2012 05:36
    wiesław67
    Poziom 21  

myślę że kolega axxx ma rację ze to może być kres mozliwosci tej maszyny.mozna sprubowac bardziej docisnąc stopke do płytki , jezeli wogóle jest regulacja docisku stopki.

0
  • #22 09 Mar 2012 17:42
    Gall Anonim II
    Poziom 10  

No nic dzieki za pomoc, jak cos to jeszcze napisze

0
  • #23 09 Mar 2012 17:51
    wiesław67
    Poziom 21  

jesli chodzi o mnie to takiej maszyny jeszcze nie widziałem,więc podpowiadam to co myslę. jak jest jakas regulacja docisku stopki to trzeba próbowac, albo podłozyc jakies podkładkipod spręzynę stopki itp.

0
  • #24 22 Mar 2012 21:36
    Gall Anonim II
    Poziom 10  

Dobra dzieki all za pomoc :) Zamykam.

1
  • #25 10 Lis 2012 19:36
    ilona29
    Poziom 2  

witam ja mam taki sam problem tylko z maszyna singer 466 wszystko jest dobrze załozone nawet z przewodnikiem krok po kroku ale nawet nie chce wyciagnac nici z bebenka a juz nie wspomne o szyciu, prosze o pomoc

Dodano po 59 [minuty]:

sami zobaczcie ja nie wiem jak mam ten problem rozwiazac
    https://filmy.elektroda.pl/75_1352572127.flv

0
  • #26 11 Lis 2012 09:09
    axxx
    Specjalista AGD

Na filmie wyraźnie widać,że nie obraca się chwytacz.I tam trzeba szukać problemu.

3
  • #28 12 Lis 2012 19:40
    axxx
    Specjalista AGD

Chwytacz na pewno jest dobry zbędny wydatek.Brak jest jego napędu.Może to być np.wyłamane koło zębate lub zerwany pasek napędowy.

0
  • #29 29 Gru 2012 15:31
    Gall Anonim II
    Poziom 10  

No nic dzięki wszystkim za pomoc :)

0