Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia E6, mini jack, line out: nie działa

RuTech 19 Feb 2012 21:50 3401 7
    RuTech
    Level 11  
    Szanowni specjaliści,

Nokia E6. Po podłączeniu oryginalnego zestawu słuchawkowego mogę słuchać muzyki z odtwarzacza co jest dowodem na to, że złącze mini-jack w telefonie działa.

Gdy podłączam telefon do: wieży hi-fi, głośników komputerowych, wejścia line-in w odtwarzaczu samochodowym w głośnikach wspomnianych urządzeń słychać 5-10 pyknięć a na telefonie pojawia się komunikat "akcesorium nieobsługiwane".

Nie jest chyba niczym dziwnym to, co próbuję zrobić. Gdy znajomi podłączają np. Nokie E72, C7 do tych samych urządzeń wszystko działa ok - telefon odtwarza muzykę i przekierowuje na złącze słuchawkowe.

O swoim problemie napisałem do oficjalnego działu serwisu technicznego Nokia. Odpisali, że telefon Nokia nie musi działać z urządzeniami innych producentów. Ręce opadają...

Znacie sposób na rozwiązanie tego problemu?

W opcjach Ustawienia/Telefon/Akcesoria nie ma żadnych konkretów. Mam "Słuchawki: domyślne". Znajomi też tak mają i im działa..

Help!
    djtonka
    Level 25  
    Próbowałeś jako stojak muzyczny?
    RuTech
    Level 11  
    Nie bardzo wiem jak mam to spróbować.

Jak podłączam kabel z mini-jackiem do telefonu pojawia się: "akcesorium nieobsługiwane" i nie mam żadnego wyboru.

W ustawieniach, w podmenu "Słuchawki..", "Zestaw słuchawkowy", "Stojak muzyczny" itd mogę wybrać właściwie tylko profil ustawień, który ma obowiązywać. Nie mam możliwości narzucenia podłączonego akcesorium.
    AB47
    Level 27  
    Spróbuj każdy profil po kolei. Ja spróbowałbym jeszcze kupić przedłużke jacka taka jak do słuchawek telefony często widzą ją jako słuchawki a potem podłącz inny sprzęt i powinno działać.
    RuTech
    Level 11  
    Kombinowałem i tak.. Nic z tego. Podejrzewam, ze w zestawie sluchawkowym jest jakis element np. W obwodzie mikrofonu, a moze anteny, ktory pozwala telefonowi na rozpoznanie z czym ma do czynienia. Tylko dlaczego w innych modelach (C7,E72) działa to bezbłędnie??? Czy ten model ma jakies zabezpieczenie? Moze to feler w oprogramowaniu?
    djtonka
    Level 25  
    Może dlatego , że E6 nie posiada wyjścia wideo musisz użyć kabla trzy stykowego w zamian cztero.
    iacor
    Level 10  
    Jestem prawie pewien, że to problem z oprogramowaniem telefonu.
    Najlepiej przejdź się do serwisu i w razie oporów poproś, żeby podłączyli Twój telefon do głośników Nokia MD-11. W opisie tego głośnika jest informacja, że powinien działać z KAŻDYM telefonem NOKIA wyposażonym w wyjście minijack 3,5mm. Jeśli nie będzie działać prawidłowo, nie będą się mogli wykręcić.
    dyder_1006
    Level 2  
    Mam podobny problem z podłączeniem słuchawek Nokia WH-208(były w zestawie z telefonem Nokia Lumia 710, z którym są w pełni zgodne) do telefonu Nokia C7-00.

Moje poszukiwania zaowocowały znalezieniem różnicy w złączach wyjścia audio/wideo: C7-00 ma gniazdo mini jack 3,5mm OMTP(Open Mobile Terminal Platform), a słuchawki WH-208 mają wtyk mini jack 3,5mm AHJ(American Headset Jack). Podłączone do Nokia C7-00 zostają odrzucone z komunikatem: "Akcesorium nieobsługiwane", natomiast Nokia E52 je akceptuje, jednak ze słuchawek dobiega tylko część zakresu dźwięku(zupełny brak tonów średnich i niskich; brak styku gniazdo jack - wtyk jack), czyli również kompatybilne nie są.

W moim przypadku wystarczyłoby dokupić adapter, np:
    - Nokia AD-87U(wtyk OMTP, gniazdo AHJ)
    - Nokia AD-88U(wtyk OMTP, gniazdo AHJ)
    (żadna z nich nie jest dostępna do kupienia w Polsce, acz - jak to mówią: "szukajcie, a znajdziecie"; za to pierwsza z nich jest dołączona do wersji BOX'owej słuchawek Nokia WH-208)
    - FiiO LU2
    - FiiO LU1
    (te adaptery są dostępne w Polsce; mają umożliwić działanie słuchawek od iPhone z mikrofonem w innych telefonach - zainteresowani wygooglują; jednak pewności co do ich działania nie mam).

Mam nadzieję, że zamieszczone przeze mnie informacje będą przydatne.
    Pozdrawiam!
    dyder_1006