Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Phil 6010 - zły ATR ale problem być może z czytnikiem

28 Gru 2004 10:23 830 3
  • Poziom 10  
    witam!
    rece mi juz opadają dlatego pozwalam jeszcze tu napisac.
    Oczywiscie poczytałem o ATR na forum i coz, nie mam pewnosci co jest grane.
    Phil 6010, soft: 9.49 lub EMU_2b, poprawna lista kanałów, funka z clockerem zewnetrznym, w którym kwarc 12 Mhz , testowane tez na kwarcu 10 Mhz, wsady do karty napewno dobre,

Od kilku dni pojawił sie stały problem z ATR.
    Mam komunikat: niepoprawny Atr karty, karta siedzi w clockerze zewnetrznym, clocker w slocie tunera, wysuwam clocker i wsuwam, komunikat pojawia sie znowu, i tak np. 20 razy aż wkońcu cos zaskakuje, robi sie czarny ekran , pojawia sie za moment obraz i jest ok.
    Mija jakis czas np.15 minut, czasem 5 minut lub godzina i obraz znika na paczce Polszitu lub na TVN pojawia sie plansza "Brak uprawnien..." i tak juz zostaje.
    Wiec pozostaje mi tylko wysuniecie clockera i ponowne wsunięcie, ale ono znów sie konczy "Niepoprawnym ATR karty". Czasem jak tylko leciutko wysune clocker i wsune lub poruszami nimna boki to złapie za 1 lub 2 razem ale w zasadzie to rezygnuje po ok 20 razach, ruszam kwarcem czy aby styka dobrze no i chyba styka, zmieniałem z 12 na 10 MHz, to samo jest zawsze, zastanawiam sie czy moze nie ma styku dobrego tych pol z pytki clockera? troszkę sie podtrały juz ale niby są w całości, przemywałem spirytusem itd, nic to samo ciągle, dziwi mnie to że jak zniknie obraz to sie zam nie dzwignie. Mi juz pomysłów brak.
  • Poziom 13  
    polecam ci sie pozbyc tego "clockera" i zrobic bardzo prosta przerobke na 13,5MHz wsady i opis znajda ci google: szukaj 6010 bez kwarcu.

dziala to stabilnie i szybko - polecam
  • Poziom 14  
    wgraj sobie 1003 lub 1010 (emu oczywiście ) u mnie na 9.49 też pokazywało zły ATR po zmianie wszystko świeci bez problemu
    ps. przeróbka zasilania ci nie zaszkodzi a może pomóc!
  • Poziom 10  
    a gdzie znajde ten soft lub linka??

a własciwie to nie sadze zeby pomogł bo: wgrywałem soft emu 2b czy jakos tak oraz 9.49 i zachowanie tunera jest identyczne: czyli jak zniknie obraz to wahlowanie karta do usr...ej smierci, załapie albo ie załapie, wiec coś chyba ze stykaniem w slocie ? ja mam clocker zewnetrzny na którym jest odpowiednio zwarta sciezka która spełnia zadanie przerobionego zasilania slotu, takich clockerów jest pewnie masa u ludzi i nie słysze zeby narzekali, a propo moze ktos przy okazji wie gdzie w razie czego zakupic cały czytnik do 6010 ??