Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dragon ss-497 odbiór w ssb za silny przy bliskich stacjach

harnas_ns 20 Lut 2012 23:49 1215 3
  • #1 20 Lut 2012 23:49
    harnas_ns
    Poziom 12  

Witam . Posiadam od niedawna dragona ss-497 . Jestem z niego dość zadowolony mimo wielu negatywnych opinii . W AM / FM pracuje poprawnie . Jeśli chodzi o wstęgi to zachowuje się tak że przy bliskich stacjach mam tak silny sygnał że modulacja korespondenta jest niezrozumiała(za silna) . Dopiero skręcenie RF gain niekiedy do minimum załatwia sprawę ale znowu dalekie stacje są niesłyszalne i co chwilę muszę kręcić RF-gainem . Chciał bym się dowiedzieć czy jest to typowy przypadek z tym modelem czy da się to jakoś wyeliminować ? pozdrawiam

P.S dlaczego mój temat został przeniesiony do działu CB ? Co jeżeli np używam radiotelefonu w paśmie 10 M ? . Fakt nie napisałem tego ale też nie napisałem że pracuję nim w paśmie CB

0 3
  • #2 21 Lut 2012 13:40
    bc211
    Poziom 30  

Tak myślę i myśle odpisać, czy nie odpisać...dowiedz się czy w radiu były robione jakieś modyfikacje.

0
  • #3 22 Lut 2012 09:04
    harnas_ns
    Poziom 12  

W tego co dowiedziałem się od kolegi (poprzedniego właściciela) nie było robionych żadnych modyfikacji . Działał tak od początku w moich rękach . Osobiście trochę go zmodyfikowałem : Wzmocnienie mikrofonu , skrót mocy ale nic poza tym . Skąd te wątpliwości co do odpisania na moje pytanie ?

0
  • #4 22 Lut 2012 10:08
    bc211
    Poziom 30  

Stąd, że s-metr, squelch jest fabrycznie wadliwy i jest zalecenie wymiany tam któryś diod na "diody specjalnej troski". Z resztą to nie jedyny błąd fabryczny w radiu. Jaki problem prześledzić drogę arw...myślę, że stać Cię na m-metr, nawet za te 20zł.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo