Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki

lukpio3 19 Feb 2012 16:37 7691 24
 • #1
  lukpio3
  Level 21  
  Witam.
  Mam problem z drukarką laserjet 1100. Objawia się to w ten sposób że czasem wciąga mi po dwie kartki a czasem w ogóle nie chce pobrać. Nie ma reguły. Np drukuję 10 stron, pierwsze 4 wydrukuje ok a później podajnik próbuję pobrać papier, widać że kartka się parę milimetrów wciąga i staje. Podejmuje próbę wciągnięcie chyba 2 czy 3 razy i koniec, zapala się pomarańczowa lampka. Muszę w takiej sytuacji wyciągnąć cały papier, po prostu go poruszyć, włożyć z powrotem i wcisnąć przycisk na drukarce. Wówczas wciągnie. Myślę że dość szczegółowo opisałem problem. Pytam bo w tym tygodniu planują zrobić jej przegląd i konserwację więc może trzeba jakiś element w niej wymienić to bym odrazu to zrobił żeby później 2 razy nie rozkręcać.
  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  mikon88
  Level 20  
  Pewnie, że jest: ROLKA (RB2-4026-000) + SEPARATOR (RF5-2832-000) przy kłopotach z poborem i separacją papieru, koszt niewielki. Wprawdzie można czyścić regenerować... Jaki przebieg? Kiedy wymieniany zestaw mk?
 • #3
  lukpio3
  Level 21  
  Łoooł, jaki przebieg? No już na pewno około 50tys stron to ona ma spokojnie. U mnie wydrukowała już prawie 20tys stron a przecież ja ją kupiłem za grosze z firmy bo wymieniali na nowe a tam też już trochę chodziła bez wymiany a robiła w firmie duże przebiegi. Jakby warto było jeszcze coś w niej wymienić to mów. Od razu kupię i wymienię żeby doprowadzić ją do kultury :).

  I od razu może powiesz czy zestaw zamienników będzie jakościowo dobry Chyba że może Ty masz możliwość sprzedaży części to powiedz. Wtedy wezmę sobie od Ciebie.

  Moderated By rys57:

  3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
  Link skasowano.

 • Helpful post
  #4
  mikon88
  Level 20  
  Witam, co do jakości ciężko mi się wypowiedzieć, wymieniałem zawsze na oryginały. Co do wymian nie ma się co rozpędzać. Widzę, że kolega będzie ją rozbierał do zera więc można profilaktycznie spojrzeć w piecyk na stan folii, docisku, panewek i wtedy ocenić. Nie ma sensu brać ode mnie części eksploatacyjnych, jedynie mogę pomóc w przypadku gdy padnie coś innego. Posiadam trochę drukarek na części.

  Pozdrawiam powodzenia życzę
 • #5
  lukpio3
  Level 21  
  Witam ponownie.
  Dziś zabrałem się powoli do czyszczenia drukarki i mam pewną zagadkę z którą nie wiem co zrobić dlatego chciałem bardzo Was prosić o radę. Problem dotyczy folii grzałki. Poniżej zamieszczam jej zdjęcie (trochę nie wyraźne bo robione telefonem ale to co trzeba widać :) ):

  HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki

  Ten czarny punkcik zaznaczony czerwonym kółkiem to nie bród lecz dziurka. No właśnie, co dalej zrobić z tą folią? Czy nadaje się ona jeszcze do użytku i po oczyszczeniu można ją spokojnie dalej używać czy może kwalifikuje się już do wymiany? Bardzo proszę o rady bo jutro będę zamawiał komplet naprawczy i nie wiem czy dorzucić do tego folię czy nie.
  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #6
  rys57
  Moderator
  Wymienić folię.
 • Helpful post
  #7
  mikon88
  Level 20  
  Koszt folii to ok 50 zł zamiennik. W miejscu czarnej dziurki będzie kiepsko utrwalać. Jak wyglądają skrajne brzegi folii? W sumie to po skrajnych rogach widać tak naprawdę zużycie. Podsumowując, jeśli kolega robi dla siebie ma fundusze i planuje ją mieć przez długi czas i nie chce do niej zaglądać przez X czasu warto wymienić. W przeciwnym razie można odpuścić pewnie jeszcze ileś kopii wytrzyma ale i tak się odezwie.
  i cała rozbiórka ponownie
 • #8
  lukpio3
  Level 21  
  Drukarkę robię jak najbardziej dla siebie i nie zamierzam się jej pozbywać ponieważ jestem z niej bardzo zadowolony. Co do wymiany folii to oczywiście jeśli trzeba wymienić to się wymieni. Pieniądze to nie mają większego znaczenia. Robi się to raz na dłuższy czas. Brzegi folii nie są tragiczne. Są brudne ale to się wszystko da ładnie wyczyścić. Nie wiem czy ją wymieniać czy nie dlatego liczę na Twoją pomoc. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć, na jednym z nich widać nawet tą dziurkę. Tym razem zdjęcia wysokiej jakości.

  HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki
 • Helpful post
  #9
  endriuf
  Printers specialist
  Jak już rozebrałeś to wymień. Chociaż pewnie jeszcze by pochodziła. Jak ci nieutrwalone kropki na wydruku nie przeszkadzają i nie drukujesz zbyt dużo to możesz zostawić.
 • #10
  lukpio3
  Level 21  
  Już postanowione, folia idzie do wymiany :). Jak robić to raz a porządnie a nie tak lichwić :).
 • Helpful post
  #11
  mikon88
  Level 20  
  Dokładnie jak kolega mówi, skoro już jest tak rozebrana to wrato wymienić folię(RG5-4589) oraz czy panewki nie są wyrobione (RB2-3956-000/3957-000), aczkolwiek nie popadajmy w paranoję wymian wszystkiego. Wracając do początku konwersacji zapomniałem dodać, iż liczbę stron możemy odczytać z strony demo, która się wydrukuje po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku GO na obudowie.
 • #12
  lukpio3
  Level 21  
  Witam.
  Więc mam kolejne pytanie :). Taka czarna skrzyneczka, dość spora rozumiem że jest to laser. Czy jak jest on już zdemontowany, radzicie go rozkręcić i oczyścić w środku alkoholem izopropylowym (IPA) czy lepiej się do lasera nie dotykać bo można go uszkodzić?
  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #13
  endriuf
  Printers specialist
  Można wyczyścić. Nie pamiętam już jak tam jest, ale szklane lustra można alkoholem, natomiast plastikowe czyść na sucho patyczkiem z bawełną lub ew. płynem do szyb. Lustro polygon motor można alkoholem. Jak masz czysto to nie ruszać.
 • #14
  lukpio3
  Level 21  
  Jeszcze jedna dość istotna kwestia. Napotkałem się w sieci na informację że aby wymienić folię grzałki potrzebny jest jeszcze jakiś smar. Czy mogę prosić Was o jakąś wskazówkę co tym smarem dokładnie się smaruje i jaki ten smar mam kupić?
 • Helpful post
  #15
  endriuf
  Printers specialist
  Zwykle taki smar jest razem z folią. Smarujesz element grzewczy.
  Smatr TFT
 • #16
  lukpio3
  Level 21  
  Witam.
  Panowie, bardzo Was serdecznie proszę, zerknijcie na te zdjęcia. Chodzi o to czy prawidłowo złożyłem separator i rolkę do podawania papieru, czy to w ogóle będzie działało. Jak kręcę trybem który napędza tą rolką to ona dość ciasnawo chodzi. Czy to tak powinno być?

  HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki
 • Helpful post
  #17
  endriuf
  Printers specialist
  Wygląda, że dobrze. Zobacz jak będzie drukarka pobierała. Ja zakładam zawsze oryginały bo czasami są źle wyprofilowane i jest problem.
 • #18
  lukpio3
  Level 21  
  Też szukałem oryginałów ale nie mogłem nigdzie dostać. Separator widzę że jest produkcji Japońskiej natomiast rolka Chińska.


  Panowie, mam nadzieje że będzie to już ostatnie pytanie :). Jutro prawdopodobnie przyjdzie mi folia grzałki. Na grzałkę przed folią trzeba nałożyć smar. I teraz właśnie jest problem i mam do Was pytanie, w które miejsca na grzałce ten smar należy nanieść. Poniżej zamieszczam zdjęcia grzałki więc jakbyście mogli wskazać gdzie to się smaruje to byłbym ogromnie wdzięczny :).

  HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki HP laserjet 1100, nie zawsze pobiera papier - czyszczenie i regeneracja drukarki

  Czytałem że nasmarowanie grzałki jest bardzo ważne. A jeszcze apropo folii. Wyczytałem również że kierunek założenia folii ma również znaczenie aczkolwiek nie we wszystkich modelach. Czy w mojej drukarce również kierunek zakładania folii ma znaczenie? Od wewnątrz żadnego paska na folii nie widzę.
  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #19
  servicemen
  Level 28  
  Smar rozkładasz po ceramicznej grzałce (ta płaska listwa) tylko najpierw usuń ten zapieczony toner z miejsca po dziurze.
 • #20
  lukpio3
  Level 21  
  A czy w tym modelu kierunek montaży folii ma jakieś znaczenie? Ponieważ ja na folii za bardzo nie widzę tam jakiegoś specjalnego znaczenia a nie chcę popełnić błędu. Czytałem że w niektórych drukarkach kierunek montażu folii ma znaczenie ale jak jest dla tego modelu, nie mogę znaleźć.
 • Helpful post
  #21
  servicemen
  Level 28  
  Folia ma z jednej strony czarny pasek i ta strona powinna być po tej samej co na wałku dociskowym czarne gumowe kółko ( o ile występuje).
 • #22
  lukpio3
  Level 21  
  Drukarka oczyszczona, to co trzeba wymienione. Założona do kupy. Działa aż miło. Drukuje czyściutko (wcześniej były takie cieniutkie białe paski), nie brudzi, wciąga równo kartki a wcześniej wciągała trochę pod kątem, kartki pobiera pojedynczo, nie ma problemu z wciąganiem papieru. Jednym słowem było warto ją zrobić. A co do przebiegi to ma już ponad 700tys stron. Tematu nie zamykam, jeśli ktoś kiedyś miałbym problem z tym modelem, może pisać w tym temacie, ja nie mam nic przeciwko temu. Dziękuję jeszcze raz wszystkim biorącym udział w dyskusji za pomoc. Gdyby nie Wy, pewnie nie poszło by tak łatwo.
  Pozdrawiam.

  ----EDIT----
  Jeszcze chciałem Was Panowie zapytać o jedną rzecz. Czy tą drukarkę da radę w jakiś sposób przyśpieszy? Chodzi o to że jak np drukuję pdfa zawierającego powiedzmy 50 stron między wydrukiem jednej a drugiej strony jest dość długo czas oczekiwania. Jak drukuję jakiś dokument tekstowy z worda zawierający ze 3 strony to drukuje ładnie, strona po stronie. Problem tylko właśnie z nieco większymi plikami. Podejrzewam że to problem z pamięcią której jest za mało tylko czy jej dokupienie cokolwiek pomoże w tej drukarce? Bo może jest tak że po prostu ten typ tak ma i nic z tym nie zrobi.
 • #23
  brovar123
  Level 10  
  Witam chcciałbym dołączyć się do tematu gdyż posiadam drukarkę laserjet 1000 series z którą mam obecnie problem. Kartki pobiera normalnie na początku pierwsze dwie drukowała całe pięknie a kolejne na środku pusty pasek nie zadrukowany. Teraz od kilku dni kartka zadrukowana jest tylkoi po bokach wyraźnie a w środku kartki pusto z czym to jest związane jakieś propozycje. Dodam iż toner był 2 lata temu kupiony nowy oryginalny i do tego czasu nie miałem problemów. bardzo proszę o doradę?
 • #24
  endriuf
  Printers specialist
  Wymień lub zregeneruj toner.
 • #25
  brovar123
  Level 10  
  w sumie ostatnio mało było drukowane i kurz który osiadł na papierze dostał się do drukarki. Troszke go wyciągnąłem z luki koło rolki tonera i było ok przez chwile pewnie reszta kurzu jest w środku i coś blokuje. Jednakl już troszke było drukowane i toneru tez jest mało. Dziękuję za odpowiedź napisze czy pomogło po regeneracji