Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Glosniki basowe Fostex 15" - potrzebne parametry techniczne

20 Lut 2012 19:38 2873 4
  • Poziom 10  
    Witam,
    Dostalem niedawno glosniki Fostex 15", 150w, 8 Ohm. Zostaly one wyciagniete z kolumn estradowych firmy Polaudio. Na tabliczce znamionowej sa jedynie ogolne dane, Made by Fostex corp. japan, 8 Ohm, 150W.

W polaudio nie korzystaja z nich od 7-8 lat, wiec nie uzyskalem od nich zadnych informacji.

Czy, ktorys z kolegow ma moze wiedze na temat szczegolowych parametrow tych glosnikow? Chcialbym je wrzucic w obudowe aperiodyczna lub vented box.
    Ich cecha charakterystyczna jest kosz w postaci "pajaka".

• Poziom 31  
    Czy te kolumny to były nadstawki, czy basowe? 150W to trochu mało na bas, raczej obstawiam że to midbas. No i skąd pomysł na taką obudowę? Przyznam, że na estradzie nie widziałem jeszcze obudowy z otworem stratnym (nie wiem czy eltrony takowego nie posiadały).
    Przy okazji to wstaw zdjęcia tak jak pierwsze, nikt nie będzie ściągał każdego dając Ci jeszcze za to punkty.
  • Poziom 10  
    Hej,
    Juz poprawilem ze zdjeciami.

To byly monitory z piezoelektrycznym gwizdkiem.

Chce je wykorzystac w domu, nie na estradzie.
  • Poziom 31  
    info_sales(malpa)fostex.jp
    Napisz jeszcze tutaj.
    Co do zastosowania takiego głośnika w domu, to powiem Ci, że mam podobnie (15' Beyma), i ciężko to ustawić tak, żeby to grało. Sam bas bezpośrednio z suba jest mizerny. Dopiero wykorzystując wpływ pomieszczenia udaje się uzyskać zadowalające rezultaty.
  • Poziom 10  
    Znalazlem, z pomoca innego forum, glosnik, ktory wymiarami jest taki sam, jedynie moc ma 180W. To Fostex MS400