Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zastosować cykloniczny ruch powietrza w odkurzaczu do liści?

DelMaro 20 Feb 2012 00:31 3463 4
    DelMaro
    Level 9  
    Witam
    Mam odkurzacz do liści ale używam go do odkurzania placu bo mam sporą powierzchnie a kostka brukowa lubi zbierać mech.
    interesuje mnie czy jest możliwość zainstalowania zbiornika z możliwością filtracji poprzez cykloniczny ruch powietrza. poniewaz kosz który jest często sie zapycha i juz nie ma mocnego ciągu
    Przykład takiego zbiornika podaje w zdjęciu poniżej wraz z moim odkurzaczem.
    Jeśli się ktoś zna na tego typu technologiach to proszę powiedzieć czy to jest możliwe i wskazówki co i jak mniej więcej zrobić.

Jak zastosować cykloniczny ruch powietrza w odkurzaczu do liści? Jak zastosować cykloniczny ruch powietrza w odkurzaczu do liści? Jak zastosować cykloniczny ruch powietrza w odkurzaczu do liści? Jak zastosować cykloniczny ruch powietrza w odkurzaczu do liści?
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przy tym układzie będzie ci ciężko. Musiałbyś zastosować dmuchawę, a właściwie ssawkę za filtrem typu cyklon. Sama konstrukcja nie jest bardzo skomplikowana, bo chodzi i odpowiednie zamocowanie kierownic, które wprowadzi powietrze w ruch wirowy. Gorszą sprawą będzie obliczenia takiego filtra dla danego przepływu powietrza.
    User removed account
    User removed account  
    luke-z
    Level 16  
    jasjarzy wrote:
    Kosz się zapycha drobnymi i ciężkimi drobinami.
    Daj grubą rurę między ssawkę i wlot odkurzacza.
    Dużo drobin osiądzie w rurze.

Sraszne herezje waść piszecie.
    Jedź do marketu, przyjrzyj się zestawom do czyszczenia kominków i zrób coś takiego w większej skali.
    DelMaro
    Level 9  
    Chciałbym pociągnąć ten temat dalej aby się coś więcej dowiedzieć.
    na internecie znalazłem ciekawy filmik reklamujący właśnie odkurzacze z takimi zbiornikami z cyklonicznym ruchem powietrza.
    Proszę mi tylko powiedzieć jak ja mama to zastosować w swoim odkurzaczu?
    Z jakich materiałów to wykonać by było najlatwiej.
    Zależy mi na tym by jak najmniej pyłu i piasku wydostało się na zewnątrz przy jak największym ciągu.
    Bardzo mile widziane propozycje graficzne (nawet z PAINT:) )
    Filmiki zamieszczam poniżej.

http://www.youtube.com/watch?v=Vyrx5sc3EAA&feature=relmfu
    http://www.youtube.com/watch?v=XIj7sg4m_f8&feature=relmfu