Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć TV Samsung UE32d5500 z SAMSUNG HT-DB120

romcio123 21 Lut 2012 20:04 2598 2
  • #1 21 Lut 2012 20:04
    romcio123
    Poziom 2  

witam
    mam problem i prosiłbym Was o rade czy dobrze kombinuję, a sprawa idzie o dźwięk, który chce przesłać z TV do którego podłączony jest tuner HD kablem HDMI do głośników stereo wyposażonych w wzmacniacz. Model tv to SAMSUNG UE32D5500 niestety tv nie ma wyjścia audio out typu chinch jest natomiast gniazdo słuchawkowe, ale podłączając w ten sposób uzyskujemy słabą jakość sygnału, a więc wykombinowałem sobie że tv ma wyjście optyczne, które podłącze z KD marki SAMSUNG HT-DB120 które posiada wejście optyczne i poprzez wyjście audio front speaker L-R podepnę do moich głośników w celu poprawy jakości dźwięku (KD ma funkcje STEREO czyli dźwięk słyszymy tylko z przednich głośników).
    Proszę Was o radę czy to ma sens czy rzeczywiście mi coś to da (czy te KD będzie mi służył za konwerter sygnału cyfrowego na analogowy) ? z góry wielkie dzięki

pozdrawiam

0 2
  • #2 25 Lut 2012 22:40
    leszekpo59
    Poziom 26  

romcio123 napisał:
    witam
    mam problem i prosiłbym Was o rade czy dobrze kombinuję, a sprawa idzie o dźwięk, który chce przesłać z TV do którego podłączony jest tuner HD kablem HDMI do głośników stereo wyposażonych w wzmacniacz. Model tv to SAMSUNG UE32D5500 niestety tv nie ma wyjścia audio out typu chinch jest natomiast gniazdo słuchawkowe, ale podłączając w ten sposób uzyskujemy słabą jakość sygnału, a więc wykombinowałem sobie że tv ma wyjście optyczne, które podłącze z KD marki SAMSUNG HT-DB120 które posiada wejście optyczne i poprzez wyjście audio front speaker L-R podepnę do moich głośników w celu poprawy jakości dźwięku (KD ma funkcje STEREO czyli dźwięk słyszymy tylko z przednich głośników).
    Proszę Was o radę czy to ma sens czy rzeczywiście mi coś to da (czy te KD będzie mi służył za konwerter sygnału cyfrowego na analogowy) ? z góry wielkie dzięki

pozdrawiam

Witam. O ile dobrze zrozumiałem, to chcesz uzyskać dźwięk z TV na kinie domowym. Proponuje, połączyć TV z kinem poprzez przewód optyczny i w tym momencie, masz głos z TV na kinie domowym.Jest to dźwięk cyfrowy. Sygnał analogowy do kina domowego możesz również uzyskać, wykorzystując do tego przewód EURO - 2 X Chinch. Euro wpinasz w TV a chincz w kino domowe ( AUDIO IN AUX ). Tylko w tym przypadku ważne jest, aby przewody chincz w Euro były podłączone pod właściwe końcówki ( za dżwięk odpowiada końcówka 1,2,3,6,a 4 to ich masa ). Powodzenia - leszekpo59

0
  • #3 05 Maj 2014 18:03
    romcio123
    Poziom 2  

problem rozwiązany, dzięki za odpowiedź

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo