Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE37B550 firmware.

19 Lut 2012 23:19 5287 14
  • Poziom 14  
    Witam. Posiadam w/w model, obecny soft z 2009 roku. Problem polega na tym, że robie pena( chciałem zapodać nowszy soft ) według opisu znajdującego się na stronie producenta i lipa - tv nie widzi pliku. Druga sprawa to nigdy jeszcze nie udało mi się bezpiecznie odłączyć urządzenia - pena bądź dysku. Zaznaczam, iż TV był przestawiony w menu serwisowym na b 650, aby mógł odczytać filmy. Panowie, jeśli ktoś z Was miał do czynienia z powyższym TV to proszę o jakieś instrukcje, bo nie daje rady. Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    Zapodajesz soft od 650 czy 550?
  • Poziom 14  
    opamp napisał:
    Zapodajesz soft od 650 czy 550?

Do 550. Myślałem, że problem jest w tym, że był przestawiony na 650, wiec wróciłem do 550.
  • Użytkownik obserwowany
    Jako nazwę ma folder?
  • Poziom 14  
    T-CHL5DEUC
  • Użytkownik obserwowany
    Pendrive po formacie ?
  • Poziom 14  
    opamp napisał:
    Pendrive po formacie ?

Jasne, że tak - fat32, ntfs i to samo -> brak pliku
  • Poziom 35  
    Sprawdż sobie dokładnie symbol, tego telewizora na tylnej ściance.
    Ja np. kupiłem Samsunga TV i okazało się, że pochodził z Włoch i miałem ten sam objaw, że nie wykrywało mi firmware na pendrive z polskiej strony Samsunga.
    Dopiero jak ściagnałem firmware z włoskiej strony Samsunga to zaktualizowało firmware.
    Samsungi z Włoch mają np. oznaczenie UE32D5000PWXZT , a w Polsce UE32D5000PWXXH.
  • Poziom 14  
    romeok01 napisał:
    Sprawdż sobie dokładnie symbol, tego telewizora na tylnej ściance.
    Ja np. kupiłem Samsunga TV i okazało się, że pochodził z Włoch i miałem ten sam objaw, że nie wykrywało mi firmware na pendrive z polskiej strony Samsunga.
    Dopiero jak ściagnałem firmware z włoskiej strony Samsunga to zaktualizowało firmware.
    Samsungi z Włoch mają np. oznaczenie UE32D5000PWXZT , a w Polsce UE32D5000PWXXH.

Ciekawostka, a jak sprawdzić czy TV był produkowany dla Polski czy do np. Włoch
    Oznaczenie mojego tv: LE37B550A5WXXH
  • Poziom 14  
    romeok01 napisał:
    Ja wpisywałem pełny symbol TV i przekierowało mnie z google na włoską stronę Samsunga.
    Po wpisaniu Twojego symbolu wyświetla się polska strona Samsung -> Link i to będzie firmware do twojego telewizora.

Właśnie z tej strony pobierałem i zgodnie z opisem wrzuciłem na pena. Niestety wyskakuje komunikat, że brak pliku.
  • Poziom 2  
    A czy plik ze strony na penie rozpakowany.
  • Poziom 14  
    cygan5555 napisał:
    A czy plik ze strony na penie rozpakowany.

Jasne, że tak. Poza tym martwi mnie jeszcze brak możliwości bezpiecznego usuwania urządzenia.
  • Poziom 24  
    Miałem ten sam problem. Trzeba wgrywać aktualizację po kolei. Jak jest 2008 to potem 2009 i dopiero 2010.
  • Poziom 12  
    Kolejność ma znaczenie...
    trzeba tez wgrywać do tego modelu który masz ustawiony wiec jeśli przestawiłeś to ustaw orginalną wersję - reboot - a następnie aktualizuj bo będziesz miał problemy. Rożne wersje mają różne matryce - różne settingi do matryc itd...

Aktualizacja pod inną wersją w ustawieniach plikiem oryginalnej wersji może mieć fatalne skutki - wiem bo raz tak uwaliłem - telefon do zaprzyjaźnionego serwisu był gorący :(

Kombinowanie z nazwą folderu oryginalnego update pomogło i obyło się bez zdejmowania ze ściany :)