Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup Alan 42 + jakie anteny ?

21 Lut 2012 09:54 2941 2
  • Poziom 12  
    Witam kupiłem radyjko alan 42 chcę stosować je na motocyklu i dokupić do niego antenę a w zasadzie 2 anteny 1 mocniejsza niż ta seryjna dopinana do radia a 2 na stale zamontowana do motoru. Pytanie czy zakup 1 HELICAL HYFLEX i 2 SIRIO PERFORMER 5000 będzie dobrym wyborem dla tego radyjka. ? Zaznaczam że chciałbym w przyszłości komunikować się miedzy: motocykl a miejsce zamieszkania max oddalenie 50km. Proszę o pomoc w dobraniu anteny.

Zakup Alan 42 + jakie anteny ? Zakup Alan 42 + jakie anteny ?
  • Poziom 12  
    Witaj

Antena HYFLEX jest jak najbardziej trafnym rozwiązaniem. Sam parę razy stosowałem w/w antenę w celu polepszenia zasięgów zarówno Alana 42 jak i Inteka H-520 - zresztą moim zdaniem na naszym rynku nie ma innej alternatywy.

Jeżeli chodzi o zasięg 50 km i to w dodatku z motocykla, to raczej o nim zapomnij. Piszę "raczej", gdyż jak to mówią "raz do roku to i świnia zaszczeka" - w sprzyjających warunkach może raz na jakiś czas coś tam na taką odległość usłyszysz. Jeżeli zredukujesz swoje oczekiwania do około 20km to powinno się udać. Poza tym PERFORMER 5000 to bardzo dobra antena, więc powinieneś być zadowolony - sprawdź, czy alan 42 nie będzie zbierał zakłóceń z motocykla.
  • Poziom 12  
    Zadzwonilem do gościa co zajmuje sie cb i prowadzi nie mały sklep powiedział że do motocykla 5000 jest troche za wielka a ludzie brali model SIRIO TURBO 2000 i wszystko był ok. Co do anteny mobilnej to w gre wchodzi jeszcze teleskopowa chyba lepsza niz HELICAL HYFLEX ?? Znalazłem jeszcze RH-770 Diamond tylko chyba nie na te pasmo jest.

Zakup Alan 42 + jakie anteny ?

Temat zakończony do alana kupilem HELICAL HYFLEX do motocykla wybieram SIRIO TURBO 2000.