Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FUNPACK TP telewizja tp brak programów: orange sport tvp historia

21 Lut 2012 18:50 7031 5
  • Poziom 2  
    Cześć, mam taki problem. Ustawiłem sam antenę TP na hotbird'a i otrzymałem takie wyniki: poziom: -50 dBm, jakość 100%. Odbieram wszystkie kanały w pakiecie prócz np. orange sport, tvp historia, mtv rocks. Wyświetla mi się informacja, że sygnał jest zbyt słaby by odebrać wymienione kanały. Na infolinii powiedziano mi, że kanały będzie dało się odbierać jeśli ustawię antenę na odbiór pomiędzy -40 a -46dBm, (idealnie żeby było -43dBm) Problem w tym, że nie jestem w stanie zejść poniżej -50 dBm, kręcę konwerterem i wartość zmienia się od -54 do -50 dBm ( przesuwałem też konwerter do przodu i tyłu). Może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić to -46dBm.

Piszę z Krakowa
    Marcin
  • Poziom 35  
    Antenę satelitarna ustawia się posługując się miernikiem, a nie wskazaniem tunera.
    Jak nie posiadasz miernika zamów instalatora, to Ci ustawi poprawnie antenę.
    Zależy też jakiej wielkości masz antenę i w jakiej miejscowości mieszkasz.
    Antena 60 cm może okazać się za mała.

Jak nie masz mozliwości zamówienia instalatora i bardzo chcesz ustawiac antenę to kup sobie wskaxnik satfinder na Allegro.

Przy ustawianiu anteny siła sygnału może się zmieniać nawet przy dokręcaniu anteny, więc warto mieć chociaż taki wskaźnik.
    Jak dokręcisz antenę, to później ustawiasz kąt skręcenia konwertera, kręcisz konwerterem w jedną stronę, aż do momentu jak zacznie spadać siła sygnału i zaznaczasz ten punkt, kręcisz w druga stronę i robisz analogicznie, później wyznaczasz środek miedzy tymi dwoma punktami i w takim miejscu ustawiasz kąt skręcenia konwertera.
  • Poziom 12  
    Jakiej średnicy masz antenę i czy nówkę (z pakietu Orange) czy jakąś starą na dachu.
    Do poprawnego odbioru FPTP musisz mieć antenę 80 cm (w salonie dostaniesz ją w komplecie z konwerterem w promocyjnej cenie 29,90 PLN) i sygnał powyżej -40 dBm, najlepiej -34 do -36dBm.
  • Poziom 2  
    Jeśli chodzi o pierwszego Pana, który mi odpisał i prawdopodobnie jest monterem fachowcem to informuję, że pożyczyłem miernik dsm20 i ustawiłem antenę sam. Sygnał jest wystarczająco dobry by otrzymać jakość 100%. Brakuje ustawienia poziomu na -43 dBm. Antena to ta z zestawu TP za 29 zł czyli 80cm.

Gdy kręciłem konwerterem nie mogłem zejść wartością powyżej -50 dBm ale jeśli to jedyny sposób by ustawić poziom to będę próbował dalej. Antenę zakrywa drzewo oddalone o ok.7 m, może to stanowi problem w ustawieniu poziomu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    dzann napisał:
    Antenę zakrywa drzewo oddalone o ok.7 m, może to stanowi problem w ustawieniu poziomu.
    Jak wysokie jest to drzewo, jesli ma ok 6-7 m to masz już przyczynę. O ile zimą drzewo jedynie tłumi sygnał, o tyle wiosną kiedy wyrosną liście - sygnał zniknie całkowicie.
    Przenieś antenę wyżej lub gdzieś z boku.