Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Mastercook PTE 103 W nie grzeje.

20 Lut 2012 21:37 3865 8
 • Poziom 11  
  Pralka Mastercook PTE 103 W przestała grzać wodę.Po wstępnej analizie stwierdzono:
  grzałka sprawna oporność 25 Ω termistor montowany w obudowie grzałki około 20 kΩ i reaguje na zmianę temperatury,przewody grzałki nie uszkodzone ,przewody
  termistora nie uszkodzone.Brak napięcia na stykach grzałki{brak wysterowania przekaźnika grzałki}.Pralka ta nie posiada zabezpieczenia przed przegrzaniem.
  Wymiana grzałki nic nie dała Programy realizuje bez grzania i nie wykazuje żadnych błędów.Czyżby uszkodzony moduł elektroniczny? Z góry dziękuję za jaką kolwiek pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.Pralkę szkoda oddać na surowce wtórne gdyż ma dopiero 4-ry latka i jak dotąd nie było z nią kłopotu.
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  Witam.
  Atoni napisał:
  termistor montowany w obudowie grzałki około 20 kΩ i reaguje na zmianę temperatury

  Przy jakiej temperaturze :?: ,powinien wskazywać przy 20 stopniach 12 kΩ.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Atoni napisał:
  Czyżby uszkodzony moduł elektroniczny?

  Moduł w łapce był? Przekaźnik grzałki i wszystko przed i za nim sprawdzone?
 • Poziom 11  
  Pomiar wykonano przy temperaturze wody około 5 stopni Po dalszej analizie brak wysterowania tranzystora t 10.Na płycie brak jakich kolwiek widocznych uszkodzeń.
 • Poziom 11  
  Tranzystor t 10 jest sterowany z procka .Nie wiem czy procek uwalony czy układ pomiarowy temperatury.Podczas pomiarów w trakcie pracy stwierdziłem na gnieździe ntc około 3v i nie wiem czy tak ma być.Wszelkie sugestie w tym temacie będą mile widziane.
 • Specjalista AGD
  Jak masz możliwość to zmierz napięcia na T10 . Obok przekaźnika grzałki jest rezystor - bodajże R7 - sprawdź go.
 • Poziom 18  
  do grzania potrzebny jest sygnał z hydrostatu że w bębnie znajduje się woda
 • Poziom 11  
  Przepraszam kolegów za długą nie obecność ale tak czasami bywa .A zatem do rzeczy napięcie na tranzystorze t10 jest baza 15v-emiter 15v tranzystor ten jest wyzwalany z tranzystora t5 a ten z procka i tu brak wysterowani,a co do sugestii z hydrostatem to on jest sprawny gdyż pralka pobiera wodę i startuje tylko nie załącza grzałki.Teraz zabieram się za układ pomiaru temperatury, gdyż tam podejrzewam problem.Na razie mogę sobie pozwolić na takie postępowanie gdyż przeprosiłem się ze swoją starą pralką.
 • Poziom 11  
  Benedyktyńska cierpliwość i problem rozwiązany.Po dalszych poszukiwaniach stwierdziłem przerwę w obwodzie pomiaru temperatury (uszkodzona ścieżka). Po naprawie ścieżki pralka odzyskała pełnie władz umysłowych i pierze aż miło.
  Temat uważam za zamknięty.