Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pierwszy zestaw stereo dla 11 latka

Figurant 19 Feb 2012 15:59 1922 13
    Figurant
    Level 14  
    Witam,

Przyszedł czas kompletowania pierwszego zestawu stereo dla 11 letniego syna.
    A więc tak potrzebuję porady co do kolumn, które miałyby grać z CD Technicsa SLPG 480 oraz Diorą WS4421 + tuner radiowy Diory (oba sprzęty mam w domu działające, których kiedyś sam używałem a teraz leżą).
    Docelowo w planach zmiana na jakiś wzmacniach używany z lat 80-tych typu Pioneer lub Technics.

Pokój około 12 m.kw. muzyka rock i podobne. Oprócz słuchania CD również radio + mp3.

Bardziej skłaniam się za czymś stosunkowo niedrogim (do 500 PLN i używanym), i wynika to z faktu, że jak syn nie załapie bakcyla i po 3 miesiącach mu zainteresowanie do muzyki minie to nie ma sensu bawić się w koszty. Jak zalapie to będziemy myśleć a to co kupimy zostanie dla drugiego młodszego syna więc się nie zmarnuje. :-))

Z góry dziękuję za porady
    Michał
    LemuRR 11
    Level 26  
    Ja osobiście nie dawał bym Mu diory, ale to twój wybór..
    Do tego wzmacniacza polecam kolumny z stx
    Osobiście testowałem f-130, sprawują się całkiem znośnie
    http://stx.pl/kolumny-stx-f-130-calvados.html
    Warte są swojej ceny.

Dodano po 36 [minuty]:

Tak myśląc, byłbym skory wymienić mój wzmacniacz WS354 + nieprzestrojony tuner AS354 + 2 kolumny sony, dość małe ale wystarczająco mocne jak na taki pokój.
    Wzmacniacz w pełni odnowiony, elektrolity nowe i tranzystory powymieniane na nisko szumowe. Stan wizualny idealny, za wzmacniacz + tuner który opisujesz. Dla dziecka będzie wystarczający, naprawdę ma to ładny dźwięk, sam słucham na odzień moc jest podobna jak w przypadku wzmacniacza opisanego przez Ciebie ale wymiary mniejsze. Kolumny to Sony SS-H771 grają porównywalnie z wyżej opisanymi, tylko słabsze. Wzmacniacza diory WS4421 i tunera poszukuję od dość dawna, do kompletu z gramofonem i magnetofonem.
    Figurant
    Level 14  
    Ja od pewnego czasu zbieram stare sprzęty grające i stąd ten pomysł bo zostawiłem sobie jeszcze mój kawalerski sprzęt Diory (wzmacniacz + tuner) w piwnicy. Generalnie mogę oczywiście zainwestować w coś nowszego z wyższej półki - ale raczej w sprzęt z lat 80 tych bo jak syn nie będzie za jakiś czas chciał się nim bawić to dołączy do kolekcji. Mówię o piwnicy w domu a nie w bloku, a dokładniej kotłowni gdzie na półkach stoi dotychczasowy zbiór, który od czasu do czasu włączę, aby się chwilę pogrzał.
    O STX słyszałem raczej opinie negatywne i znowu wolałbym coś używanego w dobrym stanie technicznym za podobne pieniądze jak nowe STX. Myślałem np. o kolumnach Yamaha NS-S34.
    LemuRR 11
    Level 26  
    Jeżeli chcesz mieć coś co naprawdę dobrze gra, To polecam ALTUS 100 (nie mylić ze 110) Albo zg40c, jeżeli chcesz coś mniejszego to sony które wymieniłem wyżej, miałem okazje posłuchać te wszystkie. Osobiście uważam najlepszym rozwiązaniem były by ALTUS 100. Zg40C w dobrym stanie też dobrze sobie radzą , można nabyć takie po cenie ok 300Zł na krakowskiej giełdzie elektronicznej Jeżeli chcesz mieć kompromis Cena/ jakość/ wymiary, to gorąco polecam wyżej wymienione kolumny sony.
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    LemuRR 11 wrote:
    Osobiście testowałem f-130, sprawują się całkiem znośnie
    Nie są warte swojej ceny...
    LemuRR 11 wrote:

Jeżeli chcesz mieć coś co naprawdę dobrze gra, To polecam ALTUS 100
    Nie do kupienia w dobrym stanie i w tym budżecie.
    LemuRR 11 wrote:
    Ja osobiście nie dawał bym Mu diory, ale to twój wybór..
    Czemu ?
    Wybacz ale Zg40c w 12 metrach, to trochę nie bardzo. To są jednak kolumny dość duże. Dobrze nadają się do pomieszczeń 15 - 18 metrów, tutaj widziałbym coś innego.

Z tego co widzę sprzęt masz, potrzebujesz tylko kolumn. Do tego wzmacniacza coś w stylu Zg30c115, byłoby idealne. Do 12 metrów są w sam raz. Na pewno będą lepsze od tych STXów, które są ogromną tandetą.
    Kolumny z tej aukcji: http://allegro.pl/tonsil-unitra-zg30c115-i2155946442.html są oryginalne. Z tego co widzę, niestety zawieszenie kwalifikuje się do wymiany
    LemuRR 11
    Level 26  
    Zg 30C nie przypadły mi do gustu, może były źle ustawione..
    Altus 100 osobiście kupiłem, na krakowskiej giełdzie, w stanie prawie idealnym za kilka stówek. F130- słyszałem i powiem że są lepsze od vk.
    Space 86` były by nawet dobrym rozwiązaniem.
    RD95
    Level 13  
    Ja tez myślę że space 86 by się nadawały i cenowo najtańsze:)
    Artur_97
    Level 19  
    Space są dobre, grają ładnie, ale troszkę dudnią. Ale dla 11sto latka w sam raz, bo on raczej nie słucha ,,basowych rypanek" tylko normalne piosenki
    LemuRR 11
    Level 26  
    Sam pierwszy sprzęt, załatwiłem sobie w wieku 12 lat, całkiem samodzielnie, za własne uskładane pieniądze. Następnie zaczęła się głęboka fascynacja, i skończyło się na dość pokaźnych zbiorach. Mam kuzyna w wieku 12 lat, 4 miesiące temu, w ramach urodzin sprezentowałem mu mój pierwszy sprzęt, AT9100, i kolumny Space86. Żałuję tego do dzisiaj, dlatego wcześniej napisałem, co napisałem.
    Został perfidnie zniszczony, i wylądował w śmietniku. Teraz "kupił" sobie plastikową wieżę z mnóstwem światełek, i jest zadowolony...
    Ale każdy dzieciak jest inny, w końcu autor wie najlepiej.
    P.S ja właśnie zauważam że większość, dzieci słucha waśnie techno, i innych wynalazków podobnych do kwiku świni, i stukania młotkiem o blachę.
    Artur_97
    Level 19  
    Ja mam 15lat, przygodę z unitrą rozpocząłem w wieku lat 12, za uskładane pieniądze kupiłem amatora 3 i kolumny space'86. Mam ten sprzęt i jestem bardzo zadowolony, używam go do dzisiaj. Poza tym posiadam wiele innego sprzętu unitry i radmora. Ja techno nigdy nie słuchałem, bo to szajs, wolę Polski Rap bądź jakieś biesiadne ;)

A co do Space'86 i AT9100, na serio źle kolega zrobił, dając je komuś kto je perfidnie zniszczy i wyrzuci, bo to dobry sprzęt, a te wieże z milionem diod to po prostu- porażka.
    LemuRR 11
    Level 26  
    Wracając do tematu kolumn, to ja uważam że najlepszym rozwiązaniem na mały pokój są sony wymienione wyżej (słucham nawet w tej chwili) dźwięk bardzo przejrzysty, bass szybki i nie tłukący (głośnik tylko 15cm, ale dobry bassreflex robi swoje) Są małe, ale dźwięk mają potężny. Jak dobrze się poszuka, to kupi się je za naprawdę śmieszną cenę. Porównuję właśnie z ZG15-C wynik ?, nie ma porównania..

Dodano po 1 [minuty]:

Z diorą WS354, robią naprawdę przyzwoite wrażenie.
    Figurant
    Level 14  
    Dzięki za informacje. Są one zbieżne z moimi przemyśleniami. Pozdrawiam Michał
    telecaster1951
    Moderator of Acoustics
    Artur_97 wrote:
    A co do Space'86 i AT9100, na serio źle kolega zrobił, dając je komuś kto je perfidnie zniszczy i wyrzuci, bo to dobry sprzęt,
    Źle zestrojona kolumna i szumiący amplituner. Trochę szkoda sprzętu, ale bez przesady. Będąc mały, gwoździem porysowałem obudowę PW9013 a sprzęt żyje. Nie pobadajmy w przesadę, przecież Autor będzie miał oko na sprzęt.
    Zg30c, jest o niebo lepsze od Space. Te kolumny, swego czasu dostały znak jakości "Q", jako najlepsze na rynku.
    Krzysiek108
    Level 15  
    Artur_97 wrote:
    Space są dobre, grają ładnie, ale troszkę dudnią. piosenki

Wystarczy je wygłuszyć od środka i jest o niebo lepiej. Wiem, że nie powinno się poprawiać już gotowych kolumn, ale tak jest lepiej. Mój kumpel jakiś miesiąc temu wymieniał wszystkie głośniki w space '86 i wtedy je wygłuszył. Jak dla mnie jest różnica in +.

Co do space '86 to mogę je polecić, u niego grają z Unitra at9100, który był razem z głośnikami i chyba jeszcze equalizerem.