Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Adaptacja Ecu Edc 15 Vw 98 rok

laurenwolf 19 Feb 2012 22:01 8497 18
Bosch
    laurenwolf
    Level 9  
    Witam mam problem z adaptacją sterownika do passata 98 rok nr ster 038906018 P Soft 720 ta instrukcja nie działa :Dopasowanie sterownika immobilizera do sterownika silnika.

Włącz zapłon
    uruchom Vag-com (lub inny podobny program np. vwtool)
    wejdź w Immobilizer (adres 25)
    wybierz: Adaptacja (adres 10)
    Wybierz kanał 00 (dla przeprowadzenia adaptacji)
    Jeśli będzie się pytało o wartość to wpisz "0"
    Zatwierdź.
    Zakończ transmisję.
    Wyłącz zapłon i włącz ponownie.
    Lampka sygnalizacyjna immobilizera w liczniku powinna zgasnąć po 1 sekundzie.

Immo -> Adaptacja -> Kanał 00 -> Wartość 0 -> Test -> Save -> Gotowe

Proszę o radę ewentualnie jakiś wsad z immo Off dziękuję :)

Aha i jeszcze pytanie czy kontrolka świec żarowych mruga przy niezaadaptowanym sterowniku ?
  • Bosch
    polonez15
    Level 33  
    Wchodzisz w licznik (17) a nie (25), bo w nim siedzi immo, poza tym kontrolka immo miga ale świec nie przy niedpasowaniu.
    laurenwolf
    Level 9  
    Ok czyli robię tak:
    - Vag tablica 17
    -Adaptacja 10
    -Kanał 00
    -wpisujemy wartość 0
    -Zatwierdzamy i powinno być Ok :)
  • Bosch
  • Helpful post
    polonez15
    Level 33  
    No no tak, musi być dopasowane. Tylko przed tym usuń błędy z ECU i tablicy, nie ma bata, musi iść. Sam mam ten ECU, zmieniałem P na CN i bez problemu się zgrał.
    laurenwolf
    Level 9  
    Powiedz mi jeszcze jak sprawdzić czy sterownik nie jest uwalony ?? jeśli na stole łączy sie z nim vag tzn że wszystko ok ? bo mam wlutowane podstawki a w nich nowe zaprogramowane kostki chciał bym je wykluczyć :)
    polonez15
    Level 33  
    A tego to tak łatwo nie sprawdzisz... Jeśli się łączy, to powinno być OK, jednak różnie bywa.
    laurenwolf
    Level 9  
    Nie mam auta u siebie gdyby nie to to metodą prób i błędów bym doszedł co i jak :) mam nadzieje że to jednak immo blokowało odpalenie i po procedurze od Ciebie wszystko zagra :) chociaż mam małe wątpliwości bo z tego co wyczytałem to jeśli immo blokuje to auto odpala i gaśnie po 1 lub 2 sekundach u mnie łapało ale nie odpalało ;/
    trans-serwis
    Level 39  
    laurenwolf wrote:
    Nie mam auta u siebie gdyby nie to to metodą prób i błędów bym doszedł co i jak mam nadzieje że to jednak immo blokowało odpalenie i po procedurze od Ciebie wszystko zagra chociaż mam małe wątpliwości bo z tego co wyczytałem to jeśli immo blokuje to auto odpala i gaśnie po 1 lub 2 sekundach u mnie łapało ale nie odpalało ;/
    To napisz jaki masz problem a nie pytaj o adaptację sterownika. Błędy jakieś miałeś? Na plaku pali. Kręciłeś na podglądzie?
    laurenwolf
    Level 9  
    Problem jest taki mam sterownik 038906018 P robię go dla kolegi który chciał żebym mu wlutował podstawki i zaprogramował kostki ori wsadem tak też zrobiłem :) teraz próbowałem zaadaptować ten sterownik ale jak widać popełniłem kategoryczny błąd grzebiąc w bloku 25 a nie 17 pomimo tego że nie zaadaptowałem sterownika auto powinno na te jedną dwie sec załapać i zgasnąć tak się nie działo więc szukam przyczyny :) Na plaku nie próbowałem bo też by nie odpalił dźwięk silnika jest taki jak przy braku paliwa . Na podglądzie nie patrzyłem bo nawet nie wiem jak tzn który blok :) Potrzebuję także opisu co jest co szukałem ale nie znalazłem nic konkretnego Adaptacja Ecu Edc 15 Vw 98 rok
    trans-serwis
    Level 39  
    W twojej wypowiedzi jest tyle bzdur, że nawet nie ma sensu odpowiadać. Po co się bierzesz za coś o czym nie masz zielonego pojęcia.
    laurenwolf
    Level 9  
    Odpowiedz mi przynajmniej na ostatnie pytanie odnośnie naklejki.
    trans-serwis
    Level 39  
    1. Numer sterownika w/g oznaczeń VW
    5. Numer sterownika w/g BOSCH
    3. Data produkcji.
    laurenwolf
    Level 9  
    A numery 4 i 2 ?
  • Helpful post
    polonez15
    Level 33  
    W razie czego mam takie ECU na sprzedaż.
  • Helpful post
    spanky
    Level 16  
    laurenwolf wrote:
    A numery 4 i 2 ?

2. numer softu
    4. numer produkcyjny jak dobrze pamietam
    laurenwolf
    Level 9  
    Czyli jeśli sterownik bd miał wszystkie nr takie same poza nr softu np zamiast 1629 bd 1623 nie zadziała w aucie ? Proszę Spankyego o odpowiedz:)
  • Helpful post
    spanky
    Level 16  
    laurenwolf wrote:
    Czyli jeśli sterownik bd miał wszystkie nr takie same poza nr softu np zamiast 1629 bd 1623 nie zadziała w aucie ? Proszę Spankyego o odpowiedz:)

zadziala ...

P.S jak cos to mam ori 1629 ... odezwij sie na PW