Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adaptacja Ecu Edc 15 Vw 98 rok

19 Lut 2012 22:01 7717 18
  • Poziom 7  
    Witam mam problem z adaptacją sterownika do passata 98 rok nr ster 038906018 P Soft 720 ta instrukcja nie działa :Dopasowanie sterownika immobilizera do sterownika silnika.

Włącz zapłon
    uruchom Vag-com (lub inny podobny program np. vwtool)
    wejdź w Immobilizer (adres 25)
    wybierz: Adaptacja (adres 10)
    Wybierz kanał 00 (dla przeprowadzenia adaptacji)
    Jeśli będzie się pytało o wartość to wpisz "0"
    Zatwierdź.
    Zakończ transmisję.
    Wyłącz zapłon i włącz ponownie.
    Lampka sygnalizacyjna immobilizera w liczniku powinna zgasnąć po 1 sekundzie.

Immo -> Adaptacja -> Kanał 00 -> Wartość 0 -> Test -> Save -> Gotowe

Proszę o radę ewentualnie jakiś wsad z immo Off dziękuję :)

Aha i jeszcze pytanie czy kontrolka świec żarowych mruga przy niezaadaptowanym sterowniku ?
  • Poziom 33  
    Wchodzisz w licznik (17) a nie (25), bo w nim siedzi immo, poza tym kontrolka immo miga ale świec nie przy niedpasowaniu.
  • Poziom 7  
    Ok czyli robię tak:
    - Vag tablica 17
    -Adaptacja 10
    -Kanał 00
    -wpisujemy wartość 0
    -Zatwierdzamy i powinno być Ok :)
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    No no tak, musi być dopasowane. Tylko przed tym usuń błędy z ECU i tablicy, nie ma bata, musi iść. Sam mam ten ECU, zmieniałem P na CN i bez problemu się zgrał.
  • Poziom 7  
    Powiedz mi jeszcze jak sprawdzić czy sterownik nie jest uwalony ?? jeśli na stole łączy sie z nim vag tzn że wszystko ok ? bo mam wlutowane podstawki a w nich nowe zaprogramowane kostki chciał bym je wykluczyć :)
  • Poziom 33  
    A tego to tak łatwo nie sprawdzisz... Jeśli się łączy, to powinno być OK, jednak różnie bywa.
  • Poziom 7  
    Nie mam auta u siebie gdyby nie to to metodą prób i błędów bym doszedł co i jak :) mam nadzieje że to jednak immo blokowało odpalenie i po procedurze od Ciebie wszystko zagra :) chociaż mam małe wątpliwości bo z tego co wyczytałem to jeśli immo blokuje to auto odpala i gaśnie po 1 lub 2 sekundach u mnie łapało ale nie odpalało ;/
  • Poziom 39  
    laurenwolf napisał:
    Nie mam auta u siebie gdyby nie to to metodą prób i błędów bym doszedł co i jak mam nadzieje że to jednak immo blokowało odpalenie i po procedurze od Ciebie wszystko zagra chociaż mam małe wątpliwości bo z tego co wyczytałem to jeśli immo blokuje to auto odpala i gaśnie po 1 lub 2 sekundach u mnie łapało ale nie odpalało ;/
    To napisz jaki masz problem a nie pytaj o adaptację sterownika. Błędy jakieś miałeś? Na plaku pali. Kręciłeś na podglądzie?
  • Poziom 7  
    Problem jest taki mam sterownik 038906018 P robię go dla kolegi który chciał żebym mu wlutował podstawki i zaprogramował kostki ori wsadem tak też zrobiłem :) teraz próbowałem zaadaptować ten sterownik ale jak widać popełniłem kategoryczny błąd grzebiąc w bloku 25 a nie 17 pomimo tego że nie zaadaptowałem sterownika auto powinno na te jedną dwie sec załapać i zgasnąć tak się nie działo więc szukam przyczyny :) Na plaku nie próbowałem bo też by nie odpalił dźwięk silnika jest taki jak przy braku paliwa . Na podglądzie nie patrzyłem bo nawet nie wiem jak tzn który blok :) Potrzebuję także opisu co jest co szukałem ale nie znalazłem nic konkretnego Adaptacja Ecu Edc 15 Vw 98 rok
  • Poziom 39  
    W twojej wypowiedzi jest tyle bzdur, że nawet nie ma sensu odpowiadać. Po co się bierzesz za coś o czym nie masz zielonego pojęcia.
  • Poziom 7  
    Odpowiedz mi przynajmniej na ostatnie pytanie odnośnie naklejki.
  • Poziom 39  
    1. Numer sterownika w/g oznaczeń VW
    5. Numer sterownika w/g BOSCH
    3. Data produkcji.
  • Poziom 7  
    A numery 4 i 2 ?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    W razie czego mam takie ECU na sprzedaż.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    laurenwolf napisał:
    A numery 4 i 2 ?

2. numer softu
    4. numer produkcyjny jak dobrze pamietam
  • Poziom 7  
    Czyli jeśli sterownik bd miał wszystkie nr takie same poza nr softu np zamiast 1629 bd 1623 nie zadziała w aucie ? Proszę Spankyego o odpowiedz:)
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    laurenwolf napisał:
    Czyli jeśli sterownik bd miał wszystkie nr takie same poza nr softu np zamiast 1629 bd 1623 nie zadziała w aucie ? Proszę Spankyego o odpowiedz:)

zadziala ...

P.S jak cos to mam ori 1629 ... odezwij sie na PW