Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark E 321 migają lampki

TADEUSZ N 19 Lut 2012 10:22 1254 6
  • #1 19 Lut 2012 10:22
    TADEUSZ N
    Poziom 13  

Sprzęt jak w tytule . Drukarka pracowała kilka lat poprawnie. Niedawno wymieniłem toner i i było dobrze a teraz nie drukuje po nagrzaniu migają wszystkie diody .Próbowałem znależć poradę na ten temat lecz bez rezultatu. Proszę o pomoc.

0 6
  • #2 19 Lut 2012 14:33
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Te drukarki mają dosyć skomplikowany system diagnozy. Jeśli migają wszystkie lampki, to znaczy, że wystąpił poważny bląd. Żeby sie dowiedzieć jaki, należy dwukrotnie kliknąć "start". wtedy wyświetli drugą część kodu błędu, tzn zapamiętać jak świecą diody po tej operacji, a potem ponownie dwukrotnie kliknąć "Start", i wtedy drukarka wyświetli kolejną kombinacje diód. Dopiero podanie pełnej kombinacji świecących/nieświecących/mrugających diod pozwala odczytać nr błędu.
    pozdrawiam horse

0
  • #3 19 Lut 2012 16:26
    TADEUSZ N
    Poziom 13  

Dziękuję ! Wydaje mi się że kiedyś jak drukarka pracowała to bęben w tonerze był dosyć ciepły a teraz jest zimny chociaż sprawdzałem to trochę ciepłe powietrze tam dmucha ale może za mało ciepłe?

0
  • #4 19 Lut 2012 16:54
    horse667

W drukarce laserowej bęben nie jest źródłem ciepła. Wysoka temperatura (około 200 C) jest w zespole utrwalającym, ale jeśli drukarka wyświetla błąd, to pewnie wcale sie nie załącza.
    pozdrawiam horse

0
  • #5 19 Lut 2012 18:24
    TADEUSZ N
    Poziom 13  

Dziękuję jeszcze raz za pomoc . Zrobiłem według Pańskich wskazówek i po pierwszym starcie świeci 1lampka na zielono 5 na żółto i 6 na zielono. Po drugim starcie 2 na żółto 4 żółta i 5 żółta , lecz ja nie wiem o czym to świadczy?

0
  • #6 19 Lut 2012 18:49
    horse667

Według dokumentacji, jest to zablokowany/ uszkodzony silnik transportu papieru. Zobacz, czy jakieś ciało obce nie dostało się do drukarki, ewentualnie, czy nie ma jakiegoś powodu zablokowania silnika głównego. Jeżeli niczego nie widać, to silnik może być uszkodzony. Naprawa może być nieopłacalna.
    pozdrawiam horse

0
  • #7 20 Lut 2012 14:14
    TADEUSZ N
    Poziom 13  

Dziękuję bardzo horse667. Diagnoza była trafna .Wymontowałem silnik obejrzałem dokładnie konkretnej usterki nie znalazłem , ale po zamontowaniu wszystkiego. na swoje miejsce drukarka działa .Cieszę się.

0