Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podgrzewacz wody DH 24200 cieknie - wymiana grzałki

20 Lut 2012 10:14 8071 3
  • Poziom 9  
    witam

mam w domu cieknący podgrzewacz wody Siemens DH 24200 24kW. Element grzejny oraz miejsce usterki jest identyczne jak w poście i na zdjęciach użytkownika poniżej:

Witam,
    mam w domu cieknący trójfazowy podgrzewacz Siemens DHT 18R 18kW. Żródłem przecieku jest miejsce z którego wychodzi iglica. W wielu tematach opisywanych na ELEKTRODZIE często proponowanym [...]

Podgrzewacz wody DH 24200 cieknie - wymiana grzałki Podgrzewacz wody DH 24200 cieknie - wymiana grzałki

Z zasięgniętych informacji wiem, iż aby pozbyć się usterki należy wymienic cały element grzejny- 375zł lub kupić nowy pogrgzewacz - 750zł.
    Ze względów finansowych chciałbym spróbować tego pierwszego rozwiązania, na stronie http://www.robotserwis.pl/html/test/html/katalog/katalog.php?index_z=065 znalazłem grzałkę, ale o mocy 21kW.

Czy w związku z tym mogę starą grzałkę 24kW, zastąpić nową o mniejszej mocy 21 kW ?
  • Poziom 35  
    Jeżeli mechaniczne i elektrycznie pasuje to wystarczy ją zamontować.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Będziesz miał po prostu troszkę mniejszą wydajność.
  • Poziom 9  
    na internecie znalazlem fachowca ktory rzekomo raperuje takie usterki. Wyslalem mu wiec podgrzewacz. Niestety faxhowcem to on jest z nazwy. Odeslam mi podgrzewacz niby ,,naprawiony" - okazalo sie ze ciekl jeszcze bardziej. Takze z czystym sumieniem moge powiedziec - takich usterek sie nie naprawia !!! Po wielu nerwach i przspychankach zakupilem nowe urzadzenie ...