Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterownik STELLA POWER - Elpigaz

as_1011 20 Feb 2012 07:51 3574 7
 • #1
  as_1011
  Level 10  
  Witam

  Posiadam instalację Elpigaz z komputerkiem STELLA POWER. Niestety oryginalne wtryskiwacze VERDE (3ohm) które posiadałem (już drugi komplet ) wytrzymały niecałe 20000km.
  Chciałbym wymienić na MATRIX 344 tylko w programie Elpigazu nie ma takiego do wyboru.

  Pytanie moje czy STELLA POWER z softem wersji 10.10 może je obsłużyć i jaką wybrać konfigurację. Lub co zrobić aby je podłączyć i by ECU nie uległ uszkodzeniu ?

  Proszę o pomoc
 • #2
  as_1011
  Level 10  
  1.Czy nikt nie spotkał się z problemem wyboru rodzaju wtryskiwaczy w oprogramowaniu ELPIGAZ do sterownika STELLA POWER? Jeżeli wtryskiwacz MATRIX nie jest dostępny to jaki wybrać z listy aby wszystko było OK ?

  2. Znalazłem informacje, że do STELLA POWER można użyć zamiennie oprogramowania ZAVOLI które ma MATRIXA na liście wyboru. Czy ktoś może to potwierdzić ? Czy wszystko będzie OK ze sterownikiem STELLA POWER po zaprogramowaniu przy pomocy softu ZAVOLI ?

  Bardzo proszę o pewne i sprawdzone informacje
 • #3
  manio123
  Level 34  
  Soft zavoli jest identyczny i możesz bez problemu go zastosować wybierając stosowną mapę. Możesz też zrobić inaczej : podglądnij w sofcie zavoli jak wygląda mapa dla matrix i wybierz w sofcie elpigaz najbardziej zbliżoną ( to będzie elisa), potem ręcznie ją ewentualnie popraw aby była identyczna jak matrix i sofcie zavoli i możesz robić autokalibrację :) , to nie jest taki krytyczny parametr o możesz wybrać elisa zamiast matrix bez żadnych sztuczek.
  I spoko - niczego nie zepsujesz próbując niewłaściwego programu , najwyżej się nie połączysz. Soft zavoli występuje identycznie jak elpigazu w najnowszej wersji 6.0.7.
 • #4
  as_1011
  Level 10  
  Właśnie przetestowałem soft ZAVOLI na sterowniku STELLA POWER ale bezskutecznie, nie komunikuje się z nim. Czy to może kwestia parametrów transmisji ? Jeżeli tak to gdzie się je ustawia w ZAVOLI ?

  A może jest inna metoda aby nawiazac komunikację ?
 • #5
  manio123
  Level 34  
  Z pewnością powinien komunikować się z softem zavoli możesz też ściągnąć soft elpigazu, jest na elektrodzie i to w najnowsze j wersji 6.0.7. Skomunikuje się ze starszym firmware ( bo o tym piszesz jako v.10) .
  Jeśli się nie połączyłeś to masz niewłaściwy lub uszkodzony interfejs. Nie ustawia się parametrów transmisji . Sprawdź na jakim comie instaluje się interfejs w systemie , jeśli jakiś wysoki to ustaw niżej na com 1 do 4 bo nie zawsze dalej sterownik szuka.

  soft epligaz 6.0.7
 • #6
  as_1011
  Level 10  
  Soft ELPIGAZU łączy się bez problemu.
  Dziękuję bardzo za pomoc.
  Wtryski wymienione na MATRIX i skonfigurowane ze sterownikiem STELLA POWER.

  Jeszcze mam pytanie. Czy matrixy mogą być zamontowane poziomo (brak miejsca na montaż pionowy) ? Ewentualnie bardzo długie wężyki ok 30cm. Co jest lepsze ?
 • #7
  manio123
  Level 34  
  Prawo nie zabrania montażu poziomego, choć to poważny błąd , który skróci ich żywot i będą naturalną pułapką zanieczyszczeń , wężyki 30 cm to też marny pomysł, ale chyba już lepiej niż montaż poziomy. Ważne aby wężyki były równe.
 • #8
  as_1011
  Level 10  
  Od 2,5 roku wszystko działa poprawnie -nawet matrixy zamontowane poziomo.