Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Licencja Pulsonix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak elementu w Eagle ....!! + Budowa prostej przetwornicy

19 Lut 2012 21:07 1541 5
  • Poziom 9  
    Witam.Tak jak w temacie .Buduję prostą przetwornicę 12vdc/24vdc na podstawie kitu AVT 2333 i w eagle'u nie mam elementu oznaczonego jako 4061 ,ściągnąłem bibliotekę ze strony producenta jednakże tego elementu tam nie było.Druga sprawa to moglibyście mi pomoc dobrać tranzystorek do tego układu przetwornicy (na schemacie jako T1 ,T2 BUZ10) ,jak widzę to tranzystor unipolarny ,jaki będzie najlepszy do tego układu?Jestem bardzo bardzo początkujacy, wiec proszę o wyrozumiałosc:)I jeszcze jedno pytanie te układy scalone (IC1 ,IC2,IC3,IC4 i IC5)trzeba programować przed montażem?Czy po prostu można je zamontować do płytki?Dziękuje i czekam na odpowiedź.Pozdrawiam kobi99
  • Licencja Pulsonix
  • Poziom 41  
    Kolego kobi99, jak chcesz pomocy w rozwiązaniu Swojego problemu, to może chociaż pokaż o jaki schemat chodzi.
    Samo podanie symbolu to za mało.
    Nie zmuszaj nas abyśmy sami musieli szukać po internecie to o czym piszesz.
  • Licencja Pulsonix
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Gdybyś dokładnie przeczytał artykuł który teraz podałeś, to zamiast układu 4061, znalazłbyś że jest tam zastosowany układ multipleksera CD4051.
    Co do pytania o programowanie układów zastosowanych w tym urządzeniu.
    To są już gotowe scalaki z góry zaprojektowaną logiką połączeń, więc nic już tam w środku nie zmienisz.

Proszę trochę więcej poczytać na temat układów z rodziny CD4000, wtedy wszystko Sam zrozumiesz.
  • Poziom 9  
    Dziękuje kolego marco47 za pomoc.Oczywiście leci "Pomógł".Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Aj... a jak z tymi tranzystorami?Jakie powinienem użyć?
  • Poziom 41  
    Najlepszy będzie taki, jaki masz podany w zestawieniu na schemacie.
    Ale oczywiście wszystko zależy od sklepu w którym kupisz elementy.
    Gdyby nie mieli BUZ10, to spokojnie możesz nabyć dowolny z podobnymi parametrami.