Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz bezworkowy Samsung SC 8850 - opinie

Mar_ta 20 Lut 2012 15:51 6596 9
  • #1 20 Lut 2012 15:51
    Mar_ta
    Poziom 7  

Witam , bardzo proszę o opinię na temat odkurzacza samsung SC8850. Na forum nie znalazłam żadnej opini.

• #2 20 Lut 2012 18:12
    staś pytalski
    Poziom 29  

Jest to nowość firmy Samsung. Duża moc 2200 Watt, filtr hepa 13. Jak nie jesteś alergiczką i masz dużą powierzchnię do sprzątnięcia myślę, że się sprawdzi. Ja jeszcze go w rękach nie miałem i zastanawiam się jak jest rozwiązana kwestia regulacji mocy, bo jak z pilotem itp to wg mnie nie jest to dobre rozwiązanie. A dlaczego akurat ten model rozważasz ?

• #3 21 Lut 2012 09:43
    Mar_ta
    Poziom 7  

W chwili obecnej użytkuję od ponad 10 lat Wodnika który jest bardzo ciężki i uciążliwy w obsłudze. Muszę po każdym sprzątaniu wymieniać worki które do tanich nie należą oraz prać filtry.Oczekuję porady jaki i jakiej marki najlepiej kupić odkurzacz aby miał dużą moc , dobrze zbierał sierść z trzech zwierzaczków, był łatwy w obsłudze , nie był ciężki ponieważ mam w domu schody oraz poradził sobie ze 140 m2 powierzchni.

• #4 22 Lut 2012 09:14
    Mar_ta
    Poziom 7  

Widzę że na tym forum nie ma osób które mogły by udzielić mi informacji na zadane pytanie. Widać tu są tylko fachowcy od marki Zelmer. Szkoda że nie jest to zaznaczone w dziale tego forum.
    pozdrawiam

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

• #5 22 Lut 2012 10:25
    patryk260983
    Poziom 18  

Mar_ta napisał:
    Widać tu są tylko fachowcy od marki Zelmer

To nie są fachowcy tylko zwykli użytkownicy. Zelmer produkuje dobre odkurzacze, więc nie powinien dziwić fakt, że prawie w każdym domu takowy się znajduje. Sam mam odkurzacz Zelmera. Nawet dwa, Cobra i Syrius. Kupując trzeci, a prawdopodobnie będę zmuszony, też wybiorę coś z Zelmera.

• #6 22 Lut 2012 10:31
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Ja mam Zelmera od kilku ładnych lat i śmiga!
    I dobrze, że są tu fachowcy od 'ZELMERKA' oooo... :P .

• #7 22 Lut 2012 20:51
    staś pytalski
    Poziom 29  

Droga Koleżanko, nikt nie ma wszystkich odkurzaczy w domu, ani nikt ich wszystkich nie testował. Zelmer jest naszym, krajowym producentem (mimo, że niektóre modele i podzespoły robione są w Chinach), przez co wiele osób miało z nim styczność. Warto wspomnieć, że serwis i dostępność części zamiennych są na przyzwoitym poziomie. Twoje doświadczenia z modelem Wodnik, może nie są najlepsze, ale sama jakiś czas temu z pewnych (niewiadomych nam) powodów go wybrałaś. Oryginalne worki do Wodnika jaki by on nie był, czy ogólnie do Zelmera kosztują (w sklepie w którym sam kupuję) połowę co oryginalne worki Sbag do Philipsa (czy Electroluxa) czy też oryginalne Samsunga. Jeżeli myślisz, że kupując odkurzacz bezworkowy zaoszczędzisz, to jesteś w błędzie. Każdy odkurzacz bezworkowy w tym również, wspomniany wyżej model Samsunga ma zestaw filtrów, które musisz wymienić by skutecznie filtrował i służył na dłużej. Oczywiście niektóre filtry są do mycia, płukania, ale z czasem należy je również wymienić. Pamiętaj też (jeżeli jesteś lub masz w domu alergików), że opróżniając pojemnik z zanieczyszczeniami nie jest tak do końca higieniczny sposób. Mam tu na myśli kurz czy roztocza które opróżnianiu pojemnika w domu zostaną z powrotem rozniesione, przy wysypywaniu ich do kosza na śmieci.

Jeżeli chcesz by odkurzacz był lekki musisz się liczyć z tym, że nie będzie miał dużej mocy, ani nie będzie cichy. Do dużej powierzchni, potrzebny jest mocniejszy odkurzacz.

Jeżeli bym wybierał, to wybrał bym coś workowego, dlatego że jest higieniczniejsze, a w porównaniu z bezworkowym (w moim odczuciu), workowy ma większą moc i jest cichszy. Wybierając odkurzacz dobierz go w taki sposób, by miał odpowiednie wyposażenie dodatkowe, byś mogła skutecznie sprzątać różne rodzaje powierzchni. Mam tu na myśli:
    - elektroszczotkę lub turboszczotkę do dywanów, by lepiej zgarniać sierść, włosy nici z dywanów,
    - parkietówkę - szczotka z włosa miękkiego do paneli, płytek, by nie rysować delikatnych drewnianych podłóg, czy też by nie szurać i nie hałasować na płytkach,
    - małe szczelinówki - okazuje się, że u niektórych producentów z tym jest problem.

Moje typy:
    - Zelmer Jupiter - 2100 watt mocy, symbol 4000.HT (turboszczotka, parkietówka, 3 małe ssawki),
    - Zelmer Cobra II - 1800 watt, 2500.EK (jedna szczotka duża, 3 małe ssawki
    - Philips Performer - 2200 watt - fc 9170, lub fc 9174 (ten ma turboszczotkę)
    - Philips Jewel - 2000 Watt
    - Electrolux - ZUS 3920, 3930 Ultra Silencer
    - Electrolux - Z8810

Unikaj wynalazków z regulacją mocy w rączce, na wężu itp.

• #8 22 Lut 2012 21:35
    patryk260983
    Poziom 18  

staś pytalski napisał:

- Zelmer Cobra II - 1800 watt, 2500.EK (jedna szczotka duża, 3 małe ssawki

Oooo, właśnie ten mam :-) i polecam :-)

• #9 25 Lut 2012 13:01
    vwcabrio87
    Poziom 9  

Jaki zakupić odkurzacz i jakiej firmy? Samsung nigdy więcej

Mam od 3 lat samsunga SC8571 bezworkowy z cyklonem ,prawda jest taka ze to co zaoszczedzisz na workach wydasz na filtry cena fitrów do tego modelu to 170 zł +przesylka . Siła ssania spada z kazdym odkurzaniem filtry trzebaby wymieniac co pól roku aby jako tako działał . Akcesoria typu szczelinówka to totalne nieporozumienie . Uchwyt raczki w którym jest sterowanie wykonany z badziewnego plastiku wymieniałem juz 2 razy , jak zamocno przyssiesie do parkietu w trybie auto zaraz łamie sie uchwyt, pozatym lubi sie przewracac w trakcie odkurzania ,
    Przedewszystkim nie wierz w wymiane filtrów raz na rok , i zobacz po ile są dostepne do tego modela a po ile do konkurencji ja wracam do Zelmera przynajmniej akcesoria tanie i dostepne w kazdym sklepie.

• #10 25 Lut 2012 16:14
    Mar_ta
    Poziom 7  

Dzięki za wskazówki które są bardzo konkretne. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak zakupić jednak Zelmerka.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo