Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung restartuje się

Grzesiek_nowy 19 Lut 2012 20:33 9450 6
  • #1 19 Lut 2012 20:33
    Grzesiek_nowy
    Poziom 10  

Witam. Telewizor LCD SAMSUNG LE40R86BDX. Zaczęło się od częstych włączeń i wyłączeń zasilania. Po tych zanikach przestał odbierać analogowy sygnał antenowy. Na ekranie jest tylko szum jakby nie było podłączonej anteny. Ponowne strojenie nic nie znajdowało.
    Wszedłem w tryb serwisowy, zrobiłem RESET, ponownie wszedłem w tryb serwisowy i przestawiłem rodzaj tunera na AUTO.
    Telewizor zaczął odbierać i działać normalnie. Dziwne miał tylko kolory w trybie przełączonym na FILM. Tryb NORMALNY i DYNAMICZNY były dobre. Ponownie wszedłem w tryb serwisowy i ustawiałem parametry według tabel serwisowych dla tego telewizora. Po dojściu do pozycji SPREAD SPECTRUM która była ustawiona na NO natomiast w tabeli było na YES. Po przestawieniu na YES telewizor wyłączył się i włączył ponownie ale nie ma już obrazu z żadnego źródła, na chwilę widać podświetlenie matrycy i telewizor wyłącza się i ponownie włącza. I tak cały czas. Nie mogę wejść w tryb serwisowy a może wchodzę tylko nic nie widać no i ciągle wyłącza się i włącza.
    Czy można jakoś przywrócić wartości domyślne, jakiś reset lub cokolwiek żeby uzdrowić telewizor. Może podłączyć się do złącza serwisowego ale jaki program i jaki interface.

1 6
  • #3 19 Lut 2012 21:34
    arturb77
    Poziom 17  

Kolego, na temat Twojej usterki jest ogrom informacji na forum i w internecie. Troszkę chęci aby poszukać i poczytać. ;-)

0
  • #4 19 Lut 2012 22:14
    Grzesiek_nowy
    Poziom 10  

Hm jakoś nie mogę znaleźć

0
  • Pomocny post
    #6 20 Lut 2012 08:37
    lisek
    Spec od monitorów

To jest dobra droga.
    Ten model był na dwóch płytach gł. i zależnie od wer. oznaczenie tego scalaka EEprom to IC116, lub IC903 (tak ma w serwisówce)
    Elektrolity to jak na foto
    TV Samsung restartuje się

2
  • #7 20 Lut 2012 20:36
    Grzesiek_nowy
    Poziom 10  

Witam. Pamięć wymieniona i TV działa jak nowy.
    Dzięki za rady

0