Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką pralkę i lodówkę kupić ?

dymcio111 29 Lut 2012 00:28 19832 53
  • #31 29 Lut 2012 00:28
    kris2
    Poziom 11  

jak sam szukalem pralki rowniez zastanawialem sie tylko i wylacznie nad Electroluxem albo Boschem seria WAE jesli chodzi o serwis to powiem Tobie ze Electrolux jest drozszy pod tym wzgledem ( ceny niektorych prostszych czesci ktore mozna wymienic samemu typu grzalka, pompa, fartuch lozyska o ile sa wymienne to sa sporo drozsze niz do WAE ), jesli padnie jakis programator/elektronika to w kazdym wypadku bedzie trzeba bulic czy to Bosch czy Electrolux czy Candy Amica i caly przeglad.

Wiec ja ogolnie rowniez postawilem kilka miesiecy temu na Boscha WAE konkretnie to 2039 KPL ktory do domu byl w zupelnosci wystarczajacym modelem za niecale 1100zl !!! w sklepie internetowym i pralka jest :spoko: ( pod wzgledem prania, jaosci itp. itd.; co do awaryjnosci sie nie wypowiadam bo nie mam pojecia o tym mozna mowic za 5-10 lat - jesli wytrzyma odpukac w niemalowane)

co do cen Twoich propozycji proponuje zakup w internecie juz nie pamietam kiedy cokolwiek z AGD kupywalem w miejscowych sklepach, wyjdzie troche taniej, sprzet noweczka sztuka zapakowany fabrycznie na palecie a nie z wystawy macany i krecony przez mase klientow, dostawa w 2 dni od zamowienia, a stara pralke wywiez na zlom zamiast placic jeszcze z 50zl dostaniesz !!!

• #32 29 Lut 2012 16:44
    dymcio111
    Poziom 11  

Może komuś się przyda o pralkach i zbiornikach itp : Link

Z Electroluxa napisali żeby z zapytaniem się zwrócić do autoryzowanego serwisu... A ten u mnie z miasta nic nie odpowiedział, jeszcze pomyślałem żeby napisać do kilkunastu z całej PL, bo nie bardzo mi się chce dzwonić, jak będzie olewka to bye... i wezmę tego Boscha, chociaż pewny ten WAE 2047 FPL. A model normalny bym chciał bo nie musimy prać delikatnych rzeczy dla małych dzieci, jak to są niektóre serie KIDS bodajże :)

ehh już mnie to męczy :?

• #33 29 Lut 2012 18:48
    my41s
    Poziom 31  

dymcio111 napisał:
    Z Electroluxa napisali żeby z zapytaniem się zwrócić do autoryzowanego serwisu...
    (...)
    ehh już mnie to męczy

Jak nie odpowiadają - to nie. Bierz Boscha. W razie jak się spali grzałka, czy pompa, to do Boscha części są jednak tańsze. Programatory - ceny zbliżone.

• #34 29 Lut 2012 23:50
    dymcio111
    Poziom 11  

Wysłałem jeszcze raz zapytania o te 3 modele Electroluxa, bądź jakiś inny podobny żeby polecili. Napisałem myślę do co najmniej 20 serwisów w całej Polsce m.in: Gdynia, Olsztyn, Toruń, Poznań, Wrocław, Bydgoszcz, Warszawa, Kraków, Poznań, jeszcze pewnie by się coś znalazło :D jak w jakimś mieście było kilka serwisów to oczywiście do wszystkich :D Zobaczymy jutro czy warte coś są te serwisy...

• #35 01 Mar 2012 00:00
    movzx
    Poziom 39  

dymcio111 napisał:
    Napisałem myślę do co najmniej 20 serwisów w całej Polsce
    Doskonały pomysł. A serwis poleci Ci model który się nie zepsuje, bo nie chcą się przepracować? A może taki do którego są tanie części, bo wtedy będą mieli większą marżę?
    :lol:

• #36 01 Mar 2012 05:11
    dymcio111
    Poziom 11  

Hmm... Jesli bylbym serwisantem to chyba raczej wolalbym komus polecic model bez klejonego bębna bo jeśli by łożyska po jakimś czasie padły to myślę że raczej ktoś by przyszedl i dał pralke do naprawy niż się złapał za glowe za cene bębna itd i odrazu zezłomował pralke i odrazu poszedł do konkurencji w większości przypadkow :p

• #37 01 Mar 2012 05:40
    CentrumZabezpieczeń
    Poziom 11  

Witam

Proponuję sprawdzić Samsunga
    Sam mam pralkę 2 lata i jestem zadowolony
    więc zaszalalem i kupilem sobie lodówkę również samsung i jestem zadowolony

• #38 01 Mar 2012 13:38
    patryk260983
    Poziom 18  

CentrumZabezpieczeń napisał:

Proponuję sprawdzić Samsunga
    kupilem sobie lodówkę również samsung i jestem zadowolony

Również kupiłem lodówkę Samsung model rl56gegih, jest oszczędna w zużyciu energii, pojemna, przy 185 cm całkowita pojemnośc to coś ponad 350l (seria Grand). Inox super, powłoka antybakteryjna. Jestem zadowolony. I polecam.

• #39 01 Mar 2012 14:32
    nares
    Specjalista AGD

samsung i jestem zadowolony
    patryk260983 napisał:
    Jestem zadowolony

Koledzy, napiszcie to po sześciu latach - wtedy uwierzę.

• #40 01 Mar 2012 17:56
    CentrumZabezpieczeń
    Poziom 11  

spoko to juz kolejny samsung w rodzinie i nie ma wstydu no może jedyne czego nie lubie u nich to komórki ale reszta sprzetów ok

• #41 01 Mar 2012 19:13
    skryn
    Admin grupy AGD

spoko to juz kolejny samsung w rodzinie i nie ma wstydu

Rzeczywiście, rewelacyjny, o zatopionym (nienaprawialnym) sterowniku już nie wspomnę:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2236509.html
    :)
    Tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2236640.html
    Tydzień czekania na technika, a za częścią potrzebną do naprawy ponad miesiąc.
    Pasuje?

nares napisał:
    patryk260983 napisał:
    Jestem zadowolony

Dokładnie! :D

• #42 01 Mar 2012 19:44
    my41s
    Poziom 31  

nares napisał:
    patryk260983 napisał:
    Jestem zadowolony

Myślę, że wystarczy 4-5 lat do zmiany opinii. Oczywiście życzę, aby sprzęt działał jak najdłużej. Nawet jeśli będzie wszytko w porządku, to i tak po drodze wyjdzie ze 30 innych modeli lodówek, a ta "dobra" będzie niedostępna nigdzie w sprzedaży.
    Ja po przygodach ze sprzętem rodem XXI wieku jestem bardzo pesymistycznie nastawiony na jego trwałość. Porównując chociażby jakość pralek czy lodówek to mogę powiedzieć, że wszystko stacza się jak po równi pochyłej, tylko ostatnio jej kąt nachylenia zmienił się z 15 na 30 stopni :)

• #43 01 Mar 2012 20:19
    skryn
    Admin grupy AGD

my41s napisał:

Ja po przygodach ze sprzętem rodem XXI wieku jestem bardzo pesymistycznie nastawiony na jego trwałość. Porównując chociażby jakość pralek czy lodówek to mogę powiedzieć, że wszystko stacza się jak po równi pochyłej, tylko ostatnio jej kąt nachylenia zmienił się z 15 na 30 stopni :)

I to jest właściwa linia rozumowania! :)

• #44 01 Mar 2012 20:34
    dymcio111
    Poziom 11  

Lodówkę nie pamiętam czy pisałem ale kupiłem Electrolux ERB40233W 201 cm, białą, jak na razie jestem zadowolony, mam nadzieje że tak będzie dalej przez kilka lat.

Na razie co mogę o niej napisać to praktyczne pułki i szuflady, półka na butelki fajnie zrobiona bo i mniejsze jak i większe 2L wchodzą bez problemu, przy butelkach z piwem akurat wchodzi butelka do szyjki i dochodzi do drugiego jakby pręta i się nie rusza butelka przy otwieraniu lodówki, jakby spasowana akurat :)
    Pułki szklane z blokadami aby się nie przesuwały.
    W poprzedniej Whirlpool nie miałem a w tej są kołki przykręcane do tyłu i tak od razu wiadomo jak ją można maksymalnie dosunąć z tyłu do ściany aby była niezbędna odległość :)
    Trochę może żarówka w kijowym miejscu po prawej stronie i nie oświetla jakoś super wnętrza, ale daje radę.
    Co do głośności, to w sumie nie jest najgorzej, jest słyszalna ale nie jest dokuczliwa i jakoś bardzo wydająca głupie dźwięki. Jak ktoś ma kuchnie z pokojem to może by było to dokuczliwe jakby ktoś spał jeszcze w tym pokoju.
    Troche drzwi ciężko się otwierają jak się próbuje otworzyć lekko łapiąc, jak się otwiera zdecydowanie to nie jest źle i jakby coraz łagodniej się otwierają te drzwi. No ale fakt rączki do otwierania niezbyt praktyczne i też na poziomie wysokości.

Ciekawe jak będzie pod względem energetycznym, stara lodówa się nie wyłączała tylko agregat ciągle chodził, pewnie nieźle nabijało to w rachunek.

Co do pralki, dostałem odpowiedzi od 9-ciu serwisów na moje zapytanie o modele z możliwością wymiany łożysk. Modele o które zapytałem:

- ELECTROLUX EWF 106417 W - możliwość wymiany łożysk, bęben rozbieralny :spoko:
    - ELECTROLUX EWF 106517 W - bęben klejony wymiana łożysk razem z bębnem :shii:
    - ELECTROLUX EWF 127570 - bęben klejony wymiana łożysk razem z bębnem :shii:

warszawa.agdom@electroserwis.pl napisał:
    Witam
    Tylko model EWF106417W 914904564 ma rozbieralny zbiornik , pozostałe dwa
    modele są klejone czyli nie da się wymienić łożysk

warszawa.abcbazyl@electroserwis.pl napisał:
    Z przedstawionych przez Pana modeli tylko EWF 106417 W
    w dokumentacji ma pokazany zespół piorący jako rozbieralny z możliwością

wymiany ułożyskowania. Nie znaczy to że w egzemplarzu który zostanie
    zakupiony nie będzie zespołu sklejonego gdyż fabryki zawsze mogą w każdej
    chwili wprowadzać zmiany konstrukcyjne i to robią.
    Pozdrawiam

kalisz@electroserwis.pl napisał:
    Witam,

Z wymienionych modeli tylko EWF 106417 W ma wymienne łożyska.

Pozdrawiam

lodz@electroserwis.pl napisał:
    TYLKO EWF 106417 W MA DZIELONY ZBIORNIK

MY MAMY W OFERCIE KUPNO OD REKI

EWF 126410 W 1300,00
    LAVAMAT 60840 L 1300,00

OBIE TAKZE MAJA ZBIORNIKI DZIELONE.

sieradz@electroserwis.pl napisał:
    Witam,
    z wymienionych przez Pana modeli, łożyska można wymienić tylko w modelu EWF106417W. W pozostałych dwóch modelach w grę wchodzi tylko wymiana całego zbiornika.

dono.serwis@neostrada.pl napisał:
    Witam!
    Pierwsza z tych pralek EWF106417 ma rozpoławiany zbiornik.
    Pozdrawiamy! Do-No

torun@electroserwis.pl napisał:
    Witam
    EWF 106417W tylko ta pralka ma rozkręcany zbiornik

