Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 1.9 DCI - brak mocy, duze spalanie

khirk 19 Lut 2012 20:11 11085 3
  • #1 19 Lut 2012 20:11
    khirk
    Poziom 1  

Witam.

Znalazłem na forum kilka postów, które w jakimś stopniu pokrywają się z moim problemem, lecz żaden nie w 100% dlatego założyłem nowy temat.

Laguna II 1.9 DCI
    Rocznik: 2003
    Przebieg obecny: 220000

1. Duże spalanie...
    Zaczęło się dawać we znaki głównie w cyklu miejskim, lecz z biegiem czasu w trasie również zauważyłem że wzrosło zużycie.
    Autkiem jeżdżę od 1,5 roku..styl jazdy więc mam taki sam przez ten czas - bez zbędnego "ciśnięcia" - natomiast pierwsze co się rzuca w oczy to wzrost wskazania bieżącego spalania.
    Jak półtorej roku temu kupowałem to auto to poziom spalania wskazywany przez komputer nigdy nie przekroczył 14-15l/100 przy wyprzedzaniu, a przy normalnej jeździe zawsze trzymał się w ok. 10-12l/100.
    Od jakiegoś pół roku, powiedzmy przy ruszaniu, i to naprawdę spokojnym wskazania przekraczają 20l/100 co już naprawdę jest niepokojącym wskazaniem...
    W jeździe miejskiej wskazania nie przekraczały wcześniej 8l/100 - obecnie ponad 10...
    W trasie

2. Brak mocy oraz dymienie na czarno...
    Temat podejrzewam powiązany z poprzednim w jakimś stopniu...

Co do tej pory było robione:
    - wyczyszczony EGR - było dużo nalotu - po oczyszczeniu, dymienie w większym stopniu ustało, dopiero przy mocniejszym "ciśnięciu" się pojawia, ale zakładam że to normalne.
    - w międzyczasie kilkukrotnie migała kontrolka od świec żarowych - usterka znikła po wyczyszczeniu potencjometru w pedale gazu - nie wiem czy ma to jakiś wpływ, więc wspomnę.
    - autko było u kilku mechaników - każdy podłączał komputer, ale brak błędów oprócz błędu układu świec żarowych - ale to raczej nie ma związku.
    - również w akcie desperacji oddałem auto do ASO - Panowie oczywiście znaleźli wszystkie możliwe problemy, dali listę problemów, no i odpowiednio skasowali - ale bezpośredniego powodu zwiększonego spalania nie znaleźli...Stwierdzili że to po prostu w wyniku eksploatacji auta...oraz że turbina delikatnie puszcza olej...
    - wymieniłem świece żarowe, czujnik stopu, oraz oczyściłem przepływomierz.
    - dla testu odłączałem przepływomierz, aby sprawdzić czy w ogóle będzie widoczna różnica - bez przepływomierza autko miało jeszcze większego "muła", wiec zakładam że przepływomierz działa, być może wskazania nie są poprawne, ale na kompie nic nie wykazało, ale nie mam innego na podmianę.

Proszę o pomoc, ew. punkty zaczepienia od czego zacząć.

• #2 19 Lut 2012 21:58
    qwertyuiop1000
    Poziom 24  

Renault laguna II to moje ulubione autko i mogę powiedzieć tylko jedno trzeba tym autkiem umieć jezdzić :idea: :D ,Skoro byłeś w serwisie nawet i tam nie pomogli to widać z Renią jest wszystko dobrze ale to dymienie wskazuje na być może nieszczelność w chłodnicy interkulera lub pękniety wąż w tym układzie ,miałem coś takiego dymiło aż czarno podczas przyspieszania i była słaba to fakt ,radze sprawdzić samemu ,bardzo prosto jeden niech dodaje gazu a drugi słucha czy w rejonie chłodnic mocno syczy :!: :idea: na wolnych obrotach tego nie usłyszysz :idea: .rozsadzanie chłodnic to taka standardowa wada Reni :cry:

• #3 19 Lut 2012 22:37
    adam640
    Poziom 18  

Termostat działa prawidłowo? Jak tak to nieszczelność w układzie dolotowym (między turbiną a kolektorem ssącym). Jak czyściłeś EGR to należy wyczyścić cały dolot. Sprawdź czy nie ma przedmuchów pod wtryskiwaczami lub świecami żarowymi. Pozdrawiam.

• #4 19 Lut 2012 23:51
    panam
    Poziom 29  

Może poprostu wtryski Ci leją( nie myl z przelewaniem). Czarny dym to za dużo paliwa, albo za mało powietrza, egr sprawdziłeś, air mas sprawdziłeś ale nie końca, bo odpięcie kostki to nie wszystko, powinieneś sprawdzić parametry podczas pracy, możesz podmienić z innym jak masz. sprawdź ciśnienie doładowania i odgłosy wycieków na ic, . Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME