Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bluescreeny Windows 7 - możliwa przyczyna

Majev 20 Lut 2012 20:12 2079 22
  • #1 20 Lut 2012 20:12
    Majev
    Poziom 7  

Witam wszystkich,
    zakupiłem komputer w grudniu zeszłego roku i praktycznie od początku,
    co kilka dni zdarza mi się dostać bluescreena.
    Czy ktoś byłby w stanie rozszyfrować dla mnie minidumpa?
    Ewentualnie nakierować na przyczynę tych crashy?

Link do minidumpa w załączniku

Mój komputer:

Intel Core i5 2500K @ 4.1Ghz
    MSI GTX 560Ti Hawk
    OCZ SSD Vertex 3 120gb
    Kingston HyperX CL9 8GB 1600Mhz Ram
    Gigabyte P67X-UD3-B3

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję!

• #2 20 Lut 2012 20:18
    Kasek21
    Poziom 43  

Bez OC także są BSOD'y?

Wykonaj Clear CMOS.

Do sprawdzenia pamięć programem Memtest86 uruchamianym z bootowalnego nośnika (pendrive/CD).
    http://www.memtest86.com/download.html

Ps. Pliki wklejamy jako załącznik na forum.

• #3 20 Lut 2012 23:23
    Majev
    Poziom 7  

Tak, OC zrobiłem niedawno, a bluescreeny zdarzały się od razu, od początku użytkowania.

Dodano po 30 [minuty]:

Memtest86 wykonany i nie wykrył żadnych błędów niestety. CMOS też już wcześniej robiłem clear.

Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

PS. Miałbym naprawdę gorącą prośbę, do kogoś kto mógłby otworzyć tego minidumpa u siebie z Debugging Tools. U mnie przy próbie instalacji tego SDK wyskakuje błąd i nawet nie mogę obejrzeć sobie, co ew. może powodować tego Blue screena.

• #4 20 Lut 2012 23:32
    Kasek21
    Poziom 43  

0x0000007a
    Ntfs.sys

Masz tylko jeden plik .dmp?
    Te BSOD'y są w jakimś konkretnym momencie? Podczas grania? Podczas używania konkretnej aplikacji?

• #5 20 Lut 2012 23:57
    Majev
    Poziom 7  

Mam tylko ten, nie wiem czemu nie ma innych. BSODy zdarzają się różnie, np. przy używaniu przeglądarki internetowej (oglądałem jakiś serial i bum, BSOD), ze 2 razy podczas grania, więc sam nie wiem naprawdę o co chodzi:(

• #6 21 Lut 2012 14:01
    Majev
    Poziom 7  

Zamówiłem dziś indentyczne 2 kości ramu i jutro zamienię je z tymi, które mam obecnie, może to coś pomoże, czy raczej strata pieniędzy?
    Czy ktoś z Was jest może jeszcze w stanie naprowadzić mnie na przyczynę tych błędów? Czy z tego minidumpa da się coś jeszcze wyciągnąć?

• #8 03 Mar 2012 13:22
    Majev
    Poziom 7  

Wykonałem reinstalacje Windowsa, niestety, ciągle pojawiają się BSODy, nawet częściej niż ostatnio i odziwo najczęściej podczas używania przeglądarki internetowej (używam Chrome'a) i oglądania czegoś związanego z Flashem, ale może to przypadek, bo po prostu często coś oglądam. Załączam jeszcze kilka minidumpów, wszystkie mają końcówkę 0x000000F4. Jestem już szczerze powiedziawszy załamany tymi crashami, czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu?

• #9 03 Mar 2012 13:40
    Kasek21
    Poziom 43  

Używasz najnowszych sterowników do karty graficznej?
    Na innych przeglądarkach jest tak samo?
    Wersja Flash'a najnowsza?

http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,0x000000f4.html

• #10 03 Mar 2012 13:49
    Majev
    Poziom 7  

Tak, sterowniki mam najnowsze, czysta instalacja z usunięciem poprzednich w trybie awaryjnym a później jeszcze raz po formacie najnowsze wgrałem.
    Nawet zaktualizowałem wczoraj BIOS karty graficznej z braku laku.
    Flash w Chromie z tego co wiem sam się aktualizuje, ale dla pewności też sprawdziłem i jest nowy.
    Używałem dziś Internet Explorera 9 w wersji 64bitowej by sprawdzić, czy też będę miał BSODa i również się zdarzył.

