Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kierownica Manta Compressor 4 MM626 - brak reakcji kompa/tylko dioda się świeci

R10Speed 20 Feb 2012 19:18 5858 11
    R10Speed
    Level 10  
    Witam. Umieszczam w hardware, ponieważ moim zdaniem to nie jest problem software.

Mam problem z tym "cudem techniki". Zaraz po zakupie (z allegro) kierownica działała dobrze, jednak byłem rozczarowany jej jakością (np. pedały = przyciski...) i kupiłem inną. Przeleżała ponad rok w szafie, ostatnio doszedłem do wniosku, że warto byłoby się jej pozbyć (dać/sprzedać). Podłączam ją do kompa wtyczką USB (kierownica posiada też wtyczkę playstation) dla sprawdzenia, czy jest sprawna, wykrył ją, działała. Następnie podłączyłem ją do przelotki playstation/usb. Niestety nie działała, świeciła się tylko żółtawozielona dioda na kierownicy więc przełączyłem z powrotem na usb, a tu zonk. Na usb to samo. Komp nawet nie próbuje jej wykryć, żadnej reakcji, żadnego "dodawania nowego sprzętu", nie ma jej w "Kontrolerach gier". Wcześniej po podłączeniu kablem usb dioda była od razu czerwona i kierownica była od razu wykrywana.

Sprawdzałem na 3 kompach, instalowałem sterowniki z płytki załączonej do kierownicy. System Windows XP 32bit. W sprawach software od lat radzę sobie sam i mam dużą wiedzę. Skoro na 3 kompach jest to samo, to musi być usterka fizyczna. Niestety nie mam zielonego pojęcia co mogło się spalić(?)/przepiąć/cokolwiek.

Ktoś ma jakieś pomysły? Skoro kierownica dostaje napięcie z usb (dioda się świeci) to czego to może być wina?
    karolex34
    Level 19  
    Odinstaluj stary sterownik i zainstaluj nowy
    R10Speed
    Level 10  
    To raczej nie jest kwestia sterowników, radzę dokładnie przeczytać co napisałem.
    Sprawdzane na 3 kompach. Dzisiaj jeszcze poszedłem do znajomego sprawdzić na ps2. To samo.
    karolex34
    Level 19  
    Może zawilgocona ...
    R10Speed
    Level 10  
    Leżała w suchej szafie, w oryginalnych foliach i kartonie. Też odpada...
    karolex34
    Level 19  
    Czasami tak bywa że po czasie różne sprzęty nie działają... Sprawdź czy wtyczka nie jest uszkodzona i kabel cały. Jak jest rozpoznawana w systemie ? Komputer ją widzi?
    R10Speed
    Level 10  
    Wszystko wygląda jak nowe, nawet się nie zakurzyła, kabel i wtyczka wyglądają dobrze.
    Jak już pisałem, żaden komputer jej nie widzi, żadnej reakcji, tak samo playstation 2.
    karolex34
    Level 19  
    Na pewno kabel jest wytarty/wyrobiony. Sprawdź koło kierownicy
    R10Speed
    Level 10  
    Jak mógł się wytrzeć kabel, skoro kierownica była użyta łącznie może dwa razy, a poza tym leżała zapakowana w szafie i nikt jej nie ruszał? :)

Myślałem bardziej o tym, że coś się mogło zjarać
    dan76
    Level 11  
    Może coś w elektronice padło albo po dłuższym czasie nieużywania powstały zimne luty czy coś w tym stylu.
  • Helpful post
    damianax260
    Level 13  
    Z tego co przeczytałem kierownica nie działa przez to że podłączyłeś ją do przelotki playstation/usb a przedtem działała więc raczej było jakieś przepięcie rozkręć zobacz może jednak w środku się jakiś kabelek naderwał,trudno stwierdzić co się mogło dokładnie stać.W sumie jak przedtem działała samym kablem usb to po co podłączałeś do przelotki ?
    R10Speed
    Level 10  
    Podłączyłem do przelotki z czystej ciekawości, chciałem zobaczyć czy jest jakaś różnica w jej działaniu i czy w ogóle działa taka opcja.

W wolnym czasie ją rozkręcę i posprawdzam, jak nie uda mi się nic zdziałać to po prostu ją wyrzucę, bo tylko miejsce zajmuje. Już nigdy nie kupię nic z manty.

Ze względu na to, że z tego co widzę ten problem jest nietypowy i ciężki do rozwiązania temat uznaję za zamknięty, szkoda zachodu o tą zabawkę, myślałem, że da się to szybko rozwiązać :)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam.