Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E6, mini jack, line out: nie działa

19 Lut 2012 21:50 3293 7
 • Poziom 11  
  Szanowni specjaliści,

  Nokia E6. Po podłączeniu oryginalnego zestawu słuchawkowego mogę słuchać muzyki z odtwarzacza co jest dowodem na to, że złącze mini-jack w telefonie działa.

  Gdy podłączam telefon do: wieży hi-fi, głośników komputerowych, wejścia line-in w odtwarzaczu samochodowym w głośnikach wspomnianych urządzeń słychać 5-10 pyknięć a na telefonie pojawia się komunikat "akcesorium nieobsługiwane".

  Nie jest chyba niczym dziwnym to, co próbuję zrobić. Gdy znajomi podłączają np. Nokie E72, C7 do tych samych urządzeń wszystko działa ok - telefon odtwarza muzykę i przekierowuje na złącze słuchawkowe.

  O swoim problemie napisałem do oficjalnego działu serwisu technicznego Nokia. Odpisali, że telefon Nokia nie musi działać z urządzeniami innych producentów. Ręce opadają...

  Znacie sposób na rozwiązanie tego problemu?

  W opcjach Ustawienia/Telefon/Akcesoria nie ma żadnych konkretów. Mam "Słuchawki: domyślne". Znajomi też tak mają i im działa..

  Help!
 • Poziom 25  
  Próbowałeś jako stojak muzyczny?
 • Poziom 11  
  Nie bardzo wiem jak mam to spróbować.

  Jak podłączam kabel z mini-jackiem do telefonu pojawia się: "akcesorium nieobsługiwane" i nie mam żadnego wyboru.

  W ustawieniach, w podmenu "Słuchawki..", "Zestaw słuchawkowy", "Stojak muzyczny" itd mogę wybrać właściwie tylko profil ustawień, który ma obowiązywać. Nie mam możliwości narzucenia podłączonego akcesorium.
 • Poziom 27  
  Spróbuj każdy profil po kolei. Ja spróbowałbym jeszcze kupić przedłużke jacka taka jak do słuchawek telefony często widzą ją jako słuchawki a potem podłącz inny sprzęt i powinno działać.
 • Poziom 11  
  Kombinowałem i tak.. Nic z tego. Podejrzewam, ze w zestawie sluchawkowym jest jakis element np. W obwodzie mikrofonu, a moze anteny, ktory pozwala telefonowi na rozpoznanie z czym ma do czynienia. Tylko dlaczego w innych modelach (C7,E72) działa to bezbłędnie??? Czy ten model ma jakies zabezpieczenie? Moze to feler w oprogramowaniu?
 • Poziom 25  
  Może dlatego , że E6 nie posiada wyjścia wideo musisz użyć kabla trzy stykowego w zamian cztero.
 • Poziom 9  
  Jestem prawie pewien, że to problem z oprogramowaniem telefonu.
  Najlepiej przejdź się do serwisu i w razie oporów poproś, żeby podłączyli Twój telefon do głośników Nokia MD-11. W opisie tego głośnika jest informacja, że powinien działać z KAŻDYM telefonem NOKIA wyposażonym w wyjście minijack 3,5mm. Jeśli nie będzie działać prawidłowo, nie będą się mogli wykręcić.
 • Poziom 2  
  Mam podobny problem z podłączeniem słuchawek Nokia WH-208(były w zestawie z telefonem Nokia Lumia 710, z którym są w pełni zgodne) do telefonu Nokia C7-00.

  Moje poszukiwania zaowocowały znalezieniem różnicy w złączach wyjścia audio/wideo: C7-00 ma gniazdo mini jack 3,5mm OMTP(Open Mobile Terminal Platform), a słuchawki WH-208 mają wtyk mini jack 3,5mm AHJ(American Headset Jack). Podłączone do Nokia C7-00 zostają odrzucone z komunikatem: "Akcesorium nieobsługiwane", natomiast Nokia E52 je akceptuje, jednak ze słuchawek dobiega tylko część zakresu dźwięku(zupełny brak tonów średnich i niskich; brak styku gniazdo jack - wtyk jack), czyli również kompatybilne nie są.

  W moim przypadku wystarczyłoby dokupić adapter, np:
  - Nokia AD-87U(wtyk OMTP, gniazdo AHJ)
  - Nokia AD-88U(wtyk OMTP, gniazdo AHJ)
  (żadna z nich nie jest dostępna do kupienia w Polsce, acz - jak to mówią: "szukajcie, a znajdziecie"; za to pierwsza z nich jest dołączona do wersji BOX'owej słuchawek Nokia WH-208)
  - FiiO LU2
  - FiiO LU1
  (te adaptery są dostępne w Polsce; mają umożliwić działanie słuchawek od iPhone z mikrofonem w innych telefonach - zainteresowani wygooglują; jednak pewności co do ich działania nie mam).


  Mam nadzieję, że zamieszczone przeze mnie informacje będą przydatne.
  Pozdrawiam!
  dyder_1006