Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung restartuje się

19 Lut 2012 20:33 10707 6
 • Poziom 10  
  Witam. Telewizor LCD SAMSUNG LE40R86BDX. Zaczęło się od częstych włączeń i wyłączeń zasilania. Po tych zanikach przestał odbierać analogowy sygnał antenowy. Na ekranie jest tylko szum jakby nie było podłączonej anteny. Ponowne strojenie nic nie znajdowało.
  Wszedłem w tryb serwisowy, zrobiłem RESET, ponownie wszedłem w tryb serwisowy i przestawiłem rodzaj tunera na AUTO.
  Telewizor zaczął odbierać i działać normalnie. Dziwne miał tylko kolory w trybie przełączonym na FILM. Tryb NORMALNY i DYNAMICZNY były dobre. Ponownie wszedłem w tryb serwisowy i ustawiałem parametry według tabel serwisowych dla tego telewizora. Po dojściu do pozycji SPREAD SPECTRUM która była ustawiona na NO natomiast w tabeli było na YES. Po przestawieniu na YES telewizor wyłączył się i włączył ponownie ale nie ma już obrazu z żadnego źródła, na chwilę widać podświetlenie matrycy i telewizor wyłącza się i ponownie włącza. I tak cały czas. Nie mogę wejść w tryb serwisowy a może wchodzę tylko nic nie widać no i ciągle wyłącza się i włącza.
  Czy można jakoś przywrócić wartości domyślne, jakiś reset lub cokolwiek żeby uzdrowić telewizor. Może podłączyć się do złącza serwisowego ale jaki program i jaki interface.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 17  
  Kolego, na temat Twojej usterki jest ogrom informacji na forum i w internecie. Troszkę chęci aby poszukać i poczytać. ;-)
 • Poziom 10  
  Hm jakoś nie mogę znaleźć
 • Pomocny post
  Spec od monitorów
  To jest dobra droga.
  Ten model był na dwóch płytach gł. i zależnie od wer. oznaczenie tego scalaka EEprom to IC116, lub IC903 (tak ma w serwisówce)
  Elektrolity to jak na foto
  TV Samsung restartuje się
 • Poziom 10  
  Witam. Pamięć wymieniona i TV działa jak nowy.
  Dzięki za rady