Jeszcze jeden serwis napisał żeby zapytać Electroluxa :D i inny że napiszą i przygotują ofertę i napiszą :)

Także jeśli tyle serwisów jest zgodnych to raczej wychodzi na to że rzeczywiście ten model ma wymienne łożyska, na dodatek najbardziej mnie ten model interesował :) żałuje że nie napisałem odrazu do większej ilości serwisów bo zapewne bym wziął tą pralke z Neonetu do wczoraj była na promocji za 1099zł, a dziś już 1199 zł :| także z transportami już 1269zł to lepiej do Boscha raczej dorzucić i wziąć w Euro za 1399zł bądź dopłacić 28zł za zabranie starej, także różnica ponad 150zł. Chyba że z internetowego sklepu zamówię jakiegoś (ponad 1090zł i w domu), chociaż nie mam zaufania do firm kurierskich bo widziałem jak się wozi paczki nie w tej pozycji co trzeba itd, a zanim do klienta się zadzwoni to się odwraca na prawidłową żeby nic nie mówił później.

Pozostaje jeszcze pytanie czy akurat producent nie zrobił wysypu tego modelu pralki z rozbieranym zbiornikiem i z nierozbieranym.
    Praleczka myślę fajna i prosta i cenowo dosyć przystępna jak się nie chce wydawać bardzo dużo $ hmm...

• #45 01 Mar 2012 20:48
    my41s
    Poziom 31  

Pralki Electroluxa ogólnie mi się podobają - zwłasza TM, ale ze względu na drogie, nawet proste takie jak grzałka, części zdecydowałem się na Siemensa (czyli Boscha lub na odwrót; w zasadzie nie tylko ze względu na części - ta pralka ma wszystko co potrzebuję i odpowiada mi wizualnie - na tym polu trzeba wszystko dopasowywać indywidualnie). Bosch też nie ma tanich, zwłaszcza jak poleci programator - pod względem części (ceny) najlepiej wypada Amica, Mastercook, Beko - poprawcie jak się mylę. Dlatego niecałe 2 lata temu wybrałem Amicę, bo myślałem, że w razie jak po 5 latach gwarancji coś się popsuje, to chociaż tanio wymienię. No i teraz wymieniam tanio ... pralkę :D Chociaż z drugiej strony nie ma co tej Amiki się czepiać - w końcu robią tani i funkcjonalny sprzęt, a że się popsuł, no cóż - może byc też tak, że ktoś kupi Miele i przy pierwszym włączeniu pójdzie dym z silnika :D tutaj prawdopodobieństwo jest małe.

• #46 01 Mar 2012 21:05
    CentrumZabezpieczeń
    Poziom 11  

Nadal jestem Za Samsungiem Klasa adekwatna do ceny ale jak masz ochote wydać pare złotych to zobacz oferte AEG klasa sama w sobie

• #47 01 Mar 2012 21:12
    my41s
    Poziom 31  

zobacz oferte AEG klasa sama w sobie

Oglądałem. Ale AEG nie robi pralek o głębokości 40-45cm, które mają wsad max. 4,5-5kg - a taką właśnie chcę.
    Na temat pralek Samsunga się nie wypowiadam, bo większej styczności z nimi nie miałem (no raz, jak pomagałem wnosić sąsiadom :) ).

• #48 01 Mar 2012 21:25
    kris2
    Poziom 11  

dymcio111 co do lodowki spoko luz sam uzytkuje Electroluxa ERB..... cos tam cos tam, wygladowo identycznego, rowniez 201cm wysokosci i powiem tobie ze zaczal sie 5 rok jej uzytkowania i dziala bez zarzutu ( odpukac w niemalowane), ogolnie swietna lodowka bardzo pojemna i ustawna czego chciec wiecej .

