Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LED lub Plazma?

bolinio3 18 Cze 2012 20:16 44595 56
    AxelNext
    Poziom 38  
    tereska00 napisał:
    Ja mam plazmę .I jestem zadowolona .
    Ja mam plazmę, LCD i tzw. LED'a i też jestem zadowolony.
    Z wszystkich trzech :D
  • Play InternetPlay Internet
    asterro
    Poziom 10  
    Powiem szczerze, że ostatnio widziałem plazmę najnowszej generacji, topowy model (chyba najlepszy jaki w ogóle na rynku jest 65"), ale obraz wcale nie jest tak dobry jak się często słyszy o plazmach. Osobiście dużo bardziej wolę LEDa, może kiedyś plazmy miały jakąś przewagę ale dzisiaj to już nawet mizerne wypadają w porównaniu.
  • Play InternetPlay Internet
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    asterro
    Poziom 10  
    Oczywiście, ale uważam że plazmy tak jak kiedyś były lepsze to dziś są po prostu gorsze.

Technologia LCD/LED poszła tak do przodu, do tego panele produkowane w technologii IPS, że nawet najnowsze dzisiaj plazmy dosyć słabo wypadają.
    AxelNext
    Poziom 38  
    Wszystkie trzy technologie (LCD, LCD/LED, PDP) mają swoje plusy i minusy.

Każdy wybiera to co woli :)

Poczekamy do 2013/2015 roku na OLED i zobaczymy co i jak :)
    erdo78
    Poziom 10  
    Czy ktoś z Was zna Panasonic TX-P46GT30E? Jakies opinie?
    erdo78
    Poziom 10  
    OK, dzięki za info, trochę mi się rozjaśniło :) A teraz dla odmiany pytanie o LED'a SONY KDL-46EX650, zna ktoś?
    eM!
    Poziom 13  
    Zna :)
    A pytasz o jakąś konkretną rzecz czy ogółem "czy jest dobry" bo szczerze to każdy TV ogółem jest dobry i ogółem można się do czegoś przyczepić.
    Dla mnie całokształt EX650 prezentuje się przyzwoicie.
    pnpablo
    Poziom 2  
    Ja mam pytanie nieco powiązane z tematem... mam wielki dylemat... BARDZO zależałoby mi na plaźmie panasonica 42G30, pomimo możliwej do uzyskania odległości max 2,6 metra od telewizora w nieoświetlonym pomieszczeniu... i tu moje pytanie...
    Czy jeśli zdecyduję się na ten krok, to będę żałował, bo jest to za duży telewizor? HD pewnie da jakoś radę, ale czy obraz z SD będzie na poziomie nieakceptowalnym z takiej odległości?
    AxelNext
    Poziom 38  
    Za duży :?: :D
    Ja bym sugerował zakup 50' ale 42' też będzie OK.
    eM!
    Poziom 13  
    Zgadzam się z axelakis w 100%. Ja mam na chwilę obecną 42" z 2,5m i powiem, że przydałoby się trochę więcej cali. Kusi mnie 50 a może nawet więcej :).
    Szybko przywykniesz do tego rozmiaru i będzie idealnie :)
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    asterro
    Poziom 10  
    Z 42" nie będzie problemu. Widziałem w podobnej sytuacji 46" i też było dobrze, nawet bardzo. :)

Jeśli w czymkolwiek widziałbym problem to tylko w wyborze plazmy, według mnie zdecydowanie gorszy wybór niż nowoczesny LED. No ale to już jak kto woli...
    lukasz506
    Poziom 19  
    Witam podepnę sie pod temat by nie zakładać kolejnego z rzędu, chce kupić tv ale nie jestem zbyt rozeznany w tej branży plazmy nie chce ponoć zużywają nieco więcej energii niż LED, LCD i mają mniejszą żywotność, nie mam tez dużych wymagań mój tv musi mieć: MPEG4, jedno lub dwa wyjścia usb, oglądanie filmów i zdjęć żeby można było, full hd to już większość ma, nie potrzebuję przeglądarki internetowej czy żeby był 3D, tak że więc nie jestem wymagający, wielkość matrycy jaka mnie interesuje to 37", 40" ewentualnie 42" tez mi wejdzie.
    Doradźcie czy lepiej LED, czy takiego zwykłego użytkownika też LCD zadowoli, planuje wydać max 1700-1800zł.
    Wpadł mi w oko taki oto model SAMSUNG 40" LCD LE40D503
    Pozdrawiam i proszę o wasze podpowiedzi.
    lukasz506
    Poziom 19  
    mam jeszcze na oku taki
    LG 37LS5600

Dodano po 14 [minuty]:

Wymiary pomieszczenia to 5mx5m okna są na strone południową, 2 duże okna i drzwi balkonowe, kanapa stoi ok 4m od telewizora obecnie mam thomsona ctr kineskop 32" i uważam że to jest bardzo minimum jeśli chodzi o wielkość matrycy tak 36 to już by zadowalało.
    Przed telewizorem zasiada 2-3 osoby ale przeważnie 2.
    Kanapa jest na wprost ekranu.
    Telewizor bedzie stał na nadstawce rtv.
    Telewizor obecnie pracuje dziennie ok 3-4godziny.
    Większość jest oglądana wieczorami.
    Mój tv będzie służył do oglądania kanałów i filmów i zdjęć, a nie do internetu czy gier.
    Kwota jaką dysponuje to 1700-1800zł
    Jak już wspomniałem musi mieć usb play by oglądać filmy i obsługiwać formaty dooglądania filmów i zdjęć
    Pod tv będzie podpięte dvd poprzez złącze euro
    Tak że więc nie jestem wymagającym klientem.
    Pozdrawam
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    lukasz506
    Poziom 19  
    ten LG 37LS5600 kosztuje 1697zł
    LG 42LS5600 kosztuje 1877zł oba technologii LED
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    Raddo
    Poziom 11  
    w przypadku LEDa akurat nie ma znaczenia, z jakiego kąta będzie oglądać się telewizję. większość telewizorów od Panasonica z serii smart Viera pozwala oglądać telewizję zarówno z pozycji wertykalnej i horyzontalnej bez żadnej szkody dla obrazu i jego jakości.

Moderowany przez Pablo1964:

Regulamin 3.1.11. Proszę nie pisać bzdur. Następnym razem będzie ostrzeżenie.

Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    asterro
    Poziom 10  
    Raddo napisał:
    większość telewizorów od Panasonica z serii smart Viera pozwala oglądać telewizję zarówno z pozycji wertykalnej i horyzontalnej bez żadnej szkody dla obrazu i jego jakości.

Te LEDy Panasonica są bardzo dobre, oparte na matrycach IPS. Według mnie są dużo lepsze od ich plazm.
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    asterro
    Poziom 10  
    Najlepiej samemu porównać obraz na obu, zdania są bardzo podzielone ogólnie jeśli chodzi o porównanie LEDów z plazmami. Według mnie lepiej wypada ten ich LED, choć są na rynku dużo lepsze modele niż tem Panasonica.

Technologia plazm już dziś nie zachwyca, może kiedyś to była dobra opcja ale dzisiaj to brałbym już LEDa z wyższej półki. Oprócz zżerania dużo więcej prądu to plazmy mają problem z generowaniem wystarczająco światła. W lcd matryca jest podświetlona, np. technologią LEDową, w plazmach same komórki gazowe dają światło a to niestety słabo wygląda w pomieszczeniu, które nie jest przyciemnione.
    lukasz506
    Poziom 19  
    witam dokonałem zakupu od razu jak wszedłem do media markt to wybór padł na sony KDL-42EX410 cena przyzwoita 1999zł za leda i jestem bardzo zadowolony a jaki duży to szok powiem wam że tak z 32" monitor crt na 42"led to ciężko mi się było przyzwyczaic pierwszego dnia :)
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc
    asterro
    Poziom 10  
    Gratuluję, też pamiętam ten skok technologiczny z CRT. :)

Szczególnie docenisz jakość obrazu w Full HD, jeśli masz np. dekoder Cyfry to koniecznie w ustawieniach zmień rozdzielczość na 1080i.