Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Odea Go SUP 0310 wymiana króćca wylewki

Jakub85 20 Lut 2012 10:29 5669 5
  • #1 20 Lut 2012 10:29
    Jakub85
    Poziom 8  

Witam. Mam identyczny problem jak w tym zamkniętym wątku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1717992&highlight=saeco+kr%F3ciec&sid=

Chcę spróbować wymienić ten element, jednak na ekspresie jest bardzo mało śrub, myślę, że jest tam dużo zatrzasków i boję się, żeby czegoś nie popsuć.

Chciałbym prosić o jakąś pomoc i wskazówki jak można najprosciej to naprawić, może posiada ktoś jakiegoś service manuala lub inny schemat?

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

0 5
  • #2 28 Lut 2012 14:50
    Wsparcie_Philips
    Poziom 9  

Jakub85,

Nie zalecamy samodzielnego rozkręcania ekspresu. Najprostszym i najszybszym sposobem będzie udanie się do któregoś z autoryzowanych serwisów. Zapewni to szybką naprawę i dostępność części.

Jeżeli nie posiadasz aktualnej listy punktów serwisowych, mogę ją udostępnić droga e-mailową. W tym celu proszę o kontakt na adres podany poniżej.

Pozdrawiam,

Pomoc Techniczna Philips
    ------------------------------
    pomoc.techniczna(malpa)philips.com

0
  • #3 02 Mar 2012 22:41
    axdm56
    Poziom 11  

Brawo brawo, saeco philips tylko czeka by zarobić na częściach, w końcu taki jest plan.
    A do kolegi, jeżeli miałeś kiedykolwiek styczność z naprawami, to nie bój się zacznij od odkręcenia zbiornika, ściągnięcia pokrętła z przodu i zaślepki wylewki, będą tam dwa torxy 10. Później specyficznym ruchem od tyłu ekspresu podważ obudowę, są duże szanse że nic nie złamiesz, nie bój się, raz się żyje. A jak nie to posłuchaj rady poprzednika i udaj się do autoryzowanego serwisu i zapłać piękna sumkę za naprawę. Raz już się na takie coś naciąłem, nigdy nie kończy się na jednej usterce :D

0
  • #4 24 Mar 2012 20:39
    krzysiek_d4
    Poziom 8  

Witam.
    Identyczny problem - zrobiłem jak radził axdm56 doszedłem do momentu żeby "specyficznym ruchem od tyłu ekspresu " podważyć obudowę. Nie wiem którą część obudowy podważyć - górną czy boczną.
    Jeżeli można to proszę o obszerniejszy opis jak można zdemontować obudowę ekspresu.
    Muszę wymienić dwie części w ekspresie powyższy króciec i taki dolny króciec (z ruchomym zaworkiem) przez który wlewa się woda do zaparzacza.
    Z góry dziękuję za pomoc, Krzysiek.

Dodano po 24 [minuty]:

Witam ponownie.
    Udało mi się zdjąć obudowę - nawet nic nie złamałem.
    Pozostał problem gdzie można kupić takie króćce i jak wymienić ten drugi (dolny z zaworkiem).

0
  • #5 29 Mar 2012 20:33
    karol_73k
    Poziom 1  

Witam!
    Podziwiam determinację i upór. Ja już bym dawno odpuścił.
    Mój ekspres (Saeco ale Royal) zawiozłem do naprawy. W kilka dni było po sprawie. Firma mała, na wsi, trochę się bałem ale panowie bardzo się starali, sporo doradzili.

Jak dobrze podpytasz to powiedzą co i jak na przyszłość samemu zrobić, gdzie dostać części itp. podsyłam link na ich stronę http://www.bicafe.pl

Pozdrawiam.

0
  • #6 29 Mar 2012 21:10
    krzysiek_d4
    Poziom 8  

Witam.
    Dobra rada ale przy droższym ekspresie - a ten model jest najtańszy.
    W serwisie za przyjęcie "sprzętu" zażyczyli sobie 60zł - a gdzie koszt naprawy i cena części.
    Wymontowałem już oba uszkodzone króćce i próbuję kupić nowe.
    Podejrzewam że z kupnem będę miał większy problem niż z demontażem uszkodzonych części.
    Dziękuję i pozdrawiam, Krzysiek.

0