co do pralki decyzja nalezy do Ciebie i nie dumaj juz tyle bo Ci zylka peknie :)

skoro ten Electrolux z rozbieranym zbiornikiem Ci odpowiada bierz jego jesli nie to tego Boscha moim zdaniem nic lepszego nie wymysli

ewentualnie poszukaj tego Boscha w internecie i spokojna glowa pralka to nie mala paczuszka do gory nogami ich nie woza :) zreszta do sklepow tez je jakos dostarczaja od producenta a wiesz jak ???? raczej nie

• #49 01 Mar 2012 21:43
    dymcio111
    Poziom 11  

kris2 napisał:

co do pralki decyzja nalezy do Ciebie i nie dumaj juz tyle bo Ci zylka peknie :)

:D już niewiele brakuje

Także pozostały mi raczej:
    -Electrolux EWF 106417 W
    -Bosch WAE 2047 FPL

z kolegą z pracy rozmawiałem to mówił że ma Boscha jakiegoś Slim i chwalił sobie że dobrze pierze itd, wkład ma on chyba z 5 kg mówił.

Tak w sumie bardziej za Bosch'em obstawiamy :) Jeszcze ściągnę instrukcje obsługi obu pralek i poczytam co tam ciekawego mają :)

• #50 01 Mar 2012 21:46
    my41s
    Poziom 31  

dymcio111 napisał:
    Jeszcze ściągnę instrukcje obsługi obu pralek i poczytam co tam ciekawego mają

Dobry pomysł.
    dymcio111 napisał:
    Tak w sumie bardziej za Bosch'em obstawiamy

No i nie ma co się dłużej zastanawiać, chyba, że masz czas na zakup :D

• #51 01 Mar 2012 22:54
    movzx
    Poziom 39  

dymcio111 napisał:
    ak w sumie bardziej za Bosch'em obstawiamy
    Bosch też robi bardzo różne serie. Część z wymiennymi łożyskami i ogólnie dobrej jakości, a część tani szmelc. Gdzieś była obszerna dyskusja na Forum.

• #52 01 Mar 2012 23:06
    dymcio111
    Poziom 11  

my41s napisał:
    dymcio111 napisał:
    Jeszcze ściągnę instrukcje obsługi obu pralek i poczytam co tam ciekawego mają

Dobry pomysł.

Chwilę mi to zajęło ale już mam, jutro poczytam.
    my41s napisał:

dymcio111 napisał:
    Tak w sumie bardziej za Bosch'em obstawiamy

No i nie ma co się dłużej zastanawiać, chyba, że masz czas na zakup :D

Właśnie coraz mniej czasu mam, teraz już z pralki takie tarcie było słychać z tych łożysk jakby miało się rozlecieć, także muszę bardzo szybko kupować

Jeszcze mam pytanko, czy wie ktoś z Was czy w tych pralkach podczas braku napięcia i po ponownym podłączeniu pralka wraca do starego momentu prania :?: czy program zostanie zresetowany i będzie szedł od początku :?:

• #53 02 Mar 2012 17:13
    my41s
    Poziom 31  

dymcio111 napisał:
    Jeszcze mam pytanko, czy wie ktoś z Was czy w tych pralkach podczas braku napięcia i po ponownym podłączeniu pralka wraca do starego momentu prania czy program zostanie zresetowany i będzie szedł od początku

Ja się spotkałem tylko z takimi, że pralka wznawia program od tego punktu, w którym skończyła. Chociaż podobno w LG jest tak, że trzeba ustawiać program od początku.

• #54 02 Mar 2012 23:53
    dymcio111
    Poziom 11  

" kris2 " mi napisał że w jego podobnym modelu jest napisane w instrukcji że wznowi pranie od ostatniej pozycji, raczej w tym modelu też tak myślę że będzie. Serwis Boscha nie odpowiedział od rana na moje zapytanie :|

No i po wielu wielu poszukiwaniach, rozmowach i rozkminianiach :D nadejszla wielkopomna chwila Bosch WAE 2047 FPL zamówiony przed chwilą :D
    z terminem dostawy na poniedziałek :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME