Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szumiące grzejniki, piec ekogroszek

BritnejRT 21 Lut 2012 18:16 4908 15
  • #1 21 Lut 2012 18:16
    BritnejRT
    Poziom 8  

Witam Wszystkich
    Jestem tutaj nowy, mam taki problem - otóż, rok temu hydraulik rozbudował centralne ogrzewanie w moim dobudowanym domu.
    Dom jest podzielony na nową i starą część, w starej dołożone jest ogrzewanie podłogowe i grzejnik łazienkowy, a w nowej 4 pokoje i po 2 - 3 grzejniki. Rurki miedziane.
    Problem polega na tym iż w nowej części jest szum w grzejnikach przez który spać nie można, piec jest na eko groszek Kotrem, układ zamknięty, dwie pompy, jedna na starą część ( niebieski grundfos) druga na nową - jakaś taka czerwona, ale nie grundfos, nawaliła już w zeszłą jesień, więc dostałem nową taką samą, na podmiankę na kilka dni była stara pompa od hydraulika, jakiś grundfos. W każdej konfiguracji szumi, na grzejnikach miałem zwykłe zawory - szumiało, trzeba było przykręcić zawory o jakieś 2 -3 obroty wtedy szum ustawał ale grzejniki wtedy do połowy zimne... wymieniłem na zawory termostatyczne z głowicami termo. Danfosa. Dalej to samo, kryzowanie pomaga ale wtedy grzejniki do połowy zimne...
    już mnie to zaczyna powoli denerwować bo zimą w te mrozy trzeba odkręcić grzejniki ale jak spać? jak szum jest taki jakby wodę spuszczać za przeproszeniem w kiblu.
    Czy możliwe że jest pompa ma za dużą wydajność? dodam iż przed tą pompą na nową część jest zawór trójdrożny? chyba tak to się nazywam, przykręcenie go nie pomaga... w starej części jest ciuchutko... ciśnienie na zimnym piecu 0.9 bar, jak się pali czyli temp. koło 54- 56 stopni koło 1.1 - 1.2 bar... proszę o jakieś porady, jeśli temat nie jest w odpowiednim miejscu - przepraszam to moje pierwsze kroki na tym forum.
    Pozdrawiam wszystkich i liczę na jakieś podpowiedzi.

0 15
  • #2 21 Lut 2012 20:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 21 Lut 2012 21:05
    BritnejRT
    Poziom 8  

w pexie tylko podłoga, cała reszta w miedzi.
    Naczynie, jest obok pieca, ustawienie? jak sprawdzić?
    dom z 1 piętrem, nie było możliwości założenia wyrównywawczego na górze bo jest w nowej części a piec w kotłowni w ganku, jest raczej na takiej samej wysokości co pokoje na dole w starej części, zapowietrzają się tylko w nowej części, najwięcej na górze...

0
  • #4 21 Lut 2012 21:56
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 21 Lut 2012 21:58
    BritnejRT
    Poziom 8  

sam jestem w stanie się z tym uporać? czy szukać innego speca? jeśli sam to proszę o poradę co i jak, ostatecznie jestem w stanie zrobić zdjęcie wyglądu całej kotłowni itp ;)

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod.serwisant73

0
  • #6 19 Wrz 2012 19:04
    BritnejRT
    Poziom 8  

Ponawiam pytanie, co zrobić z szumem i zapowietrzaniem się grzejników?
    Wymienić pompę na jakąś za 500zł? w tej chwili jest jakiś Euroterm, na starą część pompa LESZNO. Stara nie szumi, nowa tak. Na grzejniki pozakładać automatyczne odpowietrzniki ?

0
  • #7 19 Wrz 2012 19:26
    Kot-huncwot
    Poziom 20  

Witam
    A możesz zmniejszyć obroty na pompce ?

0
  • #8 19 Wrz 2012 19:31
    BritnejRT
    Poziom 8  

są na minimum, a to wg. napisu na pompie 55, 0.25 to jest 1 bieg. zasila toto 8 grzejników po około 16 żeberek alu

0
  • #9 19 Wrz 2012 20:06
    Kot-huncwot
    Poziom 20  

Spróbuj wyśledzić , co konkretnie szumi.
    Warsztatowo, to bierze się łyżkę stroną "czaszy zupnej" w zęby, między trzonowce i i po kolei dotyka podejrzanych elementów instalacji rączką wystającą z ust.
    Taka łyżka metalowa daje dobre sprzężenie akustyczne od razu na ucho środkowe.

Ten myk również pokaże elementy drgające.

0
  • #10 19 Wrz 2012 20:08
    BritnejRT
    Poziom 8  

Szum najbardziej jest słuchać w okolicy wejścia do grzejnika, zawory mam termo danfosa, są skryzowane tak aby nie szumiało ale to wtedy prawie w ogóle nie grzeje :/ a jak skryzuję tak aby grzały to szumią a o zapowietrzaniu się to nie wspomnę.

0
  • #11 19 Wrz 2012 20:28
    Kot-huncwot
    Poziom 20  

A jaką masz temperaturę wewnątrz na tych skryzowanych grzejnikach ?

0
  • #12 19 Wrz 2012 20:51
    BritnejRT
    Poziom 8  

jak skryzuję to pokój się wychładza, tak jakby niedogrzewały. a wg. wyliczeń jest nawet za dużo o 5 żeberek na pokój.

0
  • #13 19 Wrz 2012 21:01
    Kot-huncwot
    Poziom 20  

No pewnie, że się wychładza. Musi.

Ile jest na termometrze ? Zmierz na spokojnie.

0
  • #14 19 Wrz 2012 21:53
    1131673
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 19 Wrz 2012 22:46
    BritnejRT
    Poziom 8  

Walkerze, rury w całym domu tej samej średnicy... tylko w kotłowni są grubsze, reszta po całości takie same... pompa na najmniejszych obrotach, no chyba że mój "hydraulik" dobrał zbyt mocną pompę.

1
  • #16 19 Wrz 2012 22:50
    1131673
    Użytkownik usunął konto