Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS Mustek Power Must 2012VA ma 150V na baterii, a zasilacz piszczy...

21 Lut 2012 20:38 1945 11
  • Poziom 9  
    Witam
    Zakupiłem używany UPS Mustek Power Must 2012VA. UPS ma około 1,5 roku. Pracuje niby normalnie natomiast podczas testu na baterii zasilacz w komputerze piszczy hmm...

W interfejsie obsługi UPS pokazuje - "praca na baterii" napięcie wyjściowe 220V 51Hz czyli prawidłowo, natomiast miernik pokazuje 150V i to jest prawidłowe napięcie. Po podłączeniu zasilania z sieci wraca do normy wejście 221V wyjście tyle samo. Po podłączeniu żarówki świeci normalnie jak jest zasilanie z sieci, a po odłączaniu kabla zasilania na pracy z baterii żarówka lekko przygasa i mruga.

Na razie nie mogę go rozebrać bo potrzebuje śrubokręt 15cm, strasznie głęboko są osadzone śruby.

Miał ktoś może do czynienia z takim przypadkiem?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    UPS testowałem nie podłączony do komputera. Po prostu nie podłączony do niczego daje 150V. Przed chwilą testowałem halogen i równiez przy pracy na baterii miga.
  • Poziom 9  
    Przepraszam, ale tak na początku był podłączony do komputera. Zasilacz z aktywnym PFC markowy Corsair.

Po tym jak zasilacz zaczął wydawać dziwne dzwieki chyba z cewek to zmierzyłem napięcie wyjściowe (oczywiscie mowa o pracy na baterii) i wynosiło ono 150V.
  • Poziom 9  
    Nie rozumiem dlaczego?
  • Poziom 9  
    Rozumiem, a teraz jestm mądrzejszy :)
    Natomiast nie zmienia to faktu, że UPS daje za małe napięcie i napewno nie jest to spowodowane podpięciem do zasilacza z aktywnym PFC. Poza tym sprawdzałem jego napięcie wyściowe przed podpięciem i też było 150V.
  • Poziom 9  
    Dzięki piotr__80 za pomoc, ale sprawa nie jest aktualna, a UPS-a oddałem i zwócili mi kasę. Tak przy okzaji jaki UPS byś polecił taki z czystym sinusem do aktywnego PFC o mocy ok. 1200W, a kwoty powiedzmy do 700zł.