Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZIA 6628 - woda wlewa się do zmywarki bez przerwy

21 Lut 2012 18:56 5138 6
  • Poziom 13  
    Witam. Mam następujący problem z tą zmywarką. Otóż uruchomiłem w niej normalnie program mycia, ale niestety zaniepokoiło mnie jej zachowanie (co chwilę wylewała wodę po czym pobierała kolejną.) Wyłączyłem ją z prądu po czym wypompowałem wodę, która była w środku. Aby tego dokonać musiałem zakręcić wodę zaworem, gdyż woda cały czas się wlewała do zmywarki nawet jak była ona odłączona od zasilania. Na chwile obecną sytuacja wygląda tak, iż jak tylko odkręcę wodę to wlewa się ona do zmywarki. Przy próbie uruchomienia programu sytuacja wygląda następująco: woda sie wlewa zmywarka zaczyna program mycia po czym włącza się pompa i woda jest wylewana (pewnie z powodu zbyt wysokiego poziomu wody) po czym cykl sie powtarza w nieskończoność. Nie mam pojęcia od czego zacząć i co sprawdzić. Jedyne co zrobiłem to przed włączeniem przytrzymałem przycisk start pojawiły się następujące kody błędów H5 i H6.
  • Poziom 39  
    damian_d napisał:
    Nie mam pojęcia od czego zacząć
    Od wymiany elektrozaworu.
  • Poziom 13  
    Sytuacja wygląda następująco: był serwis z Amici i okazało się, że uszkodzony jest waż. Otóż moje pytanie czy elektrozawór znajduje się tylko w wężu aqua stop czy w zmywarce również? Oraz czy istnieje możliwość wymiany samego elektrozaworu czy muszę kupić cały wąż z aquastop? Jeżeli cały to czy są jakieś parametry bądź dane, którymi powinienem się kierować dokunując tego zakupu?
  • Poziom 39  
    Do czego zmierzasz w tym temacie? Dostałeś gotowe rozwiązanie (wymienić elektrozawór), to wołasz serwis, który mówi Ci to samo - a teraz znów pytasz jak wymienić.
    To w końcu robisz sam czy wzywasz fachowców?
  • Poziom 13  
    Serwis został wezwany przez rodziców ale jak usłyszeli cenę za naprawę w wysokości 500 zł to zwątpili ;). Nigdy nie miałem kontaktu z wężem z aquastopem. Dlatego pytam się czy elektrozawór jest tylko w wężu czy w zmywarce też. Jeżeli jest tylko w wężu to niepotrzebne będzie rozbieranie mebli aby wyciągnąć zmywarkę aby później móc ją rozkręcić stąd moje pytanie. Po co dodawać zbędnej roboty.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    damian_d napisał:
    Jeżeli jest tylko w wężu to niepotrzebne będzie rozbieranie mebli aby wyciągnąć zmywarkę
    Sprytnie, ale samego elektrozaworu nie wymienisz. Wymienia się cały wąż, co wymaga demontażu zmywarki.
  • Poziom 13  
    Problem został rozwiązany. Wymieniony został wąż. ;)