• #11 03 Mar 2012 15:59
    Oximon
    Poziom 27  

Update BIOS'u w grafice nic nie da. Raczej polecam Ci zaktualizować BIOS w twojej płycie głównej.

Swoją drogą, jeżeli nie ma konkretnej aplikacji, przy której masz bluescreena, to może dysk? Jeżeli masz możliwość to sprawdź swój HDD w innym kompie.

• #12 03 Mar 2012 16:56
    Majev
    Poziom 7  

A jakże, BIOS płyty też zaktualizowałem jakiś czas temu i problem nadal występował. Też mam takie wrażenie, że może to ten Vertex 3, bo sporo problemów zdaje się z nimi jest i tym całym SandForcem, z tego co szukałem na internecie. Niestety nie widzę u siebie rozwiązania, firmware najnowszy, Crystal Disk Info pokazywał 100% sprawności, ale to chyba nic nie znaczy, prawda? Właśnie nie mam za bardzo innego komputera, więc nie mogę potestować go, a może jest jakiś program, wart polecenia, którym można by go zbadać? Ja jedynie robiłem checkdiska windowsowego:/

• #13 03 Mar 2012 17:13
    LysyOsw
    Poziom 26  

Nie podałeś modelu i marki zasilacza.
    Sprawdź napięcia w stresie i przy włączaniu komputera.
    Jak będzie ok to eliminuj części pokolei:
    pamięć RAM jest chyba ok (włożyłeś nowe kości) i bez zmian. Ale możesz je potraktować MemTestem ale pojedynczo.
    Spróbuj zamienić karte graf na inną. Obserwuj.
    Jeżeli odrzucimy zasilacz i ram to grafika idzie na pierwszy ogień. Procesor i dysk raczej mało prawdopodobne, albo dysk, chociaz wykluczyc nie mozna.

Dodano po 1 [minuty]:

EDIT: albo płyta

• #14 03 Mar 2012 17:22
    Majev
    Poziom 7  

I tu jest pies też myślę pogrzebany, ponieważ zasilacz posiadam Logic 620 W - więc z tego co mi wiadomo, to straszny rupieć chyba, do tego, kiedy wyłączam komputer to zasilacz wydaje taki piszczący wysoki dźwięk, wyraźnie słyszalny, ale podobno są to cewki i może tak się dziać i dyskwalifikuje to na wymianę w ramach gwarancji.
    Co do pamięci, to wszystkie 4 kości sprawdzałem w Memtescie86 przez kilka godzin bez żadnych błędów.

• #15 03 Mar 2012 17:24
    Kasek21
    Poziom 43  

Majev napisał:
    I tu jest pies też myślę pogrzebany, ponieważ zasilacz posiadam Logic 620 W

Na sam początek to zaopatrz się w normalny zasilacz.

• #17 03 Mar 2012 22:09
    LysyOsw
    Poziom 26  

Majev napisał:
    I tu jest pies też myślę pogrzebany, ponieważ zasilacz posiadam Logic 620 W - więc z tego co mi wiadomo, to straszny rupieć chyba, do tego, kiedy wyłączam komputer to zasilacz wydaje taki piszczący wysoki dźwięk, wyraźnie słyszalny, ale podobno są to cewki i może tak się dziać i dyskwalifikuje to na wymianę w ramach gwarancji.
    Co do pamięci, to wszystkie 4 kości sprawdzałem w Memtescie86 przez kilka godzin bez żadnych błędów.

Gwarancja mojego Chiefteca GPS-450-101AA (jakoś tak) dobiegała końca, oczywiście zasilacz dobrze służył, to oddałem go na gwarancje bo cewki piszczały - na prawdę było je tylko słychać jak się przyłożyło ucho i to nie zawsze.
    Mimo to dostałem nowy - GPS-450A. Nie wiem czy lepszy, czy gorszy, ale gwarancja na kolejne 2 lata :).
    Możesz reklamować, chociaż nawet jak Ci dadzą nowy to nie instaluj go w obudowie. Zasilacz będzie miał najwyżej większą wartość na allegro :)

Dodano po 4 [minuty]:

Kup zasilacz renomowanej marki (z białej listy) o mocy... 600W.
    Chociaż może i 500W by starczyło, ale jak już kupować to lepiej więcej... Przyszłościowo.
    Renomowane marki, np: OCZ, Corsair, Be quiet, Cooler Master, Tagan, Chieftec.
    Oczywiście możesz też kupić używany zasilacz na allegro tych marek, najlepiej z gwarancją.
    Wiele osób modernizuje zestaw albo sprzedaje na części, to czemu by nie... Takie moje zdanie. Albo poszukaj na allegro kto w okolicy Twojej miejscowości sprzedaje zasilacz, może się coś trafi.

• #18 03 Mar 2012 23:06
    Majev
    Poziom 7  

Na pewno tak zrobię, zaopatrzę się pewnie w jakiegoś OCZta, zastanawia mnie tylko, czy może być ten mój Logic powoduje takie dziwne crashe, chciałbym by to była tylko przyczyną, ale pewnie jak znając życie, to coś jeszcze będzie do wymiany, dobrze chociaż że wszystko na gwarancji.
    Zastanawiałem się, czy te BSODy dosyć przecież częste mogą spowodować jakieś uszkodzenia? Np. sprzętu, czy systemu? Może da się z tym żyć po prostu?

• #19 04 Mar 2012 00:14
    LysyOsw
    Poziom 26  

BSOD to jest potocznie "ekran śmierci". Jeżeli występuje to nie wróży nic dobrego (zazwyczaj).
    No to jest loteria, mógł uszkodzić Ci ten Logic, nie musiał.
    Nawet jak nic nie uszkodził i chodzi tu o coś innego to wymiana zasilacza jest jak najbardziej na miejscu :)

Dodano po 2 [minuty]:

Chociaż jak dla mnie 70% że problem ustanie :) Po wymianie.
    I dopóki nie zaopatrzysz się w coś konkretniejszego nie włączaj tej konfiguracji na tym Logicu... Szkoda byłoby coś sobie uszkodzić, a sprzęt nie jest zły :)

• #20 04 Mar 2012 00:39
    cimny
    Poziom 13  

ja mialem takie rzeczy z 2 powodow.Pierwszy to robil system po automatycznym naprawianiu win7 blue screeny ustaly.Za drugim razem to juz byl zasilacz.wymienilem i blue nie ma do dzis.

• #21 04 Mar 2012 02:44
    wlw_wl
    Poziom 38  

Majev napisał:
    Zastanawiałem się, czy te BSODy dosyć przecież częste mogą spowodować jakieś uszkodzenia? Np. sprzętu, czy systemu? Może da się z tym żyć po prostu?
    Nic poważniejszego niż utrata danych raczej zdarzyć się nie może.

Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na Twój problem analizując zrzuty, które zamieściłeś.
    Wygląda to jednak na problem z dyskiem twardym lub pamięcią. Przede wszystkim jednak z dyskiem twardym. Do wykonania chkdsk /r w pierwszej kolejności.

cimny - porady "ja kiedyś miałem bluescreen i to był zasilacz" to nie na tym forum raczej

• #22 04 Mar 2012 02:59
    Majev
    Poziom 7  

Właśnie wykonałem checkdiska i niestety nic nie pokazał, co do pamięci to nawet kupiłem nowe żeby wykluczyć ew problem z nimi, btw. dzięki wszystkim za próby rozwiązania mojego problemu.

• #23 04 Mar 2012 13:34
    wlw_wl
    Poziom 38  

W BIOSie wybierz ustawienia bezpieczne (Load Fail-Safe Defaults lub podobna opcja) i sprawdź jak się zachowuje wtedy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME