Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B570-Potrzebuję wyjaśnieia kilku opcji (dla pomocnych punkty)

kuku83 21 Lut 2012 17:21 11125 108
  • #1 21 Lut 2012 17:21
    kuku83
    Poziom 16  

Witam Serdecznie
    Zacznę od tego że od wczoraj jestem nabywcą nowego laptopa Lenovo B570 i dodam że jest to mój pierwszy laptop więc dopiero uczę się jego obsługi jak i korzystania z windowsa7 do tej pory korzystałem z XP i z tego co widzę to różnica jest duża, tym bardziej dla mnie, bo w temacie laptopów jak i komputerów jestem po prostu zielony i dlatego liczę na Waszą pomoc, a mianowicie chciałbym utworzyć dodatkową partycję na dysku np. aby powrzucać tam swoje programy i pliki, i chodzi o to że w opcji zarządzaniu dyskami mam 4 partycje i w tym 1-Lenovo, 2-C (plik stronicowania, zrzut awaryjny, partycja podstawowa) 3-(partycja OEM) 4-(system, aktywna partycja podstawowa) i przy tworzeniu nowego woluminu prostego wyskakuje komunikat "Nie można utworzyć nowego woluminu w tym nie przydzielonym miejscu, ponieważ dysk zawiera już maksymalną ilość partycji" dodam że zmniejszyłem partycję C
    Proszę o pomoc jak to rozwiązać???

0 29
  • #2 21 Lut 2012 17:27
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Daj screena z zarządzania dyskami.

0
  • #4 21 Lut 2012 18:56
    linuks
    Spec od komputerów

Zmiana układu partycji spowoduje ,że nie będzie działało przywracanie systemu. Zrób najpierw DVD recovery. Opis jest w instrukcji laptopa. Potem zrób kopie wszystkich partycji. Dopiero potem można myśleć z zmianie układu partycji na bardziej funkcjonalny. System to win7 home premium ?
    Jesteś bardzo odważny bo zmniejszyłeś partycję systemową jak się domyślam bez kopi systemu. Gwarancja nie obejmuje systemu operacyjnego.
    Pozdrawiam.
    Jak będzie potrzeba to szczegółowo opiszę jak to zrobić po kolei.

0
  • #5 21 Lut 2012 19:18
    kuku83
    Poziom 16  

DVD Recovery nic takiego w tych ulotkach niestety nie znalazłem, może mógłbyś wytłumaczyć jak to zrobić???
    Tak system Win 7 home premium.

0
  • #6 21 Lut 2012 19:27
    linuks
    Spec od komputerów

One key recovery.OKR trzeba uruchomić.
    Przycisk OneKey Rescue System służący do przywracania systemu znajduje się przy przycisku Power. Kliknięcie przycisku spowoduje uruchomienie programu Lenovo OneKey Rescue System, nawet jeśli komputer jest wyłączony. Opcje, jakie można wybrać to między innymi przywrócenie partycji systemowej do stanu fabrycznego, a także utworzenie kopii zapasowej. Po wybraniu odpowiedniej funkcji, należy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. Można także skorzystać z oprogramowania Lenovo OneKey Recovery zainstalowanego w systemie Windows. Pozwala ono utworzyć kopię zapasową oraz utworzyć dysk przywracania systemu, co umożliwi później rozruch z płyty CD/DVD
    Odpowiedni fragment instrukcji laptopa.
    Lenovo B570-Potrzebuję wyjaśnieia kilku opcji (dla pomocnych punkty)
    Chodzi o utworzenie kopi zapasowej na DVD.

0
  • #7 21 Lut 2012 19:53
    kuku83
    Poziom 16  

Czyli mnie interesuje utworzenie kopii zapasowej systemu, a ile mniej więcej waży taki system, pytam ponieważ nie wiem ile płytek kupic???

0
  • #8 21 Lut 2012 19:58
    linuks
    Spec od komputerów

W tym modelu dokładnie nie wiem ale 2-4 DVD będzie. Kup dobre DVD r (nie rw) i utwórz kopię zapasową. Teraz jak masz jedną CD to możesz pobrać live które będzie potrzebne do operacji tworzenia własnego układu partycji i zrobienia kopii tego co jest teraz na dysku. Przed zrobieniem kopi wstrzymaj się z ryzykownymi operacjami w systemie i nic nie gmeraj przy partycjach.Miałeś szczęście przy zmianie rozmiaru partycji systemowej. Nie instaluj na wszelki wypadek nic. Masz jakiegoś pena ?
    Pozdrawiam

0
  • #9 21 Lut 2012 20:13
    kuku83
    Poziom 16  

tak pena mam

0
  • #13 21 Lut 2012 20:32
    kuku83
    Poziom 16  

Czyli muszę to nagrać na CD czy na pena? bo już trochę się motam.

0
  • #14 21 Lut 2012 20:35
    linuks
    Spec od komputerów

To co pobierzesz to nagraj na CD. Opcja nagraj CD z obrazu lub podobna. Utworzy się bootowalna płyta CD która będzie potrzebna. Na pena będą nagrywane obrazy partycji.

0
  • #15 21 Lut 2012 20:38
    kuku83
    Poziom 16  

znalazłem płytkę tylko dvd, chyba może być?

0
  • #16 21 Lut 2012 20:41
    linuks
    Spec od komputerów

Może być. Z DVD też wystartuje. Internet masz przez ruter czy modem ? Wygodniej by było jak by net na tym live działał. DVD kup więcej jak nie masz innego zewnętrznego nośnika do przechowania kopi partycji lub drugiego kompa żeby skopiować pliki z pena. Zawsze jest lepiej zrobić jedna kopie za dużo niż jedną za mało. Oszczędza to dużo stresu bo operacje na partycjach do bezpiecznych nie należą.

0
  • #17 21 Lut 2012 20:54
    kuku83
    Poziom 16  

Internet mam przez router i mam również drugi komputer.

0
  • #18 21 Lut 2012 20:57
    linuks
    Spec od komputerów

To ekstra. Będzie możliwość skopiowania plików na drugi komputer i kontaktu przy pracy z liveCD.

0
  • #19 21 Lut 2012 21:02
    kuku83
    Poziom 16  

właśnie się nagrało, następnie co robimy?

0
  • #20 21 Lut 2012 21:08
    linuks
    Spec od komputerów

Wystartuj laptopa z tego CD wybierz language polski i poczekaj aż się pokaże pulpit. Pena sformatuj na FAT32 i włóż do USB. Zrobimy kopię partycji recovery na pena i skopiujemy na drugi komputer.Podobnie zrobimy ze wszystkimi partycjami. Po kolei to się zmieszczą na 8GB. Zakładam że masz miejsce na drugim komputerze.

0
  • #21 21 Lut 2012 21:39
    kuku83
    Poziom 16  

Niestety coś chyba zrobiłem nie tak bo nie chce wystartować z tej płyty, po prostu słychać jak płyta się wgrywa, ale po pokazaniu się pulpitu przestaje i nic się nie dzieje.

0
  • #22 21 Lut 2012 21:49
    linuks
    Spec od komputerów

Laptop bootuje z tego CD ?
    Poniżej filmik ze startu partedmagic.

U ciebie podobnie startuje ?

0
  • #23 21 Lut 2012 21:51
    kuku83
    Poziom 16  

niestety nie, u mnie w ogóle nie wczytuje tej płyty

0
  • #24 21 Lut 2012 21:53
    linuks
    Spec od komputerów

A nagrałeś płytę przy użyciu opcji nagraj z obrazu iso ? Jakim programem wypalałeś DVD ?

0
  • #25 21 Lut 2012 22:04
    kuku83
    Poziom 16  

Tak nagrałem przy użyciu opcji nagraj obraz iso. Tylko czy nie powinienem zrobić DVD recovery?

0
  • #26 21 Lut 2012 22:10
    linuks
    Spec od komputerów

Teraz nie masz płyt DVD. Jak będziesz miał płyty to oczywiście najpierw OneKeyRecovery uruchom i DVD recovery rób. To musiał być jakiś błąd przy wypalaniu DVD z obrazu partedmaic ,że nie bootuje.

0
  • #27 21 Lut 2012 22:18
    kuku83
    Poziom 16  

Ok rozumiem. Napisz mi tylko bo jestem bardzo ciekaw, czy na moim lapku poszły by jakieś gry typu Crysis, Far Cry2,Battlefield, Call of Duty?
    Karta Graficzna to NVidia GEForce 410m, 3gb ram, Intel Core i3

0
  • #28 21 Lut 2012 22:22
    linuks
    Spec od komputerów

Tego nie wiem bo mało używam windowsa i w gry nie gram. Nie chcę powielać informacji z netu. Mam zasadę ,że zawsze piszę tylko o tym co sam robiłem. Nie instaluj nic zanim się kopi nie zrobi.
    Dobranoc.

0
  • #29 21 Lut 2012 22:32
    kuku83
    Poziom 16  

Uruchomiłem właśnie DVD recovery tylko do sprawdzenia jak to wygląda i potrzebuje 13gb. To utworzenie kopii nie jest chyba takie trudne? Jak tylko to zrobię to dam znać ok.?

0
  • #30 22 Lut 2012 17:28
    linuks
    Spec od komputerów

Ok. Jak zrobisz DVD to jedziemy dalej.

0