Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Frontline XP: Fabia 1, świecące stale lewe kierunkowskazy

19 Lut 2012 14:26 3024 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam pytanie od fachowców. Autoalarm Frontline XP zamontowany w skodzie Fabia 2006r.
    Ostatnio po włączeniu i uzbrojeniu alarmu po jakiś paru sekundach zaświeciły na stałe lewe kierunkowskazy. Próbowałem to odblokować,ale auto otwiera się normalnie z pilota ,kierunkowskazy nie gasną, a na dodatek zaczyna się drzeć syrena. A jakby tego jeszcze było mało zaczyna śmierdzieć spalenizną w środku... Po kilku próbach musiałem się poddać:(
    Odłączanie akumulatora pomogło tylko tyle,że zrobiło się cicho. Ale po ponownym podłączeniu kierunkowskazy świecą,syrena się drze. Ciężko wracać do domu przez całe miasto ze świecącym stale lewym kierunkowskazem i wyjącą syreną.. Po rozebraniu połowy deski rozdzielczej,udało mi się znaleźć i odpiąć centralkę od alarmu.
    I na szczęście już był spokój. Zamykam auto na kluczyk,bez alarmu.
    W domu rozebrałem centralkę. I jest przysmażony jakiś układ. Widać i jeszcze czuć.
    Na fotce jest pokazany ten układzik.
    I teraz pytanie: czy da się zdobyć taki układ i wymienić? Czy nie daj boże jest to jakiś układ programowany i nic z tym nie zrobię? Jeśli się nie da wymienić, to czy można po prostu odpiąć z kostki kabelek od lewych kierunkowskazów? I używać nadal alarmu? Jak się okaże, że nic się nie da zrobić, tylko wymienić całą centralkę to czy jeszcze taką gdzieś dostanę? Ale pewnie będzie to drogie w komplecie z resztą i z montażem....
    Chyba,że jest jakiś tańszy odpowiednik tego alarmu,żebym sobie mógł sam po prostu tylko podmienić centralkę do tego okablowania które już w aucie jest.
    I jeszcze jedno, co mogło być powodem, że się coś w tym zwarło? To, że jest to elektronika i może się zawsze coś zepsuć? Z jakiejś wilgoci? Czy jakieś przerywacze kierunkowskazów w aucie spowodowały tę usterkę? Teraz w aucie kierunkowskazy działają normalnie.
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Frontline XP: Fabia 1, świecące stale lewe kierunkowskazy
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Czyli wystarczy kupić taki przekaźnik, znaleźć fachowca który mi to przylutuje i będzie działać?:)

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Przemekx napisał:
    Czyli wystarczy kupić taki przekaźnik, znaleźć fachowca który mi to przylutuje i będzie działać?
    Zdemontuj centralę z samochodu. Podłącz do zasilacza i sprawdź jak wygląda sterowanie tym "przekaźnikiem". Jeżeli na jego wejściach wszystkie sygnały pojawiają się z prawidłową "logiką"a na wyjściach już nie, to po wlutowaniu nowego elementu powinno działać.
  • Poziom 2  
    Dla potomnych: zamówiłem ten przekaźnik elektroniczny ,w serwisie komórek mi to przelutowali bo mieli sprzęt, centralka zamontowana w aucie,działa prawidłowo:-)
    Dzięki panowie.