Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston TX 23 MI - zimna woda użytkowa

20 Lut 2012 10:57 2870 5
 • Poziom 2  
  Piec dwufunkcyjny Ariston TX 23 MI, c.o działa bez zarzutów, w momencie puszczenie ciepłej wody kilka iskier zapala gaz i płomień zaczyna pulsować (modulować), tj. ok. 2-3 sekundy płomień wzrasta i ok 2-3 sekundy płomień maleje (...jednocześnie moduluje iskra). Przy dużym ciśnieniu wody użytkowej oczywiście jest ona co najwyżej letnia (...z tym, że mamy zimę, a żona lubi ciało dogrzewać gorącą wodą). Ja natomiast zadawalam się niewielkim strumyczkiem wody i jest ok. tz. dalej piec moduluje (gaz + iskra), ale woda cieplutka (...ale nie wrzątek). Zanim wezwę ponownie "magika" od Aristona (...tz., że trochę mnie czarował i z problemem pozostawił) chciałbym wiedzieć co urządzeniu dolega ? Wolę wiedzieć za co płacę. Dodatkowa uwaga: przy zdjętej pokrywie piec działa poprawnie, tj. tlenu mu nie szkodzi (ale daleki jestem od wskazywania, że np. ptak wpadł do komina...). Propozycje rozwiązania problemu ?
 • Poziom 15  
  Co masz na myśli pisząc, że iskra moduluje?
 • Poziom 2  
  ...tylko tyle, że gdy płomień się zmniejsza do minimum to podawana jest iskra żeby nie zgasł (może nie fachowo ale tak to widzę). Spróbuję nagrać w domu filmik pokazujący przebieg zdarzenia.
 • Poziom 22  
  Trzeba sprawdzić elektrodę jonizacyjną. Przeczyścić ją To na początek.
 • Poziom 15  
  Gdy otworzysz komorę spalania, powinieneś zobaczyć dwie elektrody. Jedna odpowiedzialna jest za zapłon - ona wywołuje iskry. Druga to elektroda jonizacyjna. Zwykle jest dość daleko od elektrody zapłonowej. Wyczyść właśnie tę i sprawdź czy to pomoże.
 • Poziom 2  
  Zapomniałem dodać, że elektroda jonizująca jest wyczyszczona (ta czynność została wykonana w pierwszej kolejności). W załączeniu filmik z przebiegu usterki (rozszeżenie pliku: 3gp)

  Dodano po 4 [minuty]: