Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka BEKO nie odwiruje gdy jest więcej niż 1/4 wsadu.

elekeryk 20 Feb 2012 14:52 5307 17
 • #1
  elekeryk
  Level 11  
  witam pralka ma 2 lata symbol WMA 510 W-BEKO odwirowuje tylko przy mniej niż 1/4 wsadu podczas gdy dam więcej działa tylko pompa wody i nie wiruje-dziwny objaw i w czym szukać proszę o poradę pozdrawiam :cry:
 • #2
  Zbych034
  Level 38  
  Pewnie pompka nie ma odpowiedniej wydajności i nie da rady odpompowywać wody.
 • #3
  elekeryk
  Level 11  
  jak sprawdzić pompkę i jaki ma wpływ na tak niewielką ilość wsadu
 • #4
  zhudomel
  Home appliances specialist
  Może pasek się ślizga.
 • #5
  elekeryk
  Level 11  
  jest to pasek wieloklnowy nacią idealny i na co zerknąć
 • #6
  egon42
  Level 37  
  Zacznij od tego czy przed wirowaniem dobrze wypompowuje całą wodę Jeżeli w pralce zostanie trochę wody to wirowanie nie zostanie włączone.
 • #7
  elekeryk
  Level 11  
  prawidłowe podejśćie ale jak sprawdzić niewielką ilość wody w pompce przed wirowaniem :cry: oby nie narozrabiać :sm5:
 • #8
  frama
  Level 10  
  Diagnozę i zasadnicze wskazówki już otrzymałeś. Przeczytaj je jeszcze raz ze zrozumieniem i przyjrzyj się pralce, najlepiej od spodu.
  Ale przede wszystkim włącz przycisk "MYŚLENIE".
 • #9
  elekeryk
  Level 11  
  dobra rada i porada
 • #10
  egon42
  Level 37  
  Zawsze można wyłączyć program jak ma być wirowanie i sprawdzić czy jest woda można też obserwować jak wylatuje woda z pralki przy 1 wypompowaniu przy 2 i przed samym wirowaniem i wyciągać wnioski.
 • #11
  frama
  Level 10  
  Właśnie masz tą przewagę nad pralką, że masz ten przycisk. Pralka ma inne przyciski a sterownikiem jest programator, który wymusza wykonanie pewnej czynności w określonym czasie, lub określoną liczbę razy. Jeżeli nie da rady tego wykonać tzn. jakiś parametr nie spełnia warunków założonych przez konstruktora. Jest tak jak wskazali Zbych034 i egon42. Pompka nie zdąży odpompować wody ponieważ np. zmniejszył się przekrój przewodu odpływowego (skarpetka, chusteczka,majtki. itp w przewodzie odpływowym), zanieczyszczony filtr (jeżeli ten model go ma), lub zmalały obroty wirnika pompy. Jest to skrajny przypadek. Przyczyna może leżeć również poza pralką właściwą. Jeżeli masz odprowadzenie odpływu w tzw. ścianę to tam również może być zator. Dlatego, aby ustalić wstępnie obszar błędu można zrobić próbę prania kontrolnego z odpływem np. do umywalki lub zlewu. Tak ustalisz gdzie jest zakłócenie przepływu. A później to już tylko: płukanie odpływu w ścianie, lub udrożnienie ciągu odpływowego pralki. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
 • #12
  elekeryk
  Level 11  
  witam i dzięki zaraz sprawdzę te uwagi
 • #13
  egon42
  Level 37  
  frama wrote:
  lub zmalały obroty wirnika pompy. Jest to skrajny przypadek.
  To wcale nie jest skrajny przypadek na 5 pomp ostatnio wymienionych wszystkie 5 sztuk miały taką wadę.
 • #14
  elekeryk
  Level 11  
  jednak to dziwne 2-3 koszule wiruje 5-i dalej nic tylko 5-10min. tylko odpompowuje a to nawet nie połowa wsadu
 • #15
  frama
  Level 10  
  egon42 wrote:
  To wcale nie jest skrajny przypadek na 5 pomp ostatnio wymienionych wszystkie 5 sztuk miały taką wadę.

  Dziękuję za pouczenie. Powinienem napisać: Jest to raczej rzadki przypadek. Niestety nie dysponuję takimi statystykami, gdyż nie jestem serwisantem AGD ani rtv. Nie wiem również czy w tym modelu jest pompa wirnikowa czy elektromagnetyczna. Bazuję na doświadczeniach zdobytych wcześniej przy okazjonalnych naprawach naszych rodzimych Polarów a później "rodzinnych" Aristonów. Jako leciwy osobnik posiadający pewien zasób wiedzy technicznej i wrodzone zdolności manualne preferuję raczej naprawę a nie tylko wymianę. Chcąc pomóc pytającemu, starałem się wskazać Mu możliwe przyczyny niesprawności urządzenia i czekałem na wynik eksperymentu prania kontrolnego z "luźnym" końcem węża odpływowego. Od jego wyniku uzależniałem przekazanie kolejnych wskazówek dotyczących np. pompy czy hydrostatu. Jeżeli jako fachowiec uważasz, że moje wskazówki mogły wprowadzić pytającego w błąd to proszę o odpowiedź, do wyboru - na prv lub na forum.
  Pozdrawiam
 • #16
  elekeryk
  Level 11  
  witam ,,froma ,,wskazówki trafne kilka podstawowych czynności na sprawdzenie pompki i drożności odpływu wody - to też porada dla wszystkich , dziś zacznę od tego pozdrawiam :roll:
 • #17
  frama
  Level 10  
  Witam,
  Jaki jest efekt prania kontrolnego z "luźną końcówką" węża spustowego? Proszę przejrzeć niektóre tematy podobne z dołu strony. Szczególnie ten: Pralka Beko WBF6006c - nie odwirowuje.
 • #18
  elekeryk
  Level 11  
  idzie sobota i pora przetestować wszystkie porady-która będzie trafna i co się zmieni wszystkim dzięki