Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem Huawei E5 bezsimlock

20 Lut 2012 20:50 3031 1
  • Poziom 21  
    Witam
    Posiadam modem Huawei E5 bez simlocka ( Oryginalnie z Ery ) i chciałbym do niego wsadzić kartę z Orange. I tutaj moje pytanie. Jakie oprogramowanie pozwoli mi korzystać z funkcji modemu 3G ? Na urządzeniu instaluję się te z Ery. A oprogramowanie od Orange Free nie współgra z urządzeniem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam ciebie serdecznie. Abyś mógł korzystać z karty orange w swoim modemie bez simlocka nie musisz niczego zmieniać wystarczy że zainstalujesz te sterowniki od ery bo rozumiem że na tym modemie jest już program instalacyjny który po włożeniu automatycznie sie instaluje. Jak to sie już zrobi i otworzy ci sie aplikacja która umożliwia połączenie z internetem. (Chodzi mi o okienko gdzie po prawej stronie jest połącz). U góry znajdź zakładke narzędzia ( zalezy od aplikacji) ale są one podobne ) . Jak na to klikniesz to pojawi ci sie do wyboru Język Operacje Pin Wybierz urządzenie Diagnostyka i opcje i kliknij na to właśnie czyli opcje. Potem otworzy ci sie okienko i wybierz zarządzanie profilami.Pojawi ci sie okienko i po prawej stronie kliknij na zakładke nowe. I wpisz tak

Nazwa profilu: Orange internet
    APN: zaznacz Statystyczny a niżej wpisz w ramke internet
    Uwierzytelnianie
    Numer dostępowy: wpisz *99#
    Nazwa użytkownika: nic nie wpisuj zostaw puste i tak samo puste pole zostawa hasło
    Jak to zrobisz zejdź niżej i kliknij zakładke Zaawansowane
    potem ustawienia IP zaznacz Dynamiczny potem niżej zaznacz PAP potem niżej ustawienia DNS Dynamiczny pozostałe 2 pola jak Głowny serwer DNS i dodatkowy serwer DNS zostaw puste niżej jeszcze kliknij ustawienia WINS i zaznacz też Dynamiczny pozostałe 2 pola zostaw puste. Potwierdź ok i potem zapisz profil i juz gotowe możesz sie łączyć z netem mając orange karte w modemie